Karadeniz Pet

soğuk kış günlerinde almanız gereken sorumluluklar

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Migrosta satılan 1 liralık mamalardan mutlaka alın.

Kasaba gidin artık olan kemik,ciğer,et parçaları. gibi şeyleri alın ve kapınızın önüne koyun.

Zahire cilere gidin orda kilosu 1 liraya kuş yemleri var onlardan alın 5 kilo kadar 5 kilo 5 lira tutar zaten.. 5 lirayıda verirsiniz o kadar çok bir para değil.. O yemide gelip geçtiğiniz yollara atın kuşlar onları bulur..

Sıradaki zengin abiler için.. Marangoza gidin tanesi 25 30 liradan suntalar var onlardan 2 adet yeterli olucaktır alın ve kucuk kopek kulubeleri yapın sokağınıza koyun.. imkanınız varsa 10 15 tane böyle yapıp sokaklara koyun.

kışın bol bol yağmur yağar o yüzden şu yağmur giderlerinin altına 1 kova koyun oraya dolan suyu hayvanlar içer..

bakkalcı rüstem dayıya gidip 1 haftalık olan kuru ekmekleri isteyin ve size 5 6 kasa kuru ekmek vericektir.. sahile yakın bir yerde yaşıyorsanız gidin o ekmekleri suya boşaltın martılar ve diğer suda yaşıyan balıklar ördekler falan filan onları yiğicektir..

Kendinize iyi bakın bu dediklerimi mutlaka uygulayın kesinlikle prim amaçlı yazmadım aklımda daha başka fikirler vardı hayata geçmesi için buraya böyle birşey yazdım okuduğunuz için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Yüreğine sağlık can Kumru guvercinleri serceleri hatta kargalari besliyorum ben :) yemi ufleyince yiyorlar ya da tavuklari yemleyince

Yüreğine sağlık can Kumru guvercinleri serceleri hatta kargalari besliyorum ben :) yemi ufleyince yiyorlar ya da tavuklari yemleyince

Helal olsun senin gibi insan kalmadı :) bende hergün bayat ekmek olunca ıslatıp atıyorum mahallenin hayvanlar yiğor

çok güzel bir uygulama ancak acı bir tecrübe ile ekleme yapmak isterim. lütfen bu besleme destekleri gibi yardımları yol kenarlarında yapmayın. birkaç ay önce mahallelinin severek beslediği kediye araba çarptı. yola yakın bir yerde yemek yiyordu, karanlıkta kediyi görmedi ve maalesef ölümüne neden oldu. geçen hafta da arabaların arasında yemek yerken yola birden fırlayan bir köpeğe ben çarpıyordum, son anda kurtardık. kuytu köşelere, kaldıysa apartman bahçelerine yakın yerlere, sokakta ağaç kenarlarına yakın yerlere koymakta fayda var.

Son düzenleme:
TEŞEKKÜRLER [MENTION=13952]can Kaya[/MENTION]
BU PAZAR KUŞLARIMIN YEMLERİNİ ÜFLERKEN CAMA 2 TANE KUMRU GELDİ TEMİZLENMİŞ YEMLERDEN 1 AVUÇ SERPTİM YERE .EMİNİM BULACAKLARDIR.BAYAT EKMEKLERİDE ISLATIP CAMIN ÖNÜNE KOYDUM.1 AVUÇTA BULGUR KAÇIRDIM EVDEN ONUDA SERPTİM :) SOĞUKTA HEPSİNE KUCAK AÇAMAM ,ISITAMAM BELKİ AMA BİRAZCIK KARINLARINI DOYURABİLİRİM.HERGÜN KAPIYA KADAR GELEN 2 DE KEDİ VAR MERDÜVENLERDE SIKIŞTIRIYORLAR BENİ KORKUYORUM AMA :D ONLARIDA AÇ BIRAKMIYORUM ,BAZEN VERİYORUM BİRŞEYLER.

TEŞEKKÜRLER [MENTION=13952]can Kaya[/MENTION]
BU PAZAR KUŞLARIMIN YEMLERİNİ ÜFLERKEN CAMA 2 TANE KUMRU GELDİ TEMİZLENMİŞ YEMLERDEN 1 AVUÇ SERPTİM YERE .EMİNİM BULACAKLARDIR.BAYAT EKMEKLERİDE ISLATIP CAMIN ÖNÜNE KOYDUM.1 AVUÇTA BULGUR KAÇIRDIM EVDEN ONUDA SERPTİM :) SOĞUKTA HEPSİNE KUCAK AÇAMAM ,ISITAMAM BELKİ AMA BİRAZCIK KARINLARINI DOYURABİLİRİM.HERGÜN KAPIYA KADAR GELEN 2 DE KEDİ VAR MERDÜVENLERDE SIKIŞTIRIYORLAR BENİ KORKUYORUM AMA :D ONLARIDA AÇ BIRAKMIYORUM ,BAZEN VERİYORUM BİRŞEYLER.

tebrik ederim :)

Dediklerinin hepsini olmasada bir kısmını yapmaya çalışıyorum. Bu dünyada yalnız değiliz ve paylaşmak zoruında olduğumuz canlılar var unutmayalımki doğada canlı türleri eksilmeye başladığı zaman gerek çevre kirliliğ, gerek küresel ısınma vb çevre sorunlarınında neden olduğu çevre sorunları bizleri insanlığıda tehdit eder hale gelmiş demektir (Zaten o durumdayız) ama zararın neresinden dönülürse kardır ve merhamet ve sevgi insanoğluna has en güzel erdemlerdir.

Teşekkürler bu güzel konu için.

Son düzenleme: