Karadeniz Pet

Son Günler Yumurtalardan Kalkma ?

Ferdi NAMLI

Paylaşımcı Üye
Merhaba herkese, kuluçkadaki dişi son iki kuluçkada yumurtaların çıkmaya başlamasına 4-5 gün kala yumartalardan kalkıyor ve artık yatmıyor. Ortam ve koşullar sorunsuz. Kalkacak herhangi bir sebep bulamıyorum. Bu konuda fikri yada tecrübesi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

baska kuluckada yatan ciftin yokmu? iste bu yüzden en azindan ikinci bir cift olmasi bence sart.bu durumda yumurtalari kurtarabilirdin. nedenlerini bilemem ama eger disi bunu iki kere tekrarladiysa bence bu kusa 3 cü bir sans verme!

erkek rahatsız etmiştir stirese girmiştir

Bazen erkek çok kızışmışsa dişiyi zorla çıkartıp çiftleşmek istiyor olabilir. Davranışlarını gözleyip erkeği ayırabilirsin rahatsız ediyorsa. Çevre koşullarında değişiklik yoksa pek kalkmazlar ama.. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Bazen erkek çok kızışmışsa dişiyi zorla çıkartıp çiftleşmek istiyor olabilir. Davranışlarını gözleyip erkeği ayırabilirsin rahatsız ediyorsa. Çevre koşullarında değişiklik yoksa pek kalkmazlar ama.. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Yumurtaların sonuncusu olduğunu anlayıp nasıl erkeği alıcam belki yumurtlamaya devam edeceği anda ben erkeği alırsam sıkıntı olabilir.

Geri