Karadeniz Pet

son hallerimiz maşallah demeyi unutmayalım

Berrin YASMİN

Emektar Üye
ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN SONUNDA YUVADAN ATLADIK ŞİMDİ YEM KIRMAYI ÖĞRENME SIRASI YUVALIGI ÇIKARTAYIM MI YOKSA KALSIN MI? BABANIN VE YAVRULARIN IRKI NEDİR ACABA BİRDE YAVRULARIN CİNSİYETİ BANA 2 SİDE ERKEK GİBİ GELDİ AMA SİZİNDE TECRÜBELERİNİZİ FİKİRLERİNİZİ ALMAK İSTİYORUM.[url=http://bit.ly/c25MCx]

MaşAllah abla hepsi birbirinden güzeller Rabbim nazarlardan korusun inşAllah :) Bu arada hem babanın hemde yavruların ırkı çekoslovak.

Annenin ırkı neydi abla ?

MaşAllah abla hepsi birbirinden güzeller Rabbim nazarlardan korusun inşAllah :) Bu arada hem babanın hemde yavruların ırkı çekoslovak.

Annenin ırkı neydi abla ?
amin anneyi yerli demişlerde babayı aldıgım satıcı ingiliz kırıması dedi ama ben bilmedigim için nettede araştırdım ama emin olamadım kimi yerli dedi çekoslavak olduguna sevindim:) yuvalıgı çıkartım ama sorun olur mu.?

Maşallah uzun ömürler versin allahım :)

maşaallah...yavrularınız çok tatlı...ikiz gibi birbirlerine çok benziyorlar...ayrıca ana ve babaları da güzel kuşlar maşaallah...

Maşallah Abla Çok güzel kuşlar renklerine hasta oldum onuda belirteyim :) bunlar babanın tek başına baktığı kuşlardı değil mi

MaşAllah ablacım her zamanki gibi yine çok meraklı ve muzip bir duruşları var :) Babanın ırkı Çekoslavak dediğim gibi :) ama anne yerli diye düşünüyorum. Siyah kanat erkek diğeri dişi gibi ama kesin bir şey söyleyemeyeceğim :)

MaşAllah ablacım her zamanki gibi yine çok meraklı ve muzip bir duruşları var :) Babanın ırkı Çekoslavak dediğim gibi :) ama anne yerli diye düşünüyorum. Siyah kanat erkek diğeri dişi gibi ama kesin bir şey söyleyemeyeceğim :)

teşekkürler evet anne yerli ve yavruların 2 side erkek gibi geldi bana çünkü cereleri mor gibi tabi daha küçükler kesin ne zaman belli olur dişi mi erkek mi oldukları yavruların ırkları ne olabilir sizce mama yapmaya ne kadar daha devam etmeliyim ve yem kırdıklarını nasıl anlarım çünkü ne zaman görsem yukarıdaki tünekte duruyorlar.ve yavrunun birisi çok ürkek yavrunun 1 tanesini egitmeyi düşünüyorum ama hangi yavruyu eğitmeliyim çok karasız kaldım 2 side çok güzel hangisi erkekse onu eğitcem ama 2side erkekse sizce hangisi birde ne zaman egitmeye başlıyayım.

teşekkürler evet anne yerli ve yavruların 2 side erkek gibi geldi bana çünkü cereleri mor gibi tabi daha küçükler kesin ne zaman belli olur dişi mi erkek mi oldukları yavruların ırkları ne olabilir sizce mama yapmaya ne kadar daha devam etmeliyim ve yem kırdıklarını nasıl anlarım çünkü ne zaman görsem yukarıdaki tünekte duruyorlar.ve yavrunun birisi çok ürkek yavrunun 1 tanesini egitmeyi düşünüyorum ama hangi yavruyu eğitmeliyim çok karasız kaldım 2 side çok güzel hangisi erkekse onu eğitcem ama 2side erkekse sizce hangisi birde ne zaman egitmeye başlıyayım.

2 aya belli olur ustam :)

Yavrular kırıklar :) ama Çekoslavak görünümleri ağır basıyor :)

Mamayı kesebilirsiniz ustam sorun olmaz artık, alışmaları lazım yem kırmaya :)
Bence siz babayla onları ayırın yemleri kafeslerinde yere ve kaba dökün göreceksiniz kırıp kırmadıklarını :) ayrıyetten aralarına yavru yemi de karıştırabilirsiniz.
Eğer eğitecekseniz en ürkek olmayanı eğitin daha kolay olur ustam :) ayrıca diğerlerini görmezse iyi olur. Ama konuşturamazsınız çünkü konuşturmak için yeterli vakit ayıramayacaksınız çalıştığınız için ve de diğer kuşların sesini alacağından dolayı çok zor olacaktır.
Hemen ayırıp eğitmeye başlayın :) hergün elinize alın yani parmağınıza, sevin öpün konuşun ilgi gösterin yem yedirmeye çalışın vb. :)

2 aya belli olur ustam :)

Yavrular kırıklar :) ama Çekoslavak görünümleri ağır basıyor :)

Mamayı kesebilirsiniz ustam sorun olmaz artık, alışmaları lazım yem kırmaya :)
Bence siz babayla onları ayırın yemleri kafeslerinde yere ve kaba dökün göreceksiniz kırıp kırmadıklarını :) ayrıyetten aralarına yavru yemi de karıştırabilirsiniz.
Eğer eğitecekseniz en ürkek olmayanı eğitin daha kolay olur ustam :) ayrıca diğerlerini görmezse iyi olur. Ama konuşturamazsınız çünkü konuşturmak için yeterli vakit ayıramayacaksınız çalıştığınız için ve de diğer kuşların sesini alacağından dolayı çok zor olacaktır.
Hemen ayırıp eğitmeye başlayın :) hergün elinize alın yani parmağınıza, sevin öpün konuşun ilgi gösterin yem yedirmeye çalışın vb. :)
Benim minikler iyi alıştı mamaya babadan ayırdıgım zaman cıyak cıyak bagırcaklar petshoptan yavru yemi alcaktım petshopcu normal yem gibi karışık bi fark yok deyince almadım aspur versem genelde yavrulara aspur veriyorlar dıye duydum ama ne kadar dogru ne kadar yanlış bilmıyorum ùrkek olan yavru çarpık bacaklı olan o uçmayı öğrendi baba ürkek oldugu için yavruyuda ürkütüyor büyük olan yavru daha uçmayı bilmiyor siyah kanatlı olan boş zamanlarımda devamlı onunla ilgilencem artık hangisi erkek tam olarak çözemiyorum hangi yavruyu eğitcegime karar verebilsem renk olarak iyi olcak.