Son yumurta.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Süleyman Mert DEMİRSOY tarafından 28 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Merhaba arkadaşlar benim çiftimin 6 yumurtası vardı.Bunlardan 5'i çıktı.Şuan yavrular 13-12-11-9-7 günlük.
    1)Son yumurtanın bugun 21.günü ve hala çıkmadı.Bugun akşam alıp atmayı düşünüyorum.Siz nediyorsunuz.?
    2)Ben kuşlara hergün yumurta maması veriyorum ve her verdiğimde 2 saat içinde 1 yemlik dolusunu bitiriyorlar fazla gelmesinden korkuyorum sizce bir sakınca varmıdır.?
    3)Avisol ilacının kullanma kağıdınga yavrulu çiftlere 5 ml her gun verin diyor. Ama ben yumurta mamasıda verdiğim için 1 er gün arayla 2.5 ml veriyorum iyi mi yapıyorum. ?

2. GÜncelllllllllllllllllllllll

3. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Profesyonel

Beğenileri:
    7
    Suleyman yavrulu kuslar sonucta ..hicbirsikinti olmaz gun asiri mamayi onlerine koyabilirsin..Anne baba rahat beslemesi icin iyi olur..

Yumurtaya gelince bence disiyi fazla yorma zaten 5 yavru cikmis..Tek kalan yumurta bugunde cikmas ise al derim

4. Onur TOPAL

Onur TOPAL Profesyonel

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Istanbul ~ Bursa
    Mama konusunda dogru olanı yapıyorsun. yavru konusuna gelince yavru sayısı zaten fazla 1 gün daha bekle cıkmazsa at derim ben

5. Sağol Serkan abi.Dün akşam aldım.
    Teşekkürler Onur abi.Dün 21. gün dolunca aldım.

6. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Profesyonel

Beğenileri:
    2
    Yer:
    Ankara/Dikmen
    maşallah senin kuşlar seri üretime bağlamış

7. Revolution
    Gizli

kendın cıkartmayı denedınmi yavruyu ? belkıde canlıydı ıcınden cıkamıyordu ? elimle az civciv çıkartmadım bu tur durumlar cok sık oluyor bence atmamalıydın yazık ettın ha 5 ha 6 yavru birşey farketmezdı

8. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    2
    Yer:
    Ankara/Dikmen
    yumurtadan çıkma süresi dolmuş
    zaten yumurtadan çıkmadan 1-2 gün önce cik cik sesleri gelir eğer 1-2 gün içinde çıkmasa kendisi müdahale etmek zorunda kalır....

9. Sağol.
    Denemedim.Işıkla baktım sarıydı.
    Evet doldu.
    Herkese yorumları için teşekkür ederim.
    Yavrularım şuan 17-16-15-13-11 günlük ve maşallahları var.Yuvalık kirlendi kokmayada başladı.Ben 4 gun sonra(en kucuk yavru 15 gunluk olunca) temizlemeyi düşünüyorum.Ne diyorsunuz.

10. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Dişin cırtlak ise dokunma beslemez felan sonra yavruları

11. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    2
    Yer:
    Ankara/Dikmen
    Geç kalma diyorum en kısa zamanda temizle .Mikrop velan kaparlar.Bu arada 1 kaça kare foto atarsan .....

12. Dişimin ve erkeğin ilk kuluçkası dişi cırtlak değil anaç.Erkek zaten eğitimli.Temizledim yuvalıgı.

Temizledim yuvalıgı.Haftada 1 temizlicem. Ve sonunda bugun en güncel fotoğrafları koyucam.Yavrular 20-19-18-16-14 günlük.

13. Eren ERDEM
    Gizli

Yavru fotoğraflarını görelim bence de :D

Hayırlı olsun bu arada

14. Sağolun teşekkür ederim.Saat 12-1 gibi çekicem fotoğrafları çektikten sonrada yeni konu açıp paylaşıcam maşallahı esirgemeyin.

Sayfayı Paylaş