Karadeniz Pet

Sonunda ailemizin yeni uyesi :)

BERK COSKUN

Meraklı Üye
Uzun arayis sonunda cevremde yakin bi hobiciden 30 gunluk yavu aldim :) saat 20:20de eve getirdim kafesine koydum. Suanlik yerde duruyo tuneklere hic cikmadi. Kafesi temizlicektim ama ürker diye korkuyorum. Simdilik yemliklerini tazeledim ve taze su koydum. Baska ne yapmam gerek? Bu arada isim onerilerinizi bekliyorum.

Not: suanlik tahta tunek alamiyorum ancak bi sonraki hafta onuda halledicem. Simdilik bir agac dalini bicakla temizleyip koysam olurmu? Bunu birkac kiside gormustum tesekkurler.

PBN5JN.jpg

bYplWb.jpg

Son düzenleme:
ben uzun yıllar ağaç dallarını temizledikten sonra kaynatarak steril ettim, güneşte kurutarak kullandım. kulanabilirsiniz. yem yemesinde de sorun olmaması güzel bir şey. tüneklerinizi biraz daha yukarı, sizi görebilecek şekilde konumlandırırsanız zamanla çıkacaktır. siz sadece onu elden yemeye alıştırın ilk fırsatta. gerisi kendiliğinden gelecektir.

Bu kafes kuzenimin malesef kusum henuz yem yemedi :)
n2pA8M.jpg

Tunege cikmayi basardik :) bu arada tunegin biri yemliklere denk geliyor. Digeri ise yukarida. Birde 30 gunluk oldugu icin her ihtimale karsi yere yem koymayi dusunuyorum

Son düzenleme:
masallah guzel bir kus sahiplenmissiniz..Gule gule besleyin.

yerdeki yem kabuklarına aldandım o zaman :) o vakit siz bir çay tabağına yem koyarak tabana bırakın. ilk 24 saate kadar pek yem yemeyebilir. korkmanıza gerek yok. ilk korkusunu atınca yiyecektir. eğer alabilirseniz ya da elinizde varsa tabana dal darı bırakın. severek yiyorlar onu. hem ona alışması ilerleyen evcilleştirme çalışmalarınızda size alışmasını da kolaylaştıracaktır.

Maşallah çok güzel hayırlı olsun.

Teşekkur ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 19:42 --

yerdeki yem kabuklarına aldandım o zaman :) o vakit siz bir çay tabağına yem koyarak tabana bırakın. ilk 24 saate kadar pek yem yemeyebilir. korkmanıza gerek yok. ilk korkusunu atınca yiyecektir. eğer alabilirseniz ya da elinizde varsa tabana dal darı bırakın. severek yiyorlar onu. hem ona alışması ilerleyen evcilleştirme çalışmalarınızda size alışmasını da kolaylaştıracaktır.

Tamamdir. Konusuyorum dinliyo beni anlasicaz gibi :) birde tuneklere inerken cok sarsiliyo kayiyo gibi. Yavru oldugu icinmi zamanlar alisirmi? Ornegin az once kafes telinden tunege inerken biraz tereddutte kaldi sonra indi dengessini kaybetti. Zamanla alisir sanirim.
XJNvvo.jpg

Maşallah ömrü uzun olsun. Yerine alışana kadar dediğiniz gibi tabana bir kapta yem koymanız iyi olacaktır. Güle güle büyütün.

Ağaç dalı pek önermiyorum ıslak olmuycak ağacı kurutman lazım

Denge sorunu yavru olmasından ileride denge konusunda bizden daha iyi olacak problem yok

Guzel yorumlariniz icin cok tesekkr ederim bu gece ortama ortama alismasi icin fazla ustune gitmiyorum. Yarin insaallah egitimlere baslicaz :) ancak hala ismimizi bulamadik :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:11 --

G5NRlv.jpg

yR148L.jpg

Sevdiriyor gidisii :)

Son düzenleme:
Maşallah çok güzel :)

[MENTION=17448]BERK COSKUN[/MENTION] Güle güle besle. Tüyü kadar ömrü olsun. Yem yemeye yavaş yavaş alışacaktır. Tabanda belli bir süre mutlaka yem olsun. Dengeyi de zamanla sağlar. Şimdilik bu hareketleri normal.

maşallah çok güzel,hayırlı olsun güle güle besleyin.

[MENTION=17448]BERK COSKUN[/MENTION] Güle güle besle. Tüyü kadar ömrü olsun. Yem yemeye yavaş yavaş alışacaktır. Tabanda belli bir süre mutlaka yem olsun. Dengeyi de zamanla sağlar. Şimdilik bu hareketleri normal.

Guzel yorumlariniz icin tesekkur ederim. Daha yavru oldugu icin tellere falan hizlica cikamiyor tuneklerede hemen konamiyor. Daha iyi olacak insallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:44 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

Bugun hala yem yememis. Elime uzattim ancak yine yemedi normal mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:41 -->-> Daha önceki mesaj 12:44 --

https://youtu.be/BOHQ1WlPwR0

Ikinci gune gore bayagi hareketlendi bazen cok aptalca hareketler yapiyor :))

Geri