Karadeniz Pet

Soğumuş yumurta...

• Konbuyu başlatan llua66yzgtll
  • Başlangıç tarihi
L

llua66yzgtll

Guest
arkadaşlar bizim dişi yumurtuyor. yumurtaları dolu ama yumurtayla ilgilenmeyip erkeğiyle ilgileniyor. Bu şekilde 2 kuluçka geçirdir. ama yavru alamıyoruz. şimdi yuvalığı da söktüm. geri ne zaman takayım ve yuvasına ne koyayım ne edeyim. Yumurtalarla ilgilenmesi için ne yapmalıyım. Teşkkürler...

yuvanın içine biraz yem atmayı dene veya sevdigi bişey varsa onu yuvaya at yuvaya ilgisi artabilir ama 2 kuluçkadada yumurtaya yatmayan kuşdan yavru almanız çok zor

Bence de o kuşu değiştirin yumurtaya yatmasını sağlayacak bir dış etken olur mu bilemiyorum.

kuşu değiştiremem ki :) erkeği alsam nasıl olur onu merak ediyorum doğru olur mu acaba ? birde yuvalığı tekrar ne zaman takmalıyım. takarsam içine ne koymalıyım

Yumurta yatmiyor diyosun dolu diyorsun ozaman yatiyor ilmadi lasim 2 saat yatmasa embriyo olur 6 gunde belli olur dolumu degilmi bence bos yumurtalar erkektede sorun olabilir

Emrecim hiç yatmıyor demiyorum ilgilenmiyor diyorum :). Başlarında yatıyor ama sonradan erkeğiyle ilgileniyor :). Yumurtanın dolu yada boş olduğunu anlayabilecek kaddar aklım var merak etme :)