Karadeniz Pet

Solunum yolları

Caner efkanoğlu

Meraklı Üye
merhaba,

arkadaşlar 1 kuşumun solunum yollarında sıkıntısı olduğunu tespit ettim(hafif hafif yukarı aşağı kuyruk sallaması) bunun dışında herhangi bi sorunu yok yem yiyiyor su içiyor hareketli, bunun için aviastım veya tetra iyi gelir mi ?

Zitromax ve benzeri antiler artık reçete ile alındığı için veremiyorlarmış eczacılar :mad:

Son düzenleme:
Astım olmayabilir çok ağır tariflemiyorsunuz

Astım olmayabilir çok ağır tariflemiyorsunuz

Söyle açıklıyayım, Kuş gayet sağlıklı ve hareketli yemini yiyip suyunu içiyor. Ancak ne zaman kontrol etsem hafif hafif kuyruğunu yukarı aşağı sallıyor ama öyle çok fazla hızda değil hafif bişekilde. Herne olursa olsun bu beni rahatsız ediyor o yüzden çözüm sağlamam gerek çok sevdiğim bir kuşum o yüzden tedavi etmek istiyorum.

Öyle ağır bişey değil yani hafiften kuyruk aşağı yukarı sallanıyor kesin bi çözüm arıyorum buna eczaneye gittim murat abinin(demir) bi konuda önerdiği zitromax almaya ancak artık veremediklerini söylediler anca reçete ile verebiliyorlarmış bende ordan petshop'a uğrayıp aviastım aldım kattım bakalım suluğuna 1 hafta tedaviye devam inşallah düzelir.

Ek olarak ;

Kullanım Sahası: AVİASTIM Oral Çözelti muhabbet kuşu, kanarya, papağan ve diğer kafes kuşlarının bronchitis, tracheitis, syringitis, lanyngitis ve Mikroplazmoz gibi solunum yolu enfeksiyonlarda, Pasteurella, Salmonella, Paratifo, pullorum, kolibasillosis ve özellikle papağanlarda psittakoz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

Son düzenleme:
Söyle açıklıyayım, Kuş gayet sağlıklı ve hareketli yemini yiyip suyunu içiyor. Ancak ne zaman kontrol etsem hafif hafif kuyruğunu yukarı aşağı sallıyor ama öyle çok fazla hızda değil hafif bişekilde. Herne olursa olsun bu beni rahatsız ediyor o yüzden çözüm sağlamam gerek çok sevdiğim bir kuşum o yüzden tedavi etmek istiyorum.

Öyle ağır bişey değil yani hafiften kuyruk aşağı yukarı sallanıyor kesin bi çözüm arıyorum buna eczaneye gittim murat abinin(demir) bi konuda önerdiği zitromax almaya ancak artık veremediklerini söylediler anca reçete ile verebiliyorlarmış bende ordan petshop'a uğrayıp aviastım aldım kattım bakalım suluğuna 1 hafta tedaviye devam inşallah düzelir.

Ek olarak ;

Kullanım Sahası: AVİASTIM Oral Çözelti muhabbet kuşu, kanarya, papağan ve diğer kafes kuşlarının bronchitis, tracheitis, syringitis, lanyngitis ve Mikroplazmoz gibi solunum yolu enfeksiyonlarda, Pasteurella, Salmonella, Paratifo, pullorum, kolibasillosis ve özellikle papağanlarda psittakoz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

Belki kuşunuzda hafif bir solunum sorunu var,murat abinin önerdiği ilaç ağır bir ilaç ise bu defa problem daha farklı olacak eminim seviyorsunuzdur kuşunuzu o zaman bir veterinere götürün,aynı problem benim 2 kuşumda da vardı,bende rahatsızdım bu durumdan ilaç kullandım vs tedavi ama sonradan dedim,bu yer değişikliği,stres veya korkudan da olabilir diye,onun için veteriner imkanı var ise deneyin derim. Geçmiş olsun

"Eritrom" diye bir ilaç var, hayvanlarda solunum yolu rahatsızlıklarında kullanılıyor. Hayvan ilaçları satan bir yerden alabilirsin. Geçmiş olsun.

Eritrom da sordum soruşturdum çevremde ama satan bir yer yok, diazym almıstım biara o kişi veterinerdi onla iletişime geçtim inşallah en kısa zamanda elime ulaşacaktır eritrom. Teşekkür ederim abi.

Belki kuşunuzda hafif bir solunum sorunu var,murat abinin önerdiği ilaç ağır bir ilaç ise bu defa problem daha farklı olacak eminim seviyorsunuzdur kuşunuzu o zaman bir veterinere götürün,aynı problem benim 2 kuşumda da vardı,bende rahatsızdım bu durumdan ilaç kullandım vs tedavi ama sonradan dedim,bu yer değişikliği,stres veya korkudan da olabilir diye,onun için veteriner imkanı var ise deneyin derim. Geçmiş olsun

Pek güvenilir veteriner yok çevremde , güvenmediğim insanlarada kuşumu göstermek istemiyorum açıkcası. Güvenmemekten kastım şu ki bence adam veteriner felan değil kulaktan duyulma şeyler uyguluyor ve birçok kişinin evcil hayvanın öldürdü. O sebepten kendi çözümümü kendim aramaktayım, Teşekkür ederim

Bunlara ek olarak 3 Çift kuşuma versele laga yem veriyorum bu yemin içerisine diazym 256 katıyorum ara ara + olarak bira mayasıda katsam herhangi bi sorun teşkil eder mi dostlar sizce ? Bazı kuşlarım mamaya alışmadığı için böyle bi çözüm buldum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum sizlerden yardım bekliyorum.

Son düzenleme:
Eritrom da sordum soruşturdum çevremde ama satan bir yer yok, diazym almıstım biara o kişi veterinerdi onla iletişime geçtim inşallah en kısa zamanda elime ulaşacaktır eritrom. Teşekkür ederim abi..

En yakın eczaneye git, ecza deposunu arayıp yakınlarda veteriner ilaçları satan yer öğrensin. İlaçlar aynı depolardan geçiyor, bilirler depocular..

Eritrom da sordum soruşturdum çevremde ama satan bir yer yok, diazym almıstım biara o kişi veterinerdi onla iletişime geçtim inşallah en kısa zamanda elime ulaşacaktır eritrom. Teşekkür ederim abi.

Pek güvenilir veteriner yok çevremde , güvenmediğim insanlarada kuşumu göstermek istemiyorum açıkcası. Güvenmemekten kastım şu ki bence adam veteriner felan değil kulaktan duyulma şeyler uyguluyor ve birçok kişinin evcil hayvanın öldürdü. O sebepten kendi çözümümü kendim aramaktayım, Teşekkür ederim

Bunlara ek olarak 3 Çift kuşuma versele laga yem veriyorum bu yemin içerisine diazym 256 katıyorum ara ara + olarak bira mayasıda katsam herhangi bi sorun teşkil eder mi dostlar sizce ? Bazı kuşlarım mamaya alışmadığı için böyle bi çözüm buldum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum sizlerden yardım bekliyorum.

Diayzm kullanım sahası farklı yani solunum yollarına etkisi olmaz,levent bey'in önerdiği ilaç iyi yeşil beyaz kutulu çok pahalı bir şey de değil,depolarda mutlaka oluriMama içerisinde diazym kullanımı daha etkili olur,yem de versela iyidir,doğru seçim

Son düzenleme:
Diayzm kullanım sahası farklı yani solunum yollarına etkisi olmaz,levent bey'in önerdiği ilaç iyi yeşil beyaz kutulu çok pahalı bir şey de değil,depolarda mutlaka olur

Hayır diazym 256 solunum yolları için söylemedim zaten o ayrı bi soruydu, Eritrom için ise sipariş verdim yarın kargoya verilecek ertesi gün elimde olacak inşallah. Teşekkür ederim

Sonradan fark ettim,düzelttim:)

Mama olarakta versele laga maması kullanıyorum ancak bazı kuşlarım mamaya alışmadığı için yemiyorlar diğerleri maşallah diyelim yiyiyorlar, ben yemeyen kuşlarım için yemin içine diazym 256 + bira mayası katsam karıştırsam sizce nasıl olur ? Herhangi bi sorun teşkil eder mi ? Mama yemeyen kuşlarımda bu ilaçlardan yararlansın istiyorum açıkcası.

Mama olarakta versele laga maması kullanıyorum ancak bazı kuşlarım mamaya alışmadığı için yemiyorlar diğerleri maşallah diyelim yiyiyorlar, ben yemeyen kuşlarım için yemin içine diazym 256 + bira mayası katsam karıştırsam sizce nasıl olur ? Herhangi bi sorun teşkil eder mi ? Mama yemeyen kuşlarımda bu ilaçlardan yararlansın istiyorum açıkcası.

Zararı olmaz faydası olur,Ama mama vermekten vazgeçmeyin derim,dozajları iyi ayarlayınız.mama üzerine keçi boynuzu tozu da serpebilirsiniz. Yani yeme karıştırmaktan daha etkili olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:48 -->-> Daha önceki mesaj 23:47 --

Yağlanma varsa kusta oyuzdende yapabilir o hiriltiyi

Bak farklı bir tecrübe geldi,murat bey'den yani direk hasta diye ilaç vermeyin dememde ki amaç buydu

Beni bilirsiniz cok fazla ilac kullanmam o yuzden öncelikle kusunuzu cok iyi kontrol etmeniz gerekli
ayrica eritrom cok etkili fakat ağır bir ilac kümes kanatlilara kullaniliyor oyüzden oranı iyi ayarlanmasi gerekli
ben olsam oncelikle limon damlatirim suyuna 5 gun hergun yenikemek sarti ile eger düzelme olmazsa eritrom kullanmaya baslarim dedigim gibi ben olsam:)

Beni bilirsiniz cok fazla ilac kullanmam o yuzden öncelikle kusunuzu cok iyi kontrol etmeniz gerekli
ayrica eritrom cok etkili fakat ağır bir ilac kümes kanatlilara kullaniliyor oyüzden oranı iyi ayarlanmasi gerekli
ben olsam oncelikle limon damlatirim suyuna 5 gun hergun yenikemek sarti ile eger düzelme olmazsa eritrom kullanmaya baslarim dedigim gibi ben olsam:)

Abi açıkcası yağlanma olacağını sanmıyorum çok genç bi kuş ek olarak yağlanma gibi bi durumda mevcut değil yani çıtı pıtı bişey, limonuda deneriz yeterki düzelsin, düzelsin diyorum ancak pek bişey yok kuşun gayet sağlıklı ama o hafıf kuyruk sallama olayı gerçekten çok rahatsız ediyor beni o sepet den ilk bi aviastımı 1 hafta deneyeyim olmadı limonu deneriz o da olmadı eritrom deneriz hafiften, çözüm bulana kadar uğraşacağım bakalım. Ek olarak zitromax önermiştin bi konuda o konuyu arama yaparken buldum ancak eczaneye gittiğimde vermedil anca reçete ile verebilirlermiş o sebepten petshop'a uğrayıp aviastım aldım denemekten zarar çıkmaz teşekkür ederim buarada

Not :

Yazım hataları için kusura bakmayın alal acele telden yazıyorum

Son düzenleme:
Geri