Karadeniz Pet

Sonun da kuşuma banyo yapmayı öğretebildim

büşraaa

Yeni Üye
Önceden kafesiyle çeşmenin altına koyuyordum yapmadı youtube daki kovaya batırıp çıkarma işlemiyle yaptım o çok kötü oldu tam bi hataydı ve soğuk suya da girmiyor bunu da fark ettim uğraş uğraş en sonunda kendi öğrendi bi kaba ılık su koyunca giriyor suyu çok doldurunca cesaret edemiyor ama biraz su olunca kendi yapıyor çok mutlu oldum :)

Maşaallah ne güzel bıcı bıcı yapıyor. Güle güle besleyin keyifli hobiler

İzlerken çok keyif aldım, çok tatlı bir kuzu; aynı renk bende de var. Sanırım sizin kuşunuz da kızışmış. Yalnız daha geniş banyoluk da alabilirsiniz, kanatlarını istediği gibi açamıyor fakat bir sıkıntı yok. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

maşallah ne kadar güzel yıkanıyor keşke bende böyle bir kapta yıkanmaya alıştırabilsem :)

Benim kuşum da banyo yapmayı bilmiyor kış mevsiminde olduğumuz için de korktum denemeye zaten şu ana da da grip kendisi acaba hastalığı atlattiktan sonra denesem mi yoksa kışın geçmesini mi beklemeliyim sizce

Benim kuşum da banyo yapmayı bilmiyor kış mevsiminde olduğumuz için de korktum denemeye zaten şu ana da da grip kendisi acaba hastalığı atlattiktan sonra denesem mi yoksa kışın geçmesini mi beklemeliyim sizce
Soğuk algınlığı olan kuşunuza tabi ki banyo vermeyin. Ancak iyileştikten sonra siz banyoyu ısrarla verin o eninde sonunda ilgi duyup girecektir. Ayrıca kuşlar banyodan sonra yeterince kendilerini kuruturlar. Banyosuna birkaç damla elma sirkesi damlatmayı ihmal etmeyin.

Teşekkür ederim tabiki de simdi yaptirmak icin sotmadin zaten iyilestikten sonra da demistim kış mevsimini kastetmiştim

Teşekkür ederim tabiki de simdi yaptirmak icin sotmadin zaten iyilestikten sonra da demistim kış mevsimini kastetmiştim
Kış mevsiminde evinizin sıcaklığı önemli benim evim şuanda 25 derece civarında haftada bir veya iki kez tüm kuşlarıma banyo veriyorum. Ancak evim soğuk olsaydı vermezdim.

benim eş kuşlarda girmeyince kare şeklinde yeşil küçük leğene doldurdum suyu,içinede maydanoz attım, canları istedikçe girip girip çıktılar

Geri