Karadeniz Pet

Sonunda kuşumu aldım. Bakar mısınız?

B

bbaskk

Guest
Arkadaşlar demiştim kuş alacağım diye. Sonunda kuşum geldi bakar mısınız? Kaç aylık acaba? Birde erkek sanırım???

Tüneği bir kaç güne değiştirmeyi düşünüyorum. Tahta tünek şimdilik bulamadım. Arkadaşlar iki saat falan oldu kuşu alalı. Kafesten diğer kafese koymak için avuçlamak zorunda kaldım sorun olur mu? Birde herşeyden korkuyor gibi :( Ne kadar sıklıkla onunla konuşup sevmeliyim? İlk gün önemli.

AYRICA kuşum arada bir tıksırıyor gibi hasta mı acaba? :S Tıksırıp tüylerini kabartıyor. Ne yapmalıyım. Önemli mi? Yardım edin lütfen.

Dişi gibi ama emin olamadım

Dişi Galiba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:50 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

ceresini daha yakından çekermisin ?

Bence tünelleri karşılıklı yapın çünkü daha küçü yorulur.ilk bir kaç gün çok ilgi gösterme yemini eksik etme ara sıra yanında git çok eline na adresine sookma çünkü daha kafese ve sana alışmamış çünkü o orayı yuvasıbellemiş tellerin arasından elini sokup eklemeye çalışma sevdirmez zaten de kendisini korumak için ısırır filan sonra alışkanlık haline gelir hep ısırır 5 6 gün donra kafesten çıkar o zaten sana güven duyunca yanına kendisi gelecektir.içeri görmezse bir parça yeşillik sokup ilgisini çektirmeyi çalış zaten açıkınca kendoisi kafese girecektir ama sakin kafese girmiyor diye sinirlenme kovayla yakalayıp kafese sokmaya çalışma sana asla güvenmez birde asla elinin içine sıkarak alma.birde gerekmediği surece kafese elini sokma bir kuşum yok ama birçok şey öğrendim yardımcı olabildysrm ne mutlu

Teşekkürler cevaplarınız için umarım alışır bana hala çok korkuyor :(

Üç aylıktan daha küçük olduğunu düşünüyorum. Ustalar daha iyi bilir.

Galiba gerçekten dişi. Ne zaman elimi uzatsam ısırmaya çalışıyor. Isırmasını engelleyecek bir yöntem var mı? El çekmemek yazmışlar fakat acıtıyor tepki vermeden nasıl durulur. Farklı bi yöntem bilen :(

ilk resime göre erkek , ceresi mor ise ve burun deliklerinin etrafında beyaz halka yoksa erkektir kardeşim.

maşallah çok güzel bir kuş rengi çok hoş :) gayet sağlıklı ve erkek

Şimdi kafam karıştı işte bende erkek diye almıştım. Dişi mi erkek mi anlamadım yakından tekrar resmini yüklerim :) Çok teşekkürler cevaplarınız için. Isırma sorununu çözen var mı ? Ne zaman kafesten içeri parmağımı soksam birden ısırmaya çalışıyor. Elimde yiyecek varken geliyor. Yiyecek yokken ısırmaya çalışıyor. Yardım edin :(

Şimdi kafam karıştı işte bende erkek diye almıştım. Dişi mi erkek mi anlamadım yakından tekrar resmini yüklerim :) Çok teşekkürler cevaplarınız için. Isırma sorununu çözen var mı ? Ne zaman kafesten içeri parmağımı soksam birden ısırmaya çalışıyor. Elimde yiyecek varken geliyor. Yiyecek yokken ısırmaya çalışıyor. Yardım edin :(

Ben kuşumu ilk aldığımda çok fazla ısırırdı, elimi morarttığını bile hatırlıyorum. Çözüm olarak kendi parmaklarımı bantlamıştım ısırsa da sıkıntı çıkmıyordu, isterseniz bi süre bu şekilde idare edebilirsiniz daha sonra zaten ısırmayı bırakacaktır,
çok tatlıymış gerçekten, hayırlı olsun :)

Arkadaşlar daha yakından çektim tam olarak cinsiyetini söyleyebilir misiniz birde ırkını :) teşekkürler :)

Geri