Karadeniz Pet

Sizin de kuşunuz ısırıyor mu?

Hakkı ELALDI

Meraklı Üye
Arkadaşlar 2 gün önce yavru muhabbet kuşu alındı.. Kuş normalde korkmuyor... Uğraştımmı parmağımada konuyor.. Ama arada çok uğraştıgımda sinirlenip ısırıyor.Isırığı acıtmıyor da bana alışınca daha ısırır mı ? Çünkü bundan önceki kuşum 6-7 aylıkken gelmişti çookk fecii ısırıyordu baya bi acıtıyordu.. birde kuşum dişi ..Sizin mubişleriniz ısırıyor mu ?

Dişilerde hırçınlık olur.. Doğaldır. Siz de sinirlendirecek kadar zorlamayın hayvanı. Her kuş ısırır yerine göre.

Aslında kuş'un yavru iken size gelmesi ısırma oranını ileride çok az bir seviyeye düşürüyor. Neden derseniz, 5-6 aylık gelmiş bir kuş cinsiyeti ne olursa olsun çok hırçın olur. (eğitimsizse)

Kus korktugu icin isiriyor. Sonucta onunda kendini koruma icgudusu var. Ama alisinca isirma orani duser

bende bugun aldım 60 gunluk cıvarı ele gelıyo felan ama ugrasınca ısırıyo kafasını sevip bırakıyorum kafesıne. zamanla alışır sanırım

bende bugun aldım 60 gunluk cıvarı ele gelıyo felan ama ugrasınca ısırıyo kafasını sevip bırakıyorum kafesıne. zamanla alışır sanırım

Herşey zamanla olur, kuş kafese alışsın. Odaya alışsın, size alışsın yani biraz zamana bırakmakta fayda var. Tabii bu zaman içerisinde de soğuk durmayacaksınız kuşa karşı :)

Herşey zamanla olur, kuş kafese alışsın. Odaya alışsın, size alışsın yani biraz zamana bırakmakta fayda var. Tabii bu zaman içerisinde de soğuk durmayacaksınız kuşa karşı :)

tabikiii ben bundan once 6 yıl beslemısdım bı kuşu unıyı kazanınca yanımda göturemedım annem saolsun sadece yem ve su vermıs ılgısızlıkden öldü.. dunkını kacırdım 6 gun olmusdu bgun yenıden aldım buutun zamanımı buna harcıycam artık napalım :)

tabikiii ben bundan once 6 yıl beslemısdım bı kuşu unıyı kazanınca yanımda göturemedım annem saolsun sadece yem ve su vermıs ılgısızlıkden öldü.. dunkını kacırdım 6 gun olmusdu bgun yenıden aldım buutun zamanımı buna harcıycam artık napalım :)

Hayırlısı olsun bakalım, 60 günlük yerine 35-40 en fazla 45 günlük bir kuş alsaydın daha iyi olurdu. Eğitim için uygun, ben 2 aylık bir kuşun eğitimini zor yapıyorum yapmasına ama bunalıyorum o sürede ama diğerlerinde çok eğlenceli ve kısa zamanda oluyor :)

Hayırlısı olsun bakalım, 60 günlük yerine 35-40 en fazla 45 günlük bir kuş alsaydın daha iyi olurdu. Eğitim için uygun, ben 2 aylık bir kuşun eğitimini zor yapıyorum yapmasına ama bunalıyorum o sürede ama diğerlerinde çok eğlenceli ve kısa zamanda oluyor :)

40 45 guluklerı vermıyolar ya guvenmıyolar sanırım cok ölen oluyomuş acıkcası bende o rıskı alamadım cunku cok üzülüyorum sımdılık ıyıyız ya bakalım alışıcak gibii

Geri