Karadeniz Pet

Soğuğa ne kadar dayanıklı

Ortamın ısısı ne olursa olsun -5 dereceye kadar sorun olmaz. Yeterki 20 derece sıcaklık hızla 5 dereceye düşmesin. Ve suluk donmasın. Üretim niyetiniz de yoksa ısıtıcıya falan gerek yok.
Selçuk hocam ve diğer üstadlar 4-5 m2 bir depom var konu açmıştım önceden belki hatırlarsınız ocağın sonuna doğru taktıracağım 60x62 boyutlarında pencere aldım sadece cam ebatı ise 35x38 cm 1-sizce bu pencere depoyu üretim için yeterince aydınlatır mı ? 2-Üretim için güneş battıktan sonra da lamba kullanmama gerek var mı ?Pencereyi taktıracağım yer ise iki bina arasında bir yer ama aydınlık öyle karanlık falan olmuyor. 3-Ayrıca ilk zamanlarda havlandırma için sadece bu pencereyi kullansam bir sıkıntı olur mu ? 4-Dediğimiz gibi ısıtıcı kullanmayı düşünmüyorum kışın kuşları dinlendirmeye alacağım zaten ortam çok soğuk olmuyor uygun mudur ? 5- Bir de son olarak depomun kapı tarafındaki duvardan 4 -5 delik açıp havalandırmayı desteklemek istiyorum ama dışarının havası depo koridoru olduğu için pek iyi değil nemli ve tozlu , uygun mudur ?
Çok soru sordum kusura bakmayın
Konuyu da meşgul ettim afedersiniz ?

1- Işıklandırma sistemi kullanırsınız sorun olmaz. Üretim dönemi 14 saat aydınlıkta kalmalılar
3 - yeterlidir ayrıca kapı açmaya gerek yok. Cereyan yapmasa daha iyi
4- sorun olmaz.
5- Gerek yok kapı açmaya.

1- Işıklandırma sistemi kullanırsınız sorun olmaz. Üretim dönemi 14 saat aydınlıkta kalmalılar
3 - yeterlidir ayrıca kapı açmaya gerek yok. Cereyan yapmasa daha iyi
4- sorun olmaz.
5- Gerek yok kapı açmaya.
Teşekkürler hocam o zaman kapımın üstüne delik açmıyorum gün batımından sonra da lamba kullanıyorum ve pencereyle de idare ediyorum . Peki hocam pencereyle havalandırma kaç çift kuştan sonra yetersiz kalır bu depo için?

Geri