Karadeniz Pet

slm yumurtlama hakknda

hido94

Meraklı Üye
s.a ben kuşları alalı 2 hafta oldu çift olarak aldım ve dişi kuşun yumurtlayacağı söylendi ve aldığım günden beri kuşlar çiftleşti ve 2 gündür kuşun kanatları aşağıya düştü dışkısı kocaman kuyruğunun sırt tarafı kamburlaştı ama kuş yuvalığa hiç girmiyo ben sokuncada bas bas bağırıp yuvalıktan çıkıyo nereye yumurtlıycak ?

siz kafese müdahil olmayı bırakın. kendisini güvende hissetmediği için yuvaya girmiyor.

Aleykümselam.Sizin zorla dişiyi yuvalığa sokmanız olumsuz etki yapıp strese sokacaktır kuşu. Ortama alışana kadar rahatsız etmeyin. Belki bu yumurtayı yuvalığın dışına yapar ama ortama alışınca yuvalığa yapıp yavrularını çıkaracaktır.

Siz disiyi zorlamayın o isterse girer korkutmayin kusunuzu

s.a ben kuşları alalı 2 hafta oldu çift olarak aldım ve dişi kuşun yumurtlayacağı söylendi ve aldığım günden beri kuşlar çiftleşti ve 2 gündür kuşun kanatları aşağıya düştü dışkısı kocaman kuyruğunun sırt tarafı kamburlaştı ama kuş yuvalığa hiç girmiyo ben sokuncada bas bas bağırıp yuvalıktan çıkıyo nereye yumurtlıycak ?
Keşke o müdahalede bulunmadan önce buraya bir konu acsaydiniz!
Bazen en güzel şey doğasına bırakmaktır. 2 hafta gibi bir süre kuşların etrafı tanıması için çok az.

Yaptığınız kesinlikle ve kesinlikle hiç yapmamanız gereken birsey. Umarım durum düzelir. Bu süre içinde forumdaki konulara göz atıp bilgi edinebilirsiniz.

Keşke o müdahalede bulunmadan önce buraya bir konu acsaydiniz!
Bazen en güzel şey doğasına bırakmaktır. 2 hafta gibi bir süre kuşların etrafı tanıması için çok az.

Yaptığınız kesinlikle ve kesinlikle hiç yapmamanız gereken birsey. Umarım durum düzelir. Bu süre içinde forumdaki konulara göz atıp bilgi edinebilirsiniz.

kus yuvayı tanısın diye elimle yuvaya koymustum ztn hemen korkup cikti kus yumurtlamak uzere ama yuvadan korkuyo tabana yumurtlarsa yumurta kirilirmi yada tabanda yatabilirmi

kus yuvayı tanısın diye elimle yuvaya koymustum ztn hemen korkup cikti kus yumurtlamak uzere ama yuvadan korkuyo tabana yumurtlarsa yumurta kirilirmi yada tabanda yatabilirmi
Eminim bu konuda size tecrübeli arkadaşlar bilgi verecektir ama bunu kuşun kararına bırakmanızı tavsiye ederim. Şuan oda stress içindedir.

Tabana yumurtlarsa kirilabilir tabanda yatmaz kirilmazsa yuvaya korsunuz o yumurtayı sizin yuvaya tanıtma olayınız kuluckayi ileriye attı ve disiyi olumsuz etkiledi artık müdahale etmeyin

Geri