Karadeniz Pet

solunum probleminde baytril kullanimi

gamze arat

Paylaşımcı Üye
arkadaslar iyi aksamlar. disi kusuma gaga acip kapama, kuyruk sallama vs.. belirtilerinden dolayi solunum problemi tanisini koydum. arastirmam sonucu baytril 2,5, 5 gun sureyle her aksam ayni saattevbir damla damlattim agzina. ilac tedavisi bitti. bugun 2. gun. ama hala kus agzini acip kapatmaya devam ediyo. ilac sonra mi etkisini gostericek acaba? yoksa ise yaramadi mi? ise yaramadiysa tedavi ne yapmaliyim baska? yardimci olacaklara tesekkurler.

Son düzenleme:
arkadaslar iyi aksamlar. disi kusuma gaga acip kapama, kuyruk sallama vs.. belirtilerinden dolayi solunum problemi tanisini koydum. arastirmam sonucu baytril 2,5, 5 gun sureyle her aksam ayni saattevbir damla damlattim agzina. ilac tedavisi bitti. bugun 2. gun. ama hala kus agzini acip kapatmaya devam ediyo. ilac sonra mi etkisini gostericek acaba? yoksa ise yaramadi mi? ise yaramadiysa tedavi ne yapmaliyim baska? yardimci olacaklara tesekkurler.

baytril güçlü bir ilaç doz aşımı tehlikeli ben kullanmaya cesaret edemiyorum. aviastım la çözüyorum solunum sıkıntısını. 2-3 güne geçiriyor

Yem kusma oluyor mu? benim kuşumda da olabilir.

hayir kusma gibi bi problemi yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:08 -->-> Daha önceki mesaj 21:03 --

baytril güçlü bir ilaç doz aşımı tehlikeli ben kullanmaya cesaret edemiyorum. aviastım la çözüyorum solunum sıkıntısını. 2-3 güne geçiriyor

biyoteknigin urunleri pek ise yaramiyor diyolar ya hic denemedim onu. kus 8 9 aydir bende ve geldiginden beri boyle. ben de emin olamadim baytrilden agir bi ilac oldugu icin. o yuzden erteledim bu kadar ay. artik mecbur kaldim baska bisey bulamayinca biraz da. ama fayda yok gibi sanirim. biraz toparlasin hayvan, aviastim deneyeyim bir de. umarim ise yarar. tesekkurler.

Eritrom solunum yolu hastalıkları için birebir. Baytril adlığın yerde bulanilirsin..

07022014155121.jpg

Son düzenleme:
Eritrom solunum yolu hastalıkları için birebir. Baytril adlığın yerde bulanilirsin..

07022014155121.jpg

bunu ne zman kullanayim? yani baytril bitti simdi kac gun ara vereyim? bir ay ara olur mu? ve nasil kullanmaliyim? baytrili agzina damlatiyodum ama kus bu durumdan pek memnun olmadi. cok alisik degildi bana zaten de en azindan parmagima, kafama falan konuyodu, opmeme izin veriyodu.simdi kafesin icine elimi sokunca kaciyo hemen, cirpiniyo biraz. suya falan koyabilir miyim ya da mamaya? mercimek tanesi kadar mi koymam lazim dolu suluga?

Son düzenleme:
hayir kusma gibi bi problemi yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:08 -->-> Daha önceki mesaj 21:03 --

biyoteknigin urunleri pek ise yaramiyor diyolar ya hic denemedim onu. kus 8 9 aydir bende ve geldiginden beri boyle. ben de emin olamadim baytrilden agir bi ilac oldugu icin. o yuzden erteledim bu kadar ay. artik mecbur kaldim baska bisey bulamayinca biraz da. ama fayda yok gibi sanirim. biraz toparlasin hayvan, aviastim deneyeyim bir de. umarim ise yarar. tesekkurler.

Avivit ve aviastım dan gayet memnun kaldım ben. Bence hobicilerin çok profesyonel ürünler kullanması gereksiz maliyet sonuçta diğer vitamin ve ilaçlar da tarım bakanlığı onaylı.

Tabi ki bu benim görüşüm

Avivit ve aviastım dan gayet memnun kaldım ben. Bence hobicilerin çok profesyonel ürünler kullanması gereksiz maliyet sonuçta diğer vitamin ve ilaçlar da tarım bakanlığı onaylı.

Tabi ki bu benim görüşüm

Anladim. Siz de haklisiniz tabi. bende hobici oluyorum sanirim 1 cift kusla ben de sey diye dusunuyorum. Zaten bir cift var almisken ya da yapmisken en iyisini alayim ya da yapayim. Ve alisik kus olunca bilirsiniz cok deger veriyo insan. En iyisi, en faydalisi olsun istiyorum o yuzden. Zaten iki taneler. biraz simarmak haklaridir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:49 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

Baytrilin tadı çok acı. Ben hem ağzına 1-2 damla hem de suluğuna ekliyordum 0,5ml.
Baytril zaten antibakteriyel. Kuşun keyfi yerindeyse 1 hafta 10 gün sonra başlayabilirsin.

Anlamadim simdi agzina bir iki damla ve suluga eklediginiz eritrom mu baytril mi? Baytrilse eritromu ne kadar kullanayim? Eritromsa agzina damlattim diyosunuz ya sivi bisey olmasi lazim. Eritrom toz yaziyo ustunde. Onu sulandirma olcunuz ne agzina damlattiginizin?

Bu son mesajdaki yazdıklarım Baytril ile ilgiliydi. :)

tamamdir. peki dozunu nasil ayarliycaz? siz suluguna mercimek tanesi kadar falan yaziyodunuz bazi ilaclar icin. bu da dahil mi?ilaci kac saatte bir yenilemem gerek? bi yerde bir hafta kullanin yazmislar ama soguk alginligi icin sanirim. kac gun boyunca kullanmam lazim?

Son düzenleme:
tamamdir. peki dozunu nasil ayarliycaz? siz suluguna mercimek tanesi kadar falan yaziyodunuz bazi ilaclar icin. bu da dahil mi?ilaci kac saatte bir yenilemem gerek? bi yerde bir hafta kullanin yazmislar ama soguk alginligi icin sanirim. kac gun boyunca kullanmam lazim?

5 gün yeterli. Pirinç tanesi kadar suluğa..
Her gün değiştirirsin ilaçlı suyu.

Geri