petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Solunum Problemi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve pokoerface tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. pokoerface

pokoerface New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle merhaba arkadaşlar.Muhabbet kuşumda hafif kuyruk sallama ve nefes alırken arada ses çıkarma problemi vardı.Hemen vitamin tedavisine başladım.Fakat pek fayda etmedi.Şimdi muhabbet kuşum arada nefes alabilmek için arada hızlı şekilde ağzını açıp hızlı hızlı nefes alıp kapatıyor.Hangi ilacı kullanmalıyım ve nasıl bir tedavi şekli izlemeliyim? (Yem yemesinde bir problem yok )

#1 pokoerface, 16 Aralık 2014
    Son düzenleme: 16 Aralık 2014
  2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    ilaçdan önce 4-5 gün suyuna limon damlatın her gun suyu degıştırerek gecmez ise eritrom kullana bılırsın

3. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bulundugunuz şehirde anlayan bi veterinere götürseniz iyi olur çünkü ilaç kullanımı risklidir dozu kaçirirsanız kötü sonuçlanabilir

Zeytin yaprağı sürün burnuna sık sık ,, solunuma çok faydalı

#3 Semiha Feyza BAYYURT, 16 Aralık 2014
    Son düzenleme: 16 Aralık 2014
  4. Fevzi ÖZYAYLA

Fevzi ÖZYAYLA New Member

Beğenileri:
    0
    iki günde bir yeşil nane yedirebilirsiniz hayvanı rahatlatacaktır.

5. pokoerface

pokoerface New Member

Beğenileri:
    0
    Cevaplarınız için teşekkürler.Bugün özellikle dikkat ettim biraz daha ilerledi durum kafasını sırtına sokup o şekilde bekliyor ve ağzını açıp nefes alıyor hızlı hızlı.İlaç tedavisine hemen başlamam gerek.Bu arada eritromun dozajını nasıl ayarlamalıyım?

6. oguz_garnett

oguz_garnett New Member

Beğenileri:
    0
    nefes alırken ötüyor gibi ses çıkarıyorsa astım olabilir ezbere ilaç kullanmak kuşa zarar verir.kanatlılardan gerçekten anlayan bir veterinere götürmeniz lazım arabayla durum ciddiyse eğer.bir şeyden korkmuş da olabilir muhabbet kuşları korktuğu zaman ağzını açıp kapar.odaya salıp uçuşuna bakın hasta kuş zaten uçamaz ve kafeste keyfi yerinde olmaz.

7. pokoerface

pokoerface New Member

Beğenileri:
    0
    Veterinere uğradım kendisine durumu anlattım o da eritrom önerdi ve 8-10 gün kullanmamı söyledi.Eritrom kullanan arkadaşlar normal bir suluğa bu ilaçtan ne kadar atmam gerekir?

Sayfayı Paylaş