Karadeniz Pet

Son iki soru :)

Muhammed KARAKAŞ

Meraklı Üye
Birkaç soru sordum limon ile ilgili ve çoğu kişi cevap verdi. Teşekkürler herkese. Ama son iki tane sorum var. Birincisi kuşum normalden azıcık fazla daha kaşınmaya başladı. Elimde kaşınırken beyaz birkaç şey döküldü, sanırım bunlar kepek? Bu zararlı mı ve nasıl geçer?

İkincisi ise limon alıştı bana iyice. Yem yiyor elimden, arada yukarılara çıksada elime zıplıyor, yerde halıda falan geziyor artık ama tünekte uyumaya başlayacakken elimi uzattığımda ya da kafasına dokunmaya çalışırken ısırıyor/ısırmaya çalışıyor. Bu zamanla geçer mi yoksa karakter meselesi mi? Ya da böyle alışıp gider mi kuş :)

kimse bisey yazmiyacak mi :)

Bence karakter birde alışma meselesi her kuş kendisine dokunulmasından hoşlanmaz.

Alışmasını bekle bence :) zaten eline felan ilgili biraz daha alışırsa birşey yapmayabilir bence :)

kaşıntı konusunda ise pek birşey diyemeyeceğim ama kaşınıyorsa bir sıkıntısı vardır heralde. Belkide bit vardır ha ?

Teşekkürler arkadaşlar. Şuan omzumda saçlarımla oynuyor, alıştı baya. Isırmayı da kesti, kursağından başına kadar her tarafına elletiyor artık :) Zaten oyuncak gibi davranmıyorum hayvana o yüzden elletmeye başladı sanırım :) Normalde ne kadar kaşınırlar muhabbet kuşları bilemiyorum, gün içerisinde birçok kez kaşınıyor. 4-5 aylık oldu tüy döküyor da olabilir. Bit ya da parazit belirtisi yok internetten baktım. Sanırım kepek var çünkü kaşındıktan sonra kepek benzeri birşeyler dökülüyor. (çok az miktarda)

Maşallah maşallah allah keyfinizi bozmasın :) Peki çözümü neymiş bulabildin mi ?

Kuşu uyuyacakken rahatsız ettiğiniz için ısırıyor..

hocam her isirdiginda tepki vermedim. kursagini oksarken isiriyordu mesela bende elimi cekiyordum son zamanlara dogru cekmedim. o isirdi, ben cekmedim.d sonunda vazgecti. :)

Geri