Karadeniz Pet

Sonunda Oldu Galiba

• Konbuyu başlatan Mete AYVALI
  • Başlangıç tarihi
M

Mete AYVALI

Guest
Selam Arkadaşlar 2 haftadır elime alışmayan muhabbet kuşuma şöle bi çözüm buldum yalnız doğrumu yalnışmı bilmiyorum elime aldım tabi elime almamam gerek güvenini kaybediyor biliyorum aldım elime banyo yaptırdım kanatlarını iyice yıkadım şimdi çok güzel kokuyo sabunla yıkıyorum ben kuşlarımı sadece sırtlarını tabi sonra parmagıma aldım sonra alıştıra alıştıra parmakdan parmağa aldım ama kendi çıkmasını sağladım ve çıktı ama benden kaçmaya çalışıyor fırsat buldugunda koltugun arasına giriyor orda biraz boşluk varda sonra parmağımdayken ısırmıyor ama sevmeye çalışınca ısırıyor normalmi acaba geçermi ona göre kuşumu başka kuşla değişcem :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:30 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

++güncel hala cevap

Yanlış anlamayın ama anlattıklarınız sanki eğitmek için değilde eğitememek içi yapılmış şeyler.
1- kuş yıkanmaz, tas içinde kendi yıkanır.
2- sabunu kullanmanız başlı başına hata.

Bu hayvanları yıkama merakınız nereden gelmekte anlamış değilim

hayır hata deil bundan önceki kuşum 1 yıl yaşıdı ben geldiginden beri sabunla yıkıyorum dikkatli yıkarsak hiç bir şey olmaz

Ne kadar kolay söylüyorsunuz "kuşu değişeceğim" diye.Ne kadar meraklıyız "kuş konuştu,kuş elime kondu,kuş şöyle yaptı böyle yaptı diye".ANLAYAMIYORUM

burak bilip bilmeden konuşma istersen uç kutusundan korkup kalp krizi geçirdi git başka konulara yorum at büyüksün diye saygı duyuyorum

Yaşın profil bilgilerinde gözükmediği, yaşca senden büyük olduğumu senden gelen bilgi doğrultusunda öğrendim.
Burda sabun konusunun yanlış yaptığını ve kuşu zorla yıkadığını gördüğüm için yorum yazdım.
Sadece yanlış gördüm ve kendi düşüncelerimi aktarmak istedim.
Ayrıca yaşın benden küçük olabilir, benden daha fazla bilgili olabilirsin.
Bende buna saygıl duyarım.

Kardeşim eğer sen o kuşu aldıysan sırf eline gelmiyor diye değişiremessin.Annen seni bebekken ağladın diye geri verdimi?Madem kuş aldın senden kaçıyor diye değiştirme.Hayvana yazık.
Bu arada kuşun güvenini kırdın onu iade etmek yerine güvenini geri kazanmalısın.Bence bir süre kafesinde tut.Dışarı çıkarma.Onunla konuş.1 haftaya eskisi gibi morali düzelir.Haydi kolay gelsin