Karadeniz Pet

Sizin kuşlarınız nasıl uyuyor?

Berkan Yetiş

Meraklı Üye
Arkadaşlar ne zamandır merak ediyorum sormayı unuttuğum için soramadım. Benim kuşlarım geceleri kafesin tellerine asılarak uyuyor. Gündüzleri normal tünekte uyuyorlar ama oda karanlık olduğu zaman hatta ilginçtir saat 22:00'ı geçtiği zaman kafesin teline tırmanıp orada uyuyorlar. bu normal mi? sizinkiler nasıl uyuyor?

Arkadaşlar ne zamandır merak ediyorum sormayı unuttuğum için soramadım. Benim kuşlarım geceleri kafesin tellerine asılarak uyuyor. Gündüzleri normal tünekte uyuyorlar ama oda karanlık olduğu zaman hatta ilginçtir saat 22:00'ı geçtiği zaman kafesin teline tırmanıp orada uyuyorlar. bu normal mi? sizinkiler nasıl uyuyor?

Benimki böyle uyuyor mesela :)

Benim ufaklığın 2 farklı uyuma şekli var.
1.si sağ ayağını içeri çekerek tek ayak üstünde uyumak
2.si 2 ayağıda tünekte kafasını neredeyse 180 derece çevirip kanatlarının içine gömerek uyumak

bazen uyurken pat diye ses geliyo bilerek aşağı mı atlıyo yoksa uyurken düşüyo mu uyurgezer mi bilemicem :D

Benim kuş yerini beğenmediğinde tellere takılı olarak uyuyordu. Yerini değiştirdim. Şimdi tünekte uyuyor.

Benim kuş yerini beğenmediğinde tellere takılı olarak uyuyordu. Yerini değiştirdim. Şimdi tünekte uyuyor.

Belki benimkiler de yerini beğenmemiştir ama bilemiyorum normal ışık açıkken tünekte uyuyorlar karanlık olduğunda dediğiniz gibi tellere takılı uyuyorlar

Benim ufaklığın 2 farklı uyuma şekli var.
1.si sağ ayağını içeri çekerek tek ayak üstünde uyumak
2.si 2 ayağıda tünekte kafasını neredeyse 180 derece çevirip kanatlarının içine gömerek uyumak

bazen uyurken pat diye ses geliyo bilerek aşağı mı atlıyo yoksa uyurken düşüyo mu uyurgezer mi bilemicem :D

eheheh buna çok güldüm ya. Pat diye yere düşmesi komiğime gitti :)

abi nası iş yaa :D süper bişey akrobatik muhabbet kuşu :))

benimkiler tek ayak üstünde kafasını arkasınaa çevirerek uyuyor :S

Kızçemin eski bi fotosu. Fotoğraf çekerken gözünü açtı ama genel olarak böyle uyuyo :D

LPbVZV.jpg

salıncagında uyuyo benim kusumda ısıgı kapadıgım an salıncagına cıkıp uyuyor 2 kusumda

Canım ya çok tatlı maşallah :)

Sağolasın:) Erkek kuşumla kıyaslayınca bu çok çirkin çokk ama şaklabanlıkta üstüne yok çirkinim o benimm. şebekliği yetiyo zaten minnak kızımın:)

Böyle bir uyuyuş bugüne kadar görmedim misal. uyuması bile tuhaf bacaklar ayrık kafayı yaslar fln:))

Sağolasın:) Erkek kuşumla kıyaslayınca bu çok çirkin çokk ama şaklabanlıkta üstüne yok çirkinim o benimm. şebekliği yetiyo zaten minnak kızımın:)

Böyle bir uyuyuş bugüne kadar görmedim misal. uyuması bile tuhaf bacaklar ayrık kafayı yaslar fln:))

Benim için sağlam bi öp onu :)

Benim ki gece uyanıp su içiyor uyumadan önce tüylerini düzenliyor tunekte gözlerini yumup gagasını gıcırdatıp uyuyor ama uykusunda sayıklıyor hafif cıvıldıyor bir iki ama sürekli değil

Yavrularim genelde yem kaplarinin icinde, yetiskinler ise tunekte uyurlar

Geri