Karadeniz Pet

Sonunda kuşumu aldım. Bakar mısınız?

bence de dişi ,hasta gibi değil gayet sağlıklı . ayrıca 50 günlük diye düşünüyorum.çünkü tüyleri tam anlamıyla çıkalı 10-15 gün olmuş bence . inşallah uzun yaşar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:12 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

benim kuşumda elden korkuyo ısırıyodu 2 günde eğittim şimdi çok daha uslu ama ben herkesin aksine kafesine elimi de soktum hep tutarak aldım ama her dışarı çıkardığımda da kaşıdım sevdim yaklaşık yarım saat falan ama bence kuşumu en eğitmemi kolaylaştıran ağzımdan yem yemesi oldu ,dilimin üstüne yem koydum o acıktığı zaman yaptım tabii.böylelikle ısırmamayı öğrettim bence :)

yerli erkektir benimkide aynen seninki gibi ama ceresi dahada mavi :D

Kuşum artık alıştı bana. Elimden korkmuyor. Sürekli parmaklarımı hafif hafif ısırarak (eskiden acıtıyordu) oyun yapıyor. İki gün sırf onunla ilgilenince evcilleşti :D Umarım erkektir de konuşmayı da öğretebilirim. Teşekkürler cevaplarınız için. Bir kaç haftaya tekrar resim yüklerim cinsiyeti için :)

Kuşum artık alıştı bana. Elimden korkmuyor. Sürekli parmaklarımı hafif hafif ısırarak (eskiden acıtıyordu) oyun yapıyor. İki gün sırf onunla ilgilenince evcilleşti :D Umarım erkektir de konuşmayı da öğretebilirim. Teşekkürler cevaplarınız için. Bir kaç haftaya tekrar resim yüklerim cinsiyeti için :)

inşallah erkek olur olmasada sorun olmaz sadece konuşur ama az konuşur

Maşallah çok güzelmiş. Ne güzel pozlar vermiş. :)

Teşekkürler :)
Çektikçe çıkan 'klick' sesini dinliyordu :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:48 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Arkadaşlar 2 hafta oldu ve kuşumda gözle görülür değişiklikler oldu. Önce tüy döktü şimdide yeni tüyler çıkarıyor. Özellikle kafasındaki tüyler yeni bir stil yarattı cancanım da :D

Şimdi cinsiyeti bana kesin erkek gibi geliyor. Bir de siz teyit eder misiniz? Ayrıca türünü de söylerseniz sevinirim.

Çektikçe çıkan 'klick' sesini dinliyordu :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:48 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Arkadaşlar 2 hafta oldu ve kuşumda gözle görülür değişiklikler oldu. Önce tüy döktü şimdide yeni tüyler çıkarıyor. Özellikle kafasındaki tüyler yeni bir stil yarattı cancanım da :D

Şimdi cinsiyeti bana kesin erkek gibi geliyor. Bir de siz teyit eder misiniz? Ayrıca türünü de söylerseniz sevinirim.

Erkek evet, vitamin katın suyuna ilk tüyü zorlar biraz.

Bırak konusmasın otmeleri daha guzel konusuncada susmuyor keratalar :D

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

2 aylık civarı erkek ne dişisi

Burnundaki beyazlık yok oldu kesin erkek :) bide ırkını bilen? 70 80 günlük civarı olduğunu biliyorum :)

Kardeşim maşallah kuşun çok yakışıklı bir erkek.

ırkı: yerli.

tunekleri plastikse değiştirmeni ve tahta tünekleri takmanı tavsiye ederim. birde kuşun tuy dökümüne girmiş, vitamin ve mama takviyesi yapabilirsin.

Acayip tüy döküyor. Henüz mama vermedim ama vitamin kullanıyorum hafta sonu sadece uygun mudur? Mama vermek istiyorum ama nasıl yapacağımı çözemedim.

Acayip tüy döküyor. Henüz mama vermedim ama vitamin kullanıyorum hafta sonu sadece uygun mudur? Mama vermek istiyorum ama nasıl yapacağımı çözemedim.

resimlerden de belli oluyor tüy döktüğü. tüy dökümü kuşları hırpalar. bu ara biraz keyifsiz olurlar. Allah korusun bu sırada kaybettiğimiz kuşlarda oluyor ama iyi bakılırsa sorunsuz atlatılabilecek bir dönem.

vitaminini suyuna karıştırarak hergun veya gün aşırı verebilirsiniz. hem suyunu yenilemiş olursunuz hemde vitamini yenilemiş olarak koyarsınız. vitamin suyuna kattığınızda suyu sarı bi renk alabilir, merak etmeyin. tüy dökümünden sonra da 4-5 günde bir vitamini veya suyu tazelerseniz sorun olmaz.

vitamin için çeşitli tarifler var, yumurta, havuc, biber salcası, patates vs gibi karışımlarla güzel mamalar yapılıyor. siteden gözatabilirsiniz.

Birde kafes temizliğine dikkat edin. (muhakkak temizdir ama ben yinede belirtmek istedim :) )

Teşekkürler yorumunuz için mama tarifini bulup yapacağım bide vitaminli suyu 3 4 güne çıkarıyım daha kolay atlatsın. Acaba ne zaman biter tüy dökmesi?

Geri