Karadeniz Pet

Soğuk Algınlığı İçin İlaç Tavsiyeleriniz

• Konbuyu başlatan Fatih Ercan AKBİLEK
  • Başlangıç tarihi
F

Fatih Ercan AKBİLEK

Guest
Merhabalar arkadaşlar. Malum havalar soğudu. Kuşlarımız için önerebileceğiniz soğuk algınlığı ilaç/antibiyotikleriniz nelerdir?

Lütfen deneyip de etkisini gören arkadaşlar yazsınlar.

ben de hala sıkıntıları yaşıyorum ve pirinç unu yarıyor pahalı da olsa bira mayası da işe yarıyor benim kuş üşüttün bu hafta hala onu iyileştirmeye çalışıyorum şimdilik fazla hastalık etkilerini atlattı bakalım hayırlısı.

İlk müdahale içinSera Bronchipur en iyisi. Hem ilaç değil bitkisel, hem de gerçekten işe yarıyor. Tedbir olarak da kullanılabilir. Eğer üşütme başlangıcıysa Bronchipur ve Sera Vitamin Plus karıştılırıp verilebilir. 2-3 gün içinde belirtiler geçmezse Vitaform çözecektir. Yalnız vitaformu 5 gün boyu kullanmanız gerekiyor, aksi halde antibiyotiğe direnç gelişebilir.

Vitaform içinde çok hafif antibiyotik içeren bir vitamindir.

Eğer durum ilerlerse neo-terramycin kullanabilirsin.

Hocam bu neo-terramycin veternier çok övmüştü. Ama bu büyükbaş hayvanlar için. Gerçekten etkisi oluyor mu dolabımda bulunuyor, üzerinde buzağı resmi var. Kaç gün ve ne ölçekte kulanmak gerekiyor. Saklama koşulları nasıl oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:26 -->-> Daha önceki mesaj 16:25 --

İlk müdahale içinSera Bronchipur en iyisi. Hem ilaç değil bitkisel, hem de gerçekten işe yarıyor. Tedbir olarak da kullanılabilir. Eğer üşütme başlangıcıysa Bronchipur ve Sera Vitamin Plus karıştılırıp verilebilir. 2-3 gün içinde belirtiler geçmezse Vitaform çözecektir. Yalnız vitaformu 5 gün boyu kullanmanız gerekiyor, aksi halde antibiyotiğe direnç gelişebilir.

Sera Bronchipur ben de bunu alacaktım fakat forumda arkadaşlar işe yaramadığını söylemişler kararsız kaldım :/

Bende de aynı sorun var sizce geçmiş mi veya söylediğiniz şeyleri kullansam sıkıntı olur mu ?
Şimdi benim kuşda hastalık belirtileri yok kuşu sıcak tuttum bira mayasını verdim 1 kere ve suluğuna pirinç unu ve keçi boynuzu tozu karıştırıp veriyorum birde aspus ve normal yemde var :) ortam bu şekilde fotoları atım :)

4Ryj5L.jpg

Bu da şimdiki halleri :) Yesil olan hastaydı

JEbZvY.jpg

5R6aBR.jpg

AYrDp0.jpg

02JRQ8.jpg

Son düzenleme:
Keçiboynuzu tozunu pirinç unuyla karıştırmayın, kuşlarınız tadını beğenmezse daha az içerler ve faydasını göremezsiniz. Pirinç ununu kullanmayın şimdilik.

Sera Bronchipur bitkisel bir ürün olduğundan, eğer hastalık ilerlemişse işe yaramayacaktır. Fakat bir iki sulu hapşırık ya da herhangi bir soğuk algınlığı belirtisini derhal farkederseniz o zaman işe yarayacaktır. Neo-terramycin+vitamin genellikle ishalin de eşlik ettiği vakalarda kullanılıyor. Daha doğrusu vitaformdan biraz daha etkili. Ama ilaç kullanacaksanız ve elinizde varsa kullanın, o da faydalı olacaktır.

evet suyunu fazla içmiyor suyunu sademi yoksa keçi boynuzu tozu koyim ?

Son düzenleme:
Petshoplarda satılan apex Avisol ilaçları var.

suyuna 5 damla damlatınız,

A, D3 , E ve C Vitaminleri içeriyor kendim bizzat kullanıyorum.

Güncel... Diğer arkadaşlarda önerilerini yazarlarsa sevinirim. Herkes yararlansın..

hocam neo-terramycin'i çok duyuyorum ama bir türlü bulamadım nerede satılır bu ilaç internette var mıdır?

Ben veterinerden almıştım. 10tl idi fiyatı. Uykulu kabarık ve halsiz olan kuşumu hemen iyileştirmişti. Dozajını iyi ayarlarsan gayet etkili bir ilaç. İshali bitirip, iştahını çok açıyor. Şuanda da kullanıyorum gayet memnunum. Ötmeyen kuşum canlandı ve yemlikten çıkmıyor.

Vitaform içinde çok hafif antibiyotik olan vitamindir. Soğuk algınlığında kullanılabilir.
Baytril ise kuvvetli bir antibiyotiktir daha ağır vakalarda kullanılabilir. Bu tarz ağır ilaçları tecrübe sahibi olmayanlar veteriner kontrolünde ve söylenen dozda kullamalı.

Geri