petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Son yavrunun kursağı boş?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ROJİN DEMİR tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. ROJİN DEMİR

ROJİN DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba, bizim kuşların 4 tane yavrusu var. 1 tane de yumurta var, muhtemelen o da dolu. Neyse, son yavru çıkalı 2-3 saat oldu. İlk baktığımda kursağı doluydu. Şimdi baktım diğer üç yavrunun kursağı tıka basa dolu, bununki bomboş. Çok sinirlerim bozuldu. Anne beslemezse evde şırınga falan var, ben besleyip altına koysam. Çünkü anne alıyor üstüne yatıyor yavrunun, ama sanırım diğer yavrular öne çıkıyor o minik aç kalıyor. Ne yapmalıyım sizce? Zaten baba kuşun durumunu biliyorsunuz veterinere götürdük onun stresi vardı, bir de bunu gördüm iyice sinirlerim bozuldu,günlük hayatım iyice aksadı.
    Şu an 4 yavru var, onlardan biri,ikisi mutlaka ölür mü? Herkes öyle diyor, nasılsa dördü de yaşamaz diyor.

2. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Doğada yaşayan kuşlar bunlar. Annesi besleyecektir bence. Doğadada , şırıngayla ağızlarına yemek verecek bir insan bulamazlar nede olsa :)

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bence de besleyecektir inşaallah 5 6 7 buyutenler var sizinkilerde buyur inşaallah çıkar çıkmaz yemeğe değil daha çok sıcaklığa ihtiyaç duyarlar

4. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Timsahların 100 yavrusundan 90'ı ölürmüş ama mubişlerde hiç öyle birşey duymadım. Korkmayın bence. Her hayvanda olcak diye birşey yok. İllaki ölür diye kesin birşey söylenemez.

5. ROJİN DEMİR

ROJİN DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Ben biraz hafifçe öne doğru koydum onu. Yavrularına çok iyi bakıyor, kursakları hep dopdolu, şimdilik hiçbir sıkıntı yok. Ama herkes aynı şeyi söylüyor, aa ölür onlar dördü de yaşamaz diyorlar. Sinir oluyorum böyle ezberden konuşmalarına. Neyse bakalım yarın ola hayrola.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kursağa her baktığında tıka basa dolu olacak diye bir şey yok.
    Kursağında gördüklerin muhtemelen sindirme geçti. Bir süre sonra yeniden beslerler.

7. ROJİN DEMİR

ROJİN DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Haklısınız, hayır ölümlerine de hazırlıklı olmaya çalışıyorum ama yine de onlara ölecek gözüyle bakmak istemiyorum,iyice stres oldum. Büyüseler keşke bir an önce.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 22:27 --

Teşekkürler haklısınız. Öyle diğerlerinin yanında minicik kalınca kursağını da boş görünce korktum.

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Siz ellemeyin yavruya zarar verirsiniz basınç uygularsiniz

9. ROJİN DEMİR

ROJİN DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam teşekkürler,diğerlerine hiç dokunmadım zaten. Bundan sonra dokunmam hiçbir şekilde.

10. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Siz o strese girmeyin. Bi kaç haftaya büyürler zaten. Ölüp ölmemelerini o insanlar bilemez. Allah uzun ömürler versin kuşlarına İnşallah. Onların dedikleri hep ezberden dediğin gibi. Verdiğim örnekteki gibi bilgilere dayalı gidip her hayvanın öyle olduğunu düşünüyorlar :)

Sayfayı Paylaş