Karadeniz Pet

Soğuk odadaki kuşlarıma neler yapabilirim..

Yusuf ÇİFTÇİ

Yeni Üye
Soğuk odada yumurtlamış kuşlarımı nasıl ısıtabilirim neler yapmam gerekiyor görüşlerinizi bekliyorum havalar soğumaya başladı ve kaç dereceye kadar dayanabilirler ortalama sıcaklık ne olması gerekiyor

Oda içersinde hava akımı olmadığı sürece sorun olacağını sanmıyorum. Oda sıcaklığı yeterli olur.

şu anda yumurtalar var 14 derece civarı ama soğuklar başladığı zaman 8-10 derece arasında olur çifthaneme strafor desleklesen ne kadar etkili olur

duvarların tamamını sarmanız iç ısının artmasını sağlayacaktır. yalnızca kafesi sarmanız faydalı olmaz. bunun yerine kafesin etrafını her yönden 10-15 cm açıklıkta saracak bir kutu yapıp içerisine bir normal ampul yakarsanız kafesin ısısını arttıracaktır. ama bu bahsettiğim sadece bir kuş içindir. öteki türlü maalesef işe yaramaz. içeriye bir ısı kaynağı koymalı ya da kuşlarınızı ısıtmalı bir odaya taşımalısınız.

Soğuk odada yumurtlamış kuşlarımı nasıl ısıtabilirim neler yapmam gerekiyor görüşlerinizi bekliyorum havalar soğumaya başladı ve kaç dereceye kadar dayanabilirler ortalama sıcaklık ne olması gerekiyor
Öncelikle hayırlısı olsun. 10 derecenin altına düşmedikçe sorun yok. İnşallah anaçlar bakıp, büyüteceklerdir.

şu anda yumurtalar var 14 derece civarı ama soğuklar başladığı zaman 8-10 derece arasında olur çifthaneme strafor desleklesen ne kadar etkili olur

8-10 derecede bir sorun olacağını sanmıyorum. Yeterki hava akımı olmasın. Strafor duvarlara yapılabilirse etkisi olur.

duvarların tamamını sarmanız iç ısının artmasını sağlayacaktır. Yalnızca kafesi sarmanız faydalı olmaz. Bunun yerine kafesin etrafını her yönden 10-15 cm açıklıkta saracak bir kutu yapıp içerisine bir normal ampul yakarsanız kafesin ısısını arttıracaktır. Ama bu bahsettiğim sadece bir kuş içindir. öteki türlü maalesef işe yaramaz. Içeriye bir ısı kaynağı koymalı ya da kuşlarınızı ısıtmalı bir odaya taşımalısınız.

başka odaya taşıyamıyorum evde akvaryum var extra bi tane daha kafes var artık hanımdan fırça yemeye başlayınca elin kolun bağlı kalıyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:28 -->-> Daha önceki mesaj 08:25 --

8-10 derecede bir sorun olacağını sanmıyorum. Yeterki hava akımı olmasın. Strafor duvarlara yapılabilirse etkisi olur.

hava akımı yok strafordan seyyar kafesin üstüne geçebilecek gibi ev yapmayı düşününüyorum bu da etkili olur sanırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:31 -->-> Daha önceki mesaj 08:28 --

öncelikle hayırlısı olsun. 10 derecenin altına düşmedikçe sorun yok. Inşallah anaçlar bakıp, büyüteceklerdir.

inşallah yavrular gelmese düşünmem bişey olmaz ama 1-2 gr kadar çıkıyolar yumurtadan soğuk havaya adapte olamaz ölürler diye acilen bi önlem almam gerekiyor

başka odaya taşıyamıyorum evde akvaryum var extra bi tane daha kafes var artık hanımdan fırça yemeye başlayınca elin kolun bağlı kalıyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:28 -->-> Daha önceki mesaj 08:25 --

hava akımı yok strafordan seyyar kafesin üstüne geçebilecek gibi ev yapmayı düşününüyorum bu da etkili olur sanırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:31 -->-> Daha önceki mesaj 08:28 --

inşallah yavrular gelmese düşünmem bişey olmaz ama 1-2 gr kadar çıkıyolar yumurtadan soğuk havaya adapte olamaz ölürler diye acilen bi önlem almam gerekiyor
Radyatör kullanabilirsin ya da izolasyon yapabilirsin o zaman.

Geri