Karadeniz Pet

Sonunda başardım :)

• Konbuyu başlatan Yılmaz Ç.
  • Başlangıç tarihi
Y

Yılmaz Ç.

Guest
Taptaze yem yiyecekler mubişlerim. Acaba kaçıncı gün sürerki tam olarak yetiştirmek ?
sl54y.jpg

Bunu nasıl yaptığını lütfen bana söyle. :D Ben şu çimlenmiş tohum olayını bir türlü anlayamadım.

Yani benim amacım hani paradan felan kaçmak değil yanlış anlaşılmasın. 5 liralık yemle kaç ay gidiyorlar. Amacım taze yem yemeleri. Valla ben tohumları kumun içine gömdüm suyu döktüm 3. günde filizlenmeye başladılar. Çok basit aslında tohumları serpiştirin üstünü körelemek diye tabir ettiğimiz şekilde yapın suyu dökün her gün güneş görsün 3. güne filizlenmeye başlıyor. Benimkisi 1 hafta oldu böyle oldu. Hiç bilmiyorum inanınki daha ilk deneyimim. Birkaç defa daha denedim onda olmadı bunda oldu. 1 avuca yakın döktüm daha fazla alırım garanti.

Bunu nasıl yaptığını lütfen bana söyle. :D Ben şu çimlenmiş tohum olayını bir türlü anlayamadım.

Kuşlara verdiğiniz yemi bir saksıya dikin her gün sulayın bir hafta 10 gün sonra çıkar. (değişik tohumlardan dikin karışık çıkıyor)
Ben diktim büyüdü şuan yem olmasına az kaldı yani buğday gibi dalında sarardı. :eek:

Kuşlara verdiğiniz yemi bir saksıya dikin her gün sulayın bir hafta 10 gün sonra çıkar. (değişik tohumlardan dikin karışık çıkıyor)
Ben diktim büyüdü şuan yem olmasına az kaldı yani buğday gibi dalında sarardı. :eek:

3. güne filizlenmeye başladı benimkisi.

Bunu beğendim hemen deniyorum :)

2 3 gün daha bekleyin boyları iyice uzasın bende yapıyorum ama sararmasını beklemiyorum.

Evim müsait teraslı oldugundan zaten bahce şeklinde yapıldı güzel olur teşekkürler.

Tüm adanaya dagıtabilicek kadar alanım var ama bu memlekette bu işle ugraşmak bile zor :)

Peki ne zaman vermemiz lazım bunu kuşlara? Böyle çim halinde versek bir şey olur mu?

hayır hiç bişe olmaz her türlü verebilirsin ama bnde saksıya dikmiştim bi zamanlar bnmki resmen çim şeklinde büyüdü

Ben bahçeye atıyorum büyürse büyür :)
Bu arada iyi yetişmiş ama güzelce yesinler bakalım :)

Ben yaptm bunu tesadüfen akvaryuma düşmüştü.Suda filizlendi ama çürüdü.Sonra toprağa ekeyim dedim ektim fakat toprakta kurudu öylece. Yaprak bu nasıl yem olucakki acaba yapıpda alan varmı yem denicemde. Saksıda olmuyo sanırsam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben yaptm bunu tesadüfen akvaryuma düşmüştü.Suda filizlendi ama çürüdü.Sonra toprağa ekeyim dedim ektim fakat toprakta kurudu öylece. Yaprak bu nasıl yem olucakki acaba yapıpda alan varmı yem denicemde. Saksıda olmuyo sanırsam
Benimki böyle oldu. Ama ilk deneyimim inşallah büyürse seni bilgilendiririm.