petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sonunda yumurta geldi.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ismailt tarafından 20 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. ismailt

ismailt New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadaşlar daha öncede konu açmıştım. Uzun uğraşlar vermeme rahmen çifleşme olmuyordu. Bende bunun üzerine 2 hafta ayırma yaptım vitamin mama takviyesi filan. sonra tekrar eşleri attım ama gene sonuç yok en son 2 farklı takımın dişilerini değiştireyim dedim. dişiyi diğer erkeğin yanına atar atmaz yattı altına ve çifleşme oldu. az oncede ilk yumurta geldi. sonuç olarak anladım ki eş olmak cok önemli değil yeteki saglıklı ve kızgın olsun istediğiniz kusla ciftleştire bilirsiniz.

soruya gelinde kaçıncı yumurtadan sonra yatmaya başla ve kacıncı gün yumurtanın dolu olduğu belli olur. inş yavruların fotolarına paylasmak nasip olur. şimdiden tesekkurler

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Gözün aydın. Bereketli olsun.
    Genelde 3. yumurtadan itibaren yatmaya başlıyorlar.
    Yatmaya başladıktan ve yeni yumurtalar geldikten 5 gün sonra kontrol edersin.

3. ismailt

ismailt New Member

Beğenileri:
    0
    Sağolasın Abi ama anladım ki boşuna eş olmalarını bekliyoruz. salmada sürekli kavga eden kuslardı oysa iyi bakım olunca kuşlar hemen eşe geliyor. böylece istediğim renk kombinasyonu da yapılabilir.

4. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Hayırlısı olsun, benimkide o şekilde oldu.

5. ismailt

ismailt New Member

Beğenileri:
    0
    En az 2 senedir uğraşıyorum kaç tane eş değiştirdim ben unuttum sayısını ama artık tecrube ediyor insan iyi kuşlar ile 2 3 aylık iyi bir bakım ve dinlendirmeden sonra cok daha kolay oluyormuş bu işler kuşların ikiside spangle renk olarak ne yavru verecekler merak ediyorum genel olarak gene kendilerine benzeyecek ama bekleyip göreceğiz. mama olarak hazırlardan alıyorum. birde 1 haftadan beri denediğim su yu gözlemliyorum şuan.

yumurtayı haşlarken cezvenin içine 1 yaprak ispanak maydonoz ve yeşil nane koydum. suyu soguttuktan sonra kuşlara verdim 1 haftada baya ektisi oldu kuşla baya canlandı.

6. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    43
    Benim bir kuşum vardı adı 7 kocalı hürmüz :).
    Ciddiyim tam 7 erkek kuşa banamısın demedi 7siylede çiftleşmedi.
    2,5 yaşına geldiğinde direk petshopun yolunu tuttum.
    Hayırlı uğurlu olsun.Bol üretimler.

7. abtmusic

abtmusic Member

Beğenileri:
    0
    hayırlı üretimler

8. jarhead

jarhead Member

Beğenileri:
    1
    Hayırlı olsun darısı bizim başımıza ...

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Maşaallah hayırlı üretimler

10. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun sağlıkla büyürler İnşallah.

11. ismailt

ismailt New Member

Beğenileri:
    0
    sağolun arkadaşlar bugünde 2. yumurta gelir dedim ama gelmedi artık diğerleri için beklemedeyim gelişmeleri paylaşacağım hayırlı akşamlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:10 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

bu sabah ihtibari ile 2. yumurta geldi inş doludur yumurtalar.

Sayfayı Paylaş