petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sonunda başardım :)

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Yılmaz Ç. tarafından 11 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Yılmaz Ç.

Taptaze yem yiyecekler mubişlerim. Acaba kaçıncı gün sürerki tam olarak yetiştirmek ?

2. Sevtap DERİN

Bunu nasıl yaptığını lütfen bana söyle. :D Ben şu çimlenmiş tohum olayını bir türlü anlayamadım.

3. H. Mehmet YILDIZ

1 saksıdan kaç gr yem çıkıcak ?

4. Yılmaz Ç.

Yani benim amacım hani paradan felan kaçmak değil yanlış anlaşılmasın. 5 liralık yemle kaç ay gidiyorlar. Amacım taze yem yemeleri. Valla ben tohumları kumun içine gömdüm suyu döktüm 3. günde filizlenmeye başladılar. Çok basit aslında tohumları serpiştirin üstünü körelemek diye tabir ettiğimiz şekilde yapın suyu dökün her gün güneş görsün 3. güne filizlenmeye başlıyor. Benimkisi 1 hafta oldu böyle oldu. Hiç bilmiyorum inanınki daha ilk deneyimim. Birkaç defa daha denedim onda olmadı bunda oldu. 1 avuca yakın döktüm daha fazla alırım garanti.

5. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlara verdiğiniz yemi bir saksıya dikin her gün sulayın bir hafta 10 gün sonra çıkar. (değişik tohumlardan dikin karışık çıkıyor)
    Ben diktim büyüdü şuan yem olmasına az kaldı yani buğday gibi dalında sarardı. :eek:

6. Yılmaz Ç.

3. güne filizlenmeye başladı benimkisi.

7. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bunu beğendim hemen deniyorum :)

8. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    2 3 gün daha bekleyin boyları iyice uzasın bende yapıyorum ama sararmasını beklemiyorum.

9. Yılmaz Ç.

Kesinlikle deneyin. Taze yem yedirmiş olursunuz. Öğleden sonra güneşlenmeye bırakın çok daha çabuk büyüyorlar.

10. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Evim müsait teraslı oldugundan zaten bahce şeklinde yapıldı güzel olur teşekkürler.

11. Yılmaz Ç.

Bol bol yetiştirirsiniz o zaman. Alanınız varsa üreticiliğe bile başlayabilirsiniz. Neden olmasın ?

12. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tüm adanaya dagıtabilicek kadar alanım var ama bu memlekette bu işle ugraşmak bile zor :)

13. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    ahaha :D ben de ilk gördüğümde şaşırmıştım. Annemin süpürge makinasının içinden filizlenmiş olarak çıktı..Ben de ektim ama bir süre sonra kurudular..

bu videoya bakabilirsin.Çocuk azmetmiş olmuş :).. Muhabbet kuşu yem üretimi - YouTube

14. Yılmaz Ç.

Orasıda doğru :)

15. Sevtap DERİN

Peki ne zaman vermemiz lazım bunu kuşlara? Böyle çim halinde versek bir şey olur mu?

16. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    hayır hiç bişe olmaz her türlü verebilirsin ama bnde saksıya dikmiştim bi zamanlar bnmki resmen çim şeklinde büyüdü

17. Tevfik AKTUNÇ

Ben bahçeye atıyorum büyürse büyür :)
    Bu arada iyi yetişmiş ama güzelce yesinler bakalım :)

18. Yılmaz Ç.

Abi zaten geceleri içeri alıyorum sabah olunca bizimkiler balkona çıkarıyorlar. Güneşlenme alanı çok iyi olduğu için böyle güzel çıktı.

19. Rossi

Rossi Guest

Ben yaptm bunu tesadüfen akvaryuma düşmüştü.Suda filizlendi ama çürüdü.Sonra toprağa ekeyim dedim ektim fakat toprakta kurudu öylece. Yaprak bu nasıl yem olucakki acaba yapıpda alan varmı yem denicemde. Saksıda olmuyo sanırsam

#19 Rossi, 11 Eylül 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Eylül 2013
  20. Yılmaz Ç.

Benimki böyle oldu. Ama ilk deneyimim inşallah büyürse seni bilgilendiririm.

Sayfayı Paylaş