Karadeniz Pet

Solunum Yolu Hastalığın Tedavisi Yok Mu!??

• Konbuyu başlatan Yasin Coşkun
  • Başlangıç tarihi
bence bu hastalık iç çiçek denilen hastalığa benziyor, kanaryalarda daha sıklıkla görünüyor. yavaş yavaş maalesef kusu öldürüyor. tek tedavisi ronidazole 40

Buradan bir ustadan aldığım tedavi reçetesini söyleyeyi
3haftalık 1 takvim oluşturup bunu şöyle takip ediyoruz
(bu süre zarfında ilk 10 gün kesinlikle meyve ve sebze yok !)
1ve 2. gün suya Kor aspirin denilen aspirin eritilir
3.gün 5te 1 (suluğun) suya sade soda ekleyin
4. ve 5.gün vitaminli su
6.gün sadece su herhangi bir ilaç veya antibiyotik yok
7.gün tekrar baştan alıyorsunuz , kor aspirin ile

20.güne kadar bu şekilde tedavi uygulanıyor 10.günden sonra sebze ve meyve verilebilir , ilk 10 gün verilmemesinin sebebi kuş aspirinli suyunda etkisiyle %99 ishal oluyor metabolizmayı hızlandırıyor, buda sıkıntı

Şuan muhabbet kuşum yok ama bu tedaviyle dişim bu sıkıntıyı atlatmıştı sağlam bir ustamızın yöntemi..
detay için isteyen arkadaşlar ö.m atabili

İyi forumlar

ALINTIDIR

Arkadaşlar direk kopyala yapıştır yaptım birkaç ay önce bir arkadaşın iletisinden kopyalamıştım..Nerden aldığımı da hatırlamıyorum :)

Hocam bu ic cicek hastalıgının belirtileri nasıl oluyo? Yusuf hocam kafeste saglam kusumda var aspirini veya sodayı icmesi bi sıkıntı oluşturur mu?

Nokia 3310 Pro II cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

soda ben içtiğim zaman veriyorum fakat şuana kadar hiç aspirin vermedim bişey diyemem.Arkadaş denemiş düzelmiş ve usta birinden öğrenmiş..

Arkadaşınızın kusunda ne vardı yani benimki gibimiydi

solunum yolu rahatsızlığı.

Bikac kisiye sormam lazım cünkü efe saglam Allaha sükür onuda hasta etmiyim sagolun hocam

Normalde zaten hasta kuşu ayrı bir kafese alıp bakımını ayrı yapman gerekiyor.

Suanda ikinci bi kafes alamam bide bunlar benim ilk kusum cevremde kuş besleyende yok Allahtan bu siteye denk geldimde sizler gibi tecrubeli insanlardan bilgi alıyorum

iç çiçek RONİDAZOLE 40

Kullanım amacı: Trichomoniasis ve hexamitiasise karşı kullanılır. İçerdiği vitamin ,amino asitler ve iz elementler bağışıklık sistemini güçlendirir. Çiçek hastalıklarına karşı kullanılmaktadır.

Dozu ve kullanılışı:2 litre içme suyuna yarım kaşık (4 gram) katılır.

Koruma Amacıyla: her 3 haftada bir tekrarlanmak üzere 3 gün süreyle kullanılmalıdır.

Terapi: 7 gün süreyle.

bu hastalık bütün kanatlı hayvanlarda görünebilir. normalde kuşunuzda hastalık olsada pek belli etmez. ama tüy dönemi yavru besleme dönemi gibi zayıf kaldığı anlarda ortaya çıkar ve ölümcüldür. içten içe eritir.

Az önce baktımda solunum yolları hastalığında,soğuk algınlığında ve cicek hastalığında belirtiler aynıymış...hayvan agzı acık nefes alıp verir kuyrugu surekli hareket eder...teşisi koymak cok zor ama bise daha var çicek hastalığında 7 8 günde bianda ölümler olurmuş benimki 15 gunden fazla böyle orası beni rahatlattı..veteriner soğuk algınlığı dedi oda olabilir bilemiyorum..ha bu arada dün veterinere gidecektim bi arkadaşımın akrabasıda kuş besliyomuş hastalanmış kurtaramamışlar veteriner bişe bilmiyo anlamazlar dedi bende gitmedim petshopdakiler zaten ayrı bi alemde biz kurtarmaya calışıyoz o malını satmaya calışıyo yine kararsız kaldım ne yapacam bilmiyom..

suyuna lımon damlatın 7-8 damla sabah koydugunuz suyu akşam degıştırın 2 gun arayla bunu 10 gun yapın ayrıca kuş tuye gırmışse kızıştırıcı seyeler vermeyın mamanın ıcınde vardır muhtemel yulaf agırlıklı besleyın ve supervıt kullanın lımonlu su vermedıgın gunlerde.

limon suyu neden koyuyor anlamış değilim
kuş zaten cılız iyice zayıflar bence kuşa yağlı tohumlar verın şimdilik
suyunu mümkün olduğunca günlük değiştir

limon suyu neden koyuyor anlamış değilim
kuş zaten cılız iyice zayıflar bence kuşa yağlı tohumlar verın şimdilik
suyunu mümkün olduğunca günlük değiştir

Keten tohumuydu heralde oda yağlıymıs onu veriyimmi?

Az önce baktımda solunum yolları hastalığında,soğuk algınlığında ve cicek hastalığında belirtiler aynıymış...hayvan agzı acık nefes alıp verir kuyrugu surekli hareket eder...teşisi koymak cok zor ama bise daha var çicek hastalığında 7 8 günde bianda ölümler olurmuş benimki 15 gunden fazla böyle orası beni rahatlattı..veteriner soğuk algınlığı dedi oda olabilir bilemiyorum..ha bu arada dün veterinere gidecektim bi arkadaşımın akrabasıda kuş besliyomuş hastalanmış kurtaramamışlar veteriner bişe bilmiyo anlamazlar dedi bende gitmedim petshopdakiler zaten ayrı bi alemde biz kurtarmaya calışıyoz o malını satmaya calışıyo yine kararsız kaldım ne yapacam bilmiyom..

bu ilaç pantex firmasına aittir ve bu işde en iyi firmadır. ayrıca bu ilaç tedavide kullanıldıgı gibi koruma amaçlıda muhakkak kullanılmalıdır. ben kanarya muhabbet kusu ve güvercin besliyorum toplamda 40 a yakın kanatlı hayvanım var. ve en ufak bi durgunlukda kafaya takıp araştırdıgım için uzman oldum nerdeyse :D

Arkadaşlar bugün itibari ile kuşta değişiklik oldu..konu çok uzadı farkındayım fakat iyileştirmem gerekiyo..nefes alırken ses cıkarmaya başladı..tüneğinde yatarken bugüne kadar normal yatıyodu bugün tünegine büzüştü bazen öyle olduki kafa üstü düşecek sandım bana kesin bi ilaç önermenizi istiyorum..ha unuttum bide hapşırıyo..

Arkadaşlar bugün itibari ile kuşta değişiklik oldu..konu çok uzadı farkındayım fakat iyileştirmem gerekiyo..nefes alırken ses cıkarmaya başladı..tüneğinde yatarken bugüne kadar normal yatıyodu bugün tünegine büzüştü bazen öyle olduki kafa üstü düşecek sandım bana kesin bi ilaç önermenizi istiyorum..ha unuttum bide hapşırıyo..

hemen eczaneden amoklavin yada klamoks 200 mg olanını al.suluğa 2 pirinç tanesi kadar toz koy.10 gün boyunca devam et.kuş bu dönemde bitkin olabilir çünkü antibiyotiği insan bile içince bitkin oluyor.benim kuşum geçen hafta ölcekti nerdeyse.kusmada vardı.şuan %90 atlattı.yarından itibaren vitamine başlıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:14 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

bu antibiyotiklerin yan etkisi vardır.eğer bu dönemde kuşun kusarsa yine eczaneden kusma ilacı yani metamid al.bunları bana veteriner aldırttı korkma.hemen başla bu tedaviye

Hocam kafeste cift kus var digerinin icmesinde sıkıntı olurmu?

Hocam kafeste cift kus var digerinin icmesinde sıkıntı olurmu?

ben ayırmadım.hiçte bişey olmadı.zaten fazla su içmez bu kuşlar.hee şöylede yapabilirsin.şırınga al.içine az bişey çek.kuşun ağzına damlat.

Geri