petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Son yumurta.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Süleyman Mert DEMİRSOY tarafından 28 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Süleyman Mert DEMİRSOY

Merhaba arkadaşlar benim çiftimin 6 yumurtası vardı.Bunlardan 5'i çıktı.Şuan yavrular 13-12-11-9-7 günlük.
    1)Son yumurtanın bugun 21.günü ve hala çıkmadı.Bugun akşam alıp atmayı düşünüyorum.Siz nediyorsunuz.?
    2)Ben kuşlara hergün yumurta maması veriyorum ve her verdiğimde 2 saat içinde 1 yemlik dolusunu bitiriyorlar fazla gelmesinden korkuyorum sizce bir sakınca varmıdır.?
    3)Avisol ilacının kullanma kağıdınga yavrulu çiftlere 5 ml her gun verin diyor. Ama ben yumurta mamasıda verdiğim için 1 er gün arayla 2.5 ml veriyorum iyi mi yapıyorum. ?

2. Süleyman Mert DEMİRSOY

GÜncelllllllllllllllllllllll

3. Süleyman Mert DEMİRSOY

4. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Suleyman yavrulu kuslar sonucta ..hicbirsikinti olmaz gun asiri mamayi onlerine koyabilirsin..Anne baba rahat beslemesi icin iyi olur..

Yumurtaya gelince bence disiyi fazla yorma zaten 5 yavru cikmis..Tek kalan yumurta bugunde cikmas ise al derim

5. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mama konusunda dogru olanı yapıyorsun. yavru konusuna gelince yavru sayısı zaten fazla 1 gün daha bekle cıkmazsa at derim ben

6. Süleyman Mert DEMİRSOY

Sağol Serkan abi.Dün akşam aldım.
    Teşekkürler Onur abi.Dün 21. gün dolunca aldım.

7. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    maşallah senin kuşlar seri üretime bağlamış

8. Revolution

kendın cıkartmayı denedınmi yavruyu ? belkıde canlıydı ıcınden cıkamıyordu ? elimle az civciv çıkartmadım bu tur durumlar cok sık oluyor bence atmamalıydın yazık ettın ha 5 ha 6 yavru birşey farketmezdı

9. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0
    yumurtadan çıkma süresi dolmuş
    zaten yumurtadan çıkmadan 1-2 gün önce cik cik sesleri gelir eğer 1-2 gün içinde çıkmasa kendisi müdahale etmek zorunda kalır....

10. Süleyman Mert DEMİRSOY

Sağol.
    Denemedim.Işıkla baktım sarıydı.
    Evet doldu.
    Herkese yorumları için teşekkür ederim.
    Yavrularım şuan 17-16-15-13-11 günlük ve maşallahları var.Yuvalık kirlendi kokmayada başladı.Ben 4 gun sonra(en kucuk yavru 15 gunluk olunca) temizlemeyi düşünüyorum.Ne diyorsunuz.

11. Tunç ÇAĞATAY

Dişin cırtlak ise dokunma beslemez felan sonra yavruları

12. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0
    Geç kalma diyorum en kısa zamanda temizle .Mikrop velan kaparlar.Bu arada 1 kaça kare foto atarsan .....

13. Süleyman Mert DEMİRSOY

Dişimin ve erkeğin ilk kuluçkası dişi cırtlak değil anaç.Erkek zaten eğitimli.Temizledim yuvalıgı.

Temizledim yuvalıgı.Haftada 1 temizlicem. Ve sonunda bugun en güncel fotoğrafları koyucam.Yavrular 20-19-18-16-14 günlük.

14. Eren ERDEM

Yavru fotoğraflarını görelim bence de :D

Hayırlı olsun bu arada

15. Süleyman Mert DEMİRSOY

Sağolun teşekkür ederim.Saat 12-1 gibi çekicem fotoğrafları çektikten sonrada yeni konu açıp paylaşıcam maşallahı esirgemeyin.

Sayfayı Paylaş