Karadeniz Pet

solunum sıkıntısı

• Konbuyu başlatan Furkan TOPALOĞLU
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan TOPALOĞLU

Guest
ustalarım kuş aşağıdaki hareketleri çok sık değil ama arada yapıyor yani böyle sanki burnu tıkanıyor da açmak istermiş gibi ayrıca bi de ağzını hızlı hızlı açıp kapatıyor nedendir solunumla ilgili sıkıntısı mı var buyrun aşağıdaki videolar yardımcı olacaktır
[YOUTUBE]dAvwIxDEhhU&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]WmEra9otht4&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]vX1fiWfn-iI&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

Bir sorun yok gayet sağlıklılar o hareket ve sesler sindirimle ilgili benimkilerde arada yapıyor.

valla hocam İnşallah öyledir de bana son zamanda sıklaştı gibi geldi o yüzden sordum

hocam zaten sorunu tam olarak belirleyelim ona göre bi işlem yapacağım da benim kafama takılan bazen 2. videonun 11. saniyesinde olduğu gibi burnuyla hızlı soluyor ve sanki tıkanıklık varmış gibi yapıyor

başka yorumu olan ustalarım var mıdır acaba

Yediği yem kabuklarını hergün üfleyin yada akıllı yemlik kullanın. Muhtemelen burun deliklerine kaçıyor yem ararken.

tamam ustam arada unutuyorum ama artık gözden kaçmayacak bunlar :) ayrıca kuş kumu da kullanmıyordum onu da alacağım en yakın zamanda

Kuşkumunu ayrı kapta verirseniz daha iyi çünkü yeme karıştırınca kum yemden ince olduğu için kabın dibine çöküyor kayboluyor. Kuşkumunuda hemen koyunca yiyecek diye beklemeyin belki biraz zaman alır ilgilenmesi.

tamam hocam biz elimizden geleni yapacağız gerisi onlara kalmış ama yani şunda mutabıkız değil mi bu kuşlarda solunumla ilgili sıkıntı yok ustam yanlış anlamayın sizin yorumunuza güveniyorum fakat geçen bayram ilk göz ağrım öldüğü için zehir olmuştu bu sefer öyle bişey olmasını istemiyorum

Orasını Allah bilir inşallah uzun ömrü olur. İyi görünüyor. Kuşkumu önemli hazımsızlık çeker. Ve yem kabuğuda burnuna kaçabilir. Ceyranda soğukta direkt güneşte bırakmayın. Arada farklı yemlerde verin. Dal darı,yulaf içi yemi ve mama.Kuşlar kafeste kanat çırpıyorsa iyi yoksa haftada bir odada uçurabilirsiniz.

tabi ki hocam Yüce Rabbimin istediği olur fakat benim kastım göz göre göre gitmemesi çünkü ben o kadar aptalım ki 5 aylık kuşumun ishal olduğu aklımın ucundan bile geçmedi neyse eski mevzuyu geçeyim soğuklukla ilgili sıkıntımız yok heralde çünkü kafesin etrafı bezle örtülü sadece önü açık mama yapmaya da başlayacağım artık kanat çırpma konusu arada müzik dinlerken coşuyorlar bi hengame oluyor ve etraf full tüy anlayacağınız :) ama ne olursa olsun sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil :)

Kardeşim kuşta bir sorun yok gibi gözüküyor. Fakat kuyruğa bak aşağı yukarı fazla oynama varsa solunum ile bir sıkıntısı olabilir.

arkadaşım kuş hiç soğuha maruz kaldımı senistersen sularına 2 damla baytril damlat istersen

arkadaşım kuş hiç soğuha maruz kaldımı senistersen sularına 2 damla baytril damlat istersen
vitamınlı su ver

hocam kuşların kafesinin etrafı bezle örtülü odalarının kapısı sürekli kapalı sanmıyorum üşüyeceklerini

Arkadaşlar 2013 ün kasımında bebek iken aldım şuan 2014 temmuz kuşum geceleri sık sık hapşırıyor 1-2 parça yem çıkarıyor. Bi müddet sonra hapşırması bitiyor. Ve hapşırınca (hapşırması bitince) kuyruğunu eğik tutarak hafif hafif aşağı yukarı sallıyor. Banyosunu yaklaşık 3-4 hafta önce yaptırdık.(2. Banyosuydu) iyi besliyoruz. Sularına 4-5 damla avisol vitamin katıyoruz her zaman. Kuşlarımın ikiside erkek. Gagasının yanında sağ tarafta çok küçük bir tüysüzlük var ve biraz aşağı ilerledi gibi. O bölgede çok minik bi deri kalkması gibi bişey var. ( 2 muhabbet kuşu aldım bunları yapan bir tanesi diğeri sağlıklı) ikisinide aynı kafeste tutayım mı? Ne ilaç vereyim? Hastalık mı? Geçer mi? Normal mi? Lütfen yazın ne yapmalıyım?

Geri