Karadeniz Pet

sonunda mutlu son galiba

ismailt

Yeni Üye
Yaklaşık 1 seneden beri evde kendi çapımda üretim yapmaya çalışıyorum. 2 adet çiftim var bu süre içinde bir çok sorun yaşadım. yağlanma ,ishal tüye girdiler kızgınlıkları geçti derken bir cok bilgi edindim.

bugün eve geldiğimde spangle olan dişim yavruluğa baya ilgili olduğunu gördüm kemirmeler eselemeler başlamıştı galiba sona yaklaşıyorum :)

diğer yeşil çiftim hala kırgınlığını atlatmış değiller yumurta var gibi dişide ama cok gırgın resimlerinden yardımcı olabilirseniz memnun olurum

yL6mv7.jpg

zrjg19.jpg

W1q4yN.jpg

3Y6N3r.jpg

kn9ADr.jpg

üstteki çift hazır. alttaki dişinin biraz daha zamanı var.

Maşallah kuşlarına inşaallah yavru alırsın üstteki çift yakın yumurtlamaya eğer fazla kafes varsa alttaki çifti ayır erkekte hastalanmasin

1. Resimdeki disi kanatlarini düsürmüs, baska bir nedeni yoksa bu bir belirti.

Ayrica, kafes f tipi kapali ceza evine dönmüs. Eger sürekli ucmalarina izin vermiyorsaniz cok yazik ediyorsunuz.

Mavili dişide yumurta var. Eğer çok rahatsız edilip strese girmezse 10 gün sonra ilk yumurta gelir.

yorumlar için sağolun. kuşları her gün 1 saat egzersiz için salıyorum. malum ev ortamında oldugu için tül olmazsa anne dırdırı var :) yeşil disininde kuyruk tuyleri baya döküldü yumurta kaburgalarının arasından hissediliyor gibi ondan ayırmak istemedim o çifti.

e vitamini ve yumurta maması takviyesi yapmalısın bu dönemde ikisine de . kuluçka hazırlığındalar ise salmamalısın. hastalık olasılığında da salmamalısın. 1-2 gün izle, eğer bir sıkıntı olmaz ise sabırla bekle :)

sağolun şuan için spanle dişi biraz agresif fazla yaklaştırmıyo yanına ama erkek ısrarcı olunca yelkenler suya iniyor hemen

Kuslari salma yavru almak istiyosan yavru alinmaya calisan kus salinmaz

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri