Karadeniz Pet

sonunda yuvalıkta

Ekincan EROL

Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar uzun beklemelerim sonunda bugün yuvadan hiç çıkmadı dişi kuşum, kuş çok korkaktı yanına yaklaşamıyordum kuşun yuvada olduğuna eminim çiftleştiklerini görmedim ama en son gördüğümde şişlik vardı. Benim bu süreçte neler yapmam gerekiyor kısaca anlatırsanız sevinirim.

Hayırlı olsun ekin sevindim adına , günde bir yumurta maması haftada 1 veya 2

vitamin vermeni önerir , yavru yuvadan çıktıktan sonra ise hergün yumurta mamasını vermeni

önermekle beraber umarım sıkıntısız kuluçka dilerim.

Teşekkür ederim inşallah, yumurta maması tarifinin linkini atar mısınız? Ayrıca kafesin bulunduğu odada ne gibi hareketler yapmamamız gerekiyor? Ayrı kafeste 2 çift kuşum daha var yan yana kafesleri onları almalı mıyım? Çok ses çıkarıyorlar yani rahatsız olurlar mı?

Yuvalıkta büyük ihtimalle çiftleşeceklerdir. Sizin yapmanız gereken şeyler onları rahatsız etmemek, yer değişiminde bulunmamak, haftada 2 kere vitamin hergün 2günde 1 mama vermek ve yavrular çıkınca hergün mama vermektir. Ayrıca kalamar kemiği ve gaga taşını da unutmayın.

Hanımefendi artık yuvalıkta arz-ı endam etmeye başladı demek. Bu çok güzel bir gelişme. :) Sen eğer kafeste oyuncak falan varsa çıkart. Altlarını 15 günde bir değiştir ve yemlerini ve sularını değiştirmekten başka rahatsız etme.

Uzayın derinliklerinden gelen edit: Mama yapmayı ve vitamin vermeyi unutma! Ha bir de mürekkep balığı kemiğini...

Teşekkür ederim. Ben kafeste akıllı yemlik kullanıyorum mamayı diğer yemliğe koyarsam ilgilenmezler diye düşünüyorum?

Hayırlı olsun. Kuluçka süresince kuşları rahatsıZ etmemeye dikkat edin..

yapabilecegin en iyi sey mama ve vitamin vermek olur bence :)

Hayırlı olsun abilerim ablalarım herşeyi açıklamış katılıyorum onlara.

Arkadaşlar üzülerek söylüyorum ki kuşum sizlere ömür. İlk kuluçkasıydı ve yumurta tıkanmış. Rahatsız etmemek için 2 gündür açmıyordum yuvalığı. :(

başınız sağ olsun. erkeğe zaman geçmeden yeni dişi alın.

Boşta bir dişi kuşum vardı onu koydum ama pek anlaşamıyorlar

inş. anlaşırlar. bundan sonra dikkatli olun. gözlemleyin ki tıkanma olursa kendiniz müdahale edersiniz.

Geri