Karadeniz Pet

Solunum Problemi

pokoerface

Yeni Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar.Muhabbet kuşumda hafif kuyruk sallama ve nefes alırken arada ses çıkarma problemi vardı.Hemen vitamin tedavisine başladım.Fakat pek fayda etmedi.Şimdi muhabbet kuşum arada nefes alabilmek için arada hızlı şekilde ağzını açıp hızlı hızlı nefes alıp kapatıyor.Hangi ilacı kullanmalıyım ve nasıl bir tedavi şekli izlemeliyim? (Yem yemesinde bir problem yok )

Son düzenleme:
Bulundugunuz şehirde anlayan bi veterinere götürseniz iyi olur çünkü ilaç kullanımı risklidir dozu kaçirirsanız kötü sonuçlanabilir

Zeytin yaprağı sürün burnuna sık sık ,, solunuma çok faydalı

Son düzenleme:
iki günde bir yeşil nane yedirebilirsiniz hayvanı rahatlatacaktır.

Cevaplarınız için teşekkürler.Bugün özellikle dikkat ettim biraz daha ilerledi durum kafasını sırtına sokup o şekilde bekliyor ve ağzını açıp nefes alıyor hızlı hızlı.İlaç tedavisine hemen başlamam gerek.Bu arada eritromun dozajını nasıl ayarlamalıyım?

nefes alırken ötüyor gibi ses çıkarıyorsa astım olabilir ezbere ilaç kullanmak kuşa zarar verir.kanatlılardan gerçekten anlayan bir veterinere götürmeniz lazım arabayla durum ciddiyse eğer.bir şeyden korkmuş da olabilir muhabbet kuşları korktuğu zaman ağzını açıp kapar.odaya salıp uçuşuna bakın hasta kuş zaten uçamaz ve kafeste keyfi yerinde olmaz.

Veterinere uğradım kendisine durumu anlattım o da eritrom önerdi ve 8-10 gün kullanmamı söyledi.Eritrom kullanan arkadaşlar normal bir suluğa bu ilaçtan ne kadar atmam gerekir?

Geri