Karadeniz Pet

Solunum Yolu Hastalığın Tedavisi Yok Mu!??

• Konbuyu başlatan Yasin Coşkun
  • Başlangıç tarihi
Ömer bey solunum yolu rahatsizliginda kullandiniz mi? Kullandı iseniz ne kadar süre ve ne şekilde kullandiginizi bizimle paylasirsaniz çok güzel olur.. Teşekkürler saygilar

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu nasıl bi hastalık bilen yok anlamıs degilim kustaki anormal seyleri tekrar yazacam bilen varsa acil yardimlarinizi bekliyorum..
-Kusun yemesi normal esiyle beraber yiyip beraber bırakıyolar fakat cok cılız
-Kafesin kapısı herzaman acik asla kapatmiyom esi (erkek) efe dolasip terrar donuyo ama mavis (hasta olan disi) 2 3 gunde nadiren cikiyo fakat geri donemiyo kafesi yere koyuyom yere konup kosa kosa yerine giriyo
-durdugu zaman veya uyudugu zaman kanatlari cokuyo sanki agirlik baglamissin kanatlarina tasiyamiyo,kambur duruyo,agzini acip hizli hizli nefes aliyo,kuyrugu bazen asagi yukari hareket ediyo bazende komple ileri geri hareket ediyo..
bunlar ilk oldugunda ucamiyodu petshopa gotrdum kantlari yaglnmis dedi ogtetti bide farkli ftamin verdi ilk gun kisa kisa uctu sonra dolablarin ustune cikmaya basladi tam duzeldi dedik bu sefer yukarda saydigim sorunlar basladi yine goturdum ceyranda kalms dedi oysa kisin erzurumda cam acilmaz mantiga sigmaz sonra tuy degisimi baslams dedi mecbr inandk yine verdi vitamini mamayi onlari kullandm iyilesmedi yine ayni napiyim bilmiyorum

Kuşun cılız olması ve buna rağmen uçamamasının başka nedenleri de olabilir, yemede problem yoksa cede gibi kuvvetli bir mama deneyin, kuş durduk yere kuyruk sallıyorsa astım problemi olabilir, biraz uçtuktan sonra oluyorsa bazı kuşlarda bu durum olabiliyor, kuşta kanat tutulması da olabilir, bir kaç kuşumda aynı problem yaşadım, kuş çok sağlıklı, yemesi iyi ama uçamıyor, kuşta tıksırma ve burun akıntısı yoksa sadece kuyruk titremesi varsa önce aviastım deneyin, ayrıca neo terramycin veya vitaform gibi ilaçlar öncelikle ishal olmak üzere soğuk algınlığına iyi gelebilir, ayrıca ornimix gibi doksisiklin içeren ilaçlarda soğuk algınlığına iyi geliyor, baytrilde kullanılabilir ama fazla kullanmayın kuş kısırlaşır, baytrille aynı etken maddeyi daha yoğun oranda içeren enrocure %10 adlı bir ilacı çok hasta dişide kullandım, kuşu iyileştirdim ama kısırlaştı ama önemli olan yaşaması, aslında bulunsa en iyisi taylan adlı ilaç, geçmiş olsun...

nefes alis verisi duzeldimi? bide durdugu zaman kanatlarınin durusu nasil? eger ise yaradiysa hemen alirim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

haklisiniz bise diyemiyom yavrularda falan yan etkisi daha cokmus ayrica suya katsam saglikli olanda mecbur icecek onun gunahi ne bosu bosuna ilac veriyim

Kuş kendine geliyor ilaçlardan sonra.Bir müddet ilaca devam edip ondan sonra elma sirkesiyle diazyme 256 yem takviyesini vereceğim.Anladımki böyle hastalıklarda en iyi markanın ilaçları bile yetersiz kalıyor.Evde sera var vitaform var hiçbir işe yaramadı.

Ömer bey solunum yolu rahatsizliginda kullandiniz mi? Kullandı iseniz ne kadar süre ve ne şekilde kullandiginizi bizimle paylasirsaniz çok güzel olur.. Teşekkürler saygilar

solunum yolu rahatsızlıgı derken kabaran kus mu? üşütmüş ceyranda kalan kusa mı solunum yolu diyorsunuz solunum yolu rahatslıgını nasıl anladınız

Benim bildiğim solunum yolu rahatsızlığı kuş kuyruk sallar hızlı nefes alıp verir hırıltı olur.. Bu sebepleri gösteren hastalığa diyorum hocam

bende inadına vitaform diyorum her hastalıga deva kac kus kurtardık dogru dozda ve sürede

bakın vitaform baytril dyzme256 bunlar gerçekten çok harika ilaçlardır vitaform soğuk algınlığının ilk evresinde iş yapar ama son evreye gelmiş yürüyemeyen uçamayan bi kuşta baytrilin verdiği sonucu vermez ama vitaformda gerçekten çok etkilidir mesela kuyruk sallamada baytril yerine kullanılabilir baytrili kuş vücudundan 1 ayda atıyosa vitaformda o sıkıntı yok en azından ama ağır bi soğuk algınlığında baytril şart .

önerdiiniz antbyotik asırı derecede agır ama muhabbet kusu için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:36 -->-> Daha önceki mesaj 23:34 --

baytril ağır

önerdiiniz antbyotik asırı derecede agır ama muhabbet kusu için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:36 -->-> Daha önceki mesaj 23:34 --

baytril ağır

sizin söylediğinizde zaten vitamin dikkat ederseniz vitamin tutupda kuşun solunum yolları veya soğuk algınlığını gidermez tabi bu ilerleyen durumlar için bahsediyorum başlangıç evrelerinde işe yarayabilir soğuk algınlığı için eğer kuş yürüyemiyosa uçamıyosa tylan veya baytril zaten antibiyotiğin hafifi olmazki .

Kusun kanadinin durumu hakkinda; nefes darligiyla tam bir uyum sagladigi icin cigerleriyle ilgili bir sorunu oldugundan emin olabilirsiniz. Veteriner bunu dogrulayacaktir.

bende inadına vitaform diyorum her hastalıga deva kac kus kurtardık dogru dozda ve sürede

kusunuz boyle bi hastalıga yakalandimi? diger rahatsizliklar icin bise diyemem ama bu cok farkli ne yasiyo ne ölüyo diyim anlayın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:10 -->-> Daha önceki mesaj 08:55 --

Kuşun cılız olması ve buna rağmen uçamamasının başka nedenleri de olabilir, yemede problem yoksa cede gibi kuvvetli bir mama deneyin, kuş durduk yere kuyruk sallıyorsa astım problemi olabilir, biraz uçtuktan sonra oluyorsa bazı kuşlarda bu durum olabiliyor, kuşta kanat tutulması da olabilir, bir kaç kuşumda aynı problem yaşadım, kuş çok sağlıklı, yemesi iyi ama uçamıyor, kuşta tıksırma ve burun akıntısı yoksa sadece kuyruk titremesi varsa önce aviastım deneyin, ayrıca neo terramycin veya vitaform gibi ilaçlar öncelikle ishal olmak üzere soğuk algınlığına iyi gelebilir, ayrıca ornimix gibi doksisiklin içeren ilaçlarda soğuk algınlığına iyi geliyor, baytrilde kullanılabilir ama fazla kullanmayın kuş kısırlaşır, baytrille aynı etken maddeyi daha yoğun oranda içeren enrocure %10 adlı bir ilacı çok hasta dişide kullandım, kuşu iyileştirdim ama kısırlaştı ama önemli olan yaşaması, aslında bulunsa en iyisi taylan adlı ilaç, geçmiş olsun...

burun akıntısı falan yok tıksırmada yok kus ucmasa bile ki cok nadir ucuyo ohalde oluyo mesela suanda oynuyolar kanatları ve durusu normale donuyo onu su halinde gorseniz sadece zayif dersiniz ama bu uzun surmuyo tekrar eskiye donuyo ishal yok yani diskilari normal ismini verdiginiz ilaclari ararım onceligim taylan olur yoksa enrocure olur bakalim artik bi veterinere de sorarim..sagolun..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:14 -->-> Daha önceki mesaj 09:10 --

Kuş kendine geliyor ilaçlardan sonra.Bir müddet ilaca devam edip ondan sonra elma sirkesiyle diazyme 256 yem takviyesini vereceğim.Anladımki böyle hastalıklarda en iyi markanın ilaçları bile yetersiz kalıyor.Evde sera var vitaform var hiçbir işe yaramadı.

emeklerin bosa gitmez insallah bende alacam artik baska care kalmadı neyse hayirlisi diyelim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:19 -->-> Daha önceki mesaj 09:14 --

Arkadaslar gidip bugun baytril alacam bu tamamda benim aklıma takilan biz suyada damlayacaz heralde ama saglikli olanda o sudan icecek ona bi zararı olmazmi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:06 -->-> Daha önceki mesaj 09:19 --

ARKADASLAR KUŞU MONTUMUN İÇİNE KOYUP VETERİNERE GÖTÜRDÜM SOĞUK ALDIĞINI SÖYLEDİ BEN İLK BAŞTA İTİRAZ ETTİM SICACIK EVDE NASIL OLURDA ÜŞÜR DİYE MEĞER BİR ANDA 9 10 DERECELİK DÜŞÜŞLERDE BİLE HASTA OLABİLİYOMUŞLAR ŞİMDİLİK BEBEK ASPİRİNİ AL DEDİ 4E BÖL GÜNDE BİR PARÇASINI VER DEDİ 3 GÜN SONRADA GEL YANIMA GEL DEDİ SİMDİLİK GELİSMELER BUNLAR İLGİLENEN HERKESE COK COK TEŞEKKÜR EDİYORUM...

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bende aspirin denemiştim, 2 kuşta denedim, biri aspirini ilk verdiğim gün, diğeri aspirini verdikten iki gün sonra ölmüştü, inş sizin kuşta problem olmaz...

Hadiya kötü olmuş...ama benim aldığım bebek asprini bide dörde bölüp verdim..belki tesadüftür bilemem ama hayvancağız 1 aydan fazla salıncağa cıkamıyodu bugün salıncakta görünce şaşırdım :)

Nokia 3310 Pro II cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aspirin icinde bulunan etkin madde normalde kuslara zararlidir.. Fakat genelde hala arasinda hep kullanılır.. Kiminin kusu düzelir sans ..

Yusuf bey bunu birinden duysam yada forumlardan falan okusam asla uygulamam veteriner dedi diye kullanıyorum..3 gün verecem durumunu gidip söyliyecem bi ilerleme olursa 2 gün daha devam edecekmişim yoksa bi antibiyotik dedi ismini unuttum şimdi onu vercekmis baytrilden biraz daha hafifmis oyle dedi..güveniyorum sahsen daha öncedende köpeğimi götürmüstüm..sizce bebek asprininin bi sakıncası var mı?

bakın vitaform baytril dyzme256 bunlar gerçekten çok harika ilaçlardır vitaform soğuk algınlığının ilk evresinde iş yapar ama son evreye gelmiş yürüyemeyen uçamayan bi kuşta baytrilin verdiği sonucu vermez ama vitaformda gerçekten çok etkilidir mesela kuyruk sallamada baytril yerine kullanılabilir baytrili kuş vücudundan 1 ayda atıyosa vitaformda o sıkıntı yok en azından ama ağır bi soğuk algınlığında baytril şart .

Lütfi Bey Arkadaşı Yanlış Yönlendirmeyelim Diazym 256 Tedavülden Kalktı Sağlık Bakanlığından Onay Geçmedi Kuş Sağlığını Etkiliyor Diye Alamadılar Onayını Artık Satılmıyor Elde Kalanlar Hariç Üretilmiyor Dersek Daha İyidir Birde Kuşu Hasta Olan Arkadaş Solunum Yolu İle İlgili Soru Sormustu 3 5 Gün Önce Bende 5 6 Tane İlaç Söyledim Onları Kullandımı Acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:44 -->-> Daha önceki mesaj 20:40 --

Yusuf bey bunu birinden duysam yada forumlardan falan okusam asla uygulamam veteriner dedi diye kullanıyorum..3 gün verecem durumunu gidip söyliyecem bi ilerleme olursa 2 gün daha devam edecekmişim yoksa bi antibiyotik dedi ismini unuttum şimdi onu vercekmis baytrilden biraz daha hafifmis oyle dedi..güveniyorum sahsen daha öncedende köpeğimi götürmüstüm..sizce bebek asprininin bi sakıncası var mı?

bebe aspirini bir zararı olmaz kusa ancak veterinere köpek götümek ayrıdır kuş götürmek farklıdır veteriner kuşlarla ilgili pek bişey bilmezler sitedeki cogu arkadaş bile daha çok bilgi sahibidir büyük hayvanlara yöneldikleri için çoğu besi hayvanlarını çok iyi bilgi sahibidirler bi kısmıda kedi köpek iyi forumlar anlaşılan dediklerimi yapmamışsınız

Bakın yanlıs anlamayın ama ben burda yeniyim kimseyi tanımıyorum kimin daha iyi tecrubesinin oldugunuda bilmiyorum biri bise diyo digeri itiraz ediyo biri tamamen baska bise diyo ne yapacagimi saşırdım petshopa gidiyom ha bire baska bi urun vrrme derdinde ha son gidisimdede veterineri kotulemisti bise bilmezler diye burda yardim istedim bi kac.arkadasinda basina gelmis ilaclar fayda etmemis oda canimi sikiyo ne yapiyim bilmiyorum

arkadaşlar tartışmadan bi çözüm yolu söyleyin. benim kuşumda da solunum hastalığı var. uçuş sonrası hırıltı ve dinlenme anında bile aşağı yukarı kuyruk sallanması var.

baytril yerine aviastım kullanıyorum şu an ama çok fazla bi değişiklik gözlemlemedim.

baytril kullanmayı düşünüyorum son çare olarak.

benim kuşumun yemesinde, neşesinde ve uçmasında bir problem yok.

arkadaşlar tartışmadan bi çözüm yolu söyleyin. benim kuşumda da solunum hastalığı var. uçuş sonrası hırıltı ve dinlenme anında bile aşağı yukarı kuyruk sallanması var.

baytril yerine aviastım kullanıyorum şu an ama çok fazla bi değişiklik gözlemlemedim.

baytril kullanmayı düşünüyorum son çare olarak.

benim kuşumun yemesinde, neşesinde ve uçmasında bir problem yok.

Veteriner baytril vermedi bana e ile baslayan bi antibiyotik dedi adını hatırlamıyorun su anda baytrilden biraz daha hafifmis sende yinede bi arastır istersen yarın 3. gün olacak o zaman alacam

Geri