Karadeniz Pet

Şopar kafesinde mutlu mesut buyuyor:))

• Konbuyu başlatan Bahattin GENÇ
  • Başlangıç tarihi
B

Bahattin GENÇ

Guest
Merhaba arkadaslar.su anda 28 gunluk olan mubisimiz Allaha cok sukur mutlu mesut buyuyor.Sanirim erkek olma yolunda ilerliyor:))kafes hakkinda,yavrumuzun irki ve cinsiyeti yakkinda yardimlarinizi ve masAllah'larinizi eksik etmeyin lutfen:))

bu kafes muhabbet kuşlarına uygun değil.Kuşunuz çok yorulur.Acil olarak değiştirin

bu kafes muhabbet kuşlarına uygun değil.Kuşunuz çok yorulur.Acil olarak değiştirin

Nedir peki uygun olculer?Arastirmalarimda kusun fiziksel yapisinin en az 6 kat ve ustu olmalidir diye sonuclara ulastim ayrica uretimhaneler (buradaki) koskoca odalardan ibaret en az 30 m² yukseklikleride 2mt yada daha fazla ve iceride 5 yillik kuslar dahi gordum bir sorunlari yok gibiydi cok yorulur derken?

kusu kafeste gormek bile zor oldu kafes baya bir buyuk :) ama yorulma konusunda arkdasa pek katılmıorum kafesin buyuklugu mubişin rahatlıgını saglar yarın oburgun yanına birde es alırsanız cok rahat bir hayat surerler bence.. bu benim sahsi fikrim tabiki..

kusu kafeste gormek bile zor oldu kafes baya bir buyuk :) ama yorulma konusunda arkdasa pek katılmıorum kafesin buyuklugu mubişin rahatlıgını saglar yarın oburgun yanına birde es alırsanız cok rahat bir hayat surerler bence.. bu benim sahsi fikrim tabiki..

Tesekkur ederim Mahmut bey bu kafesi almadan once gercekten detayli bir arastirma yapip oyle aldim cunku muhabbet kusu konusunda tecrubeleri yeni ediniyorum.Bu arada cinsiyet ve irki hakkinda yardimci olabilirseniz sevinirim.

ideal ölçüler kuşun kafes içerisinde uçabileceği kadar alanlardır.Sizinki papağan kafesi olduğu için 1 tane mubiş için bir hayli büyük.Kuşunuz devamlı ordan oraya atlamak isteyeceği için yorulacaktır.Kuşun yeme ulaşması bile zor..

ideal ölçüler kuşun kafes içerisinde uçabileceği kadar alanlardır.Sizinki papağan kafesi olduğu için 1 tane mubiş için bir hayli büyük.Kuşunuz devamlı ordan oraya atlamak isteyeceği için yorulacaktır.Kuşun yeme ulaşması bile zor..

Papagan kafesi degil bundan eminim papagan kafeslerinin bu kadar kucuk yem bolumleri olmaz ayrica bir kirmizi kuyruk ve senegal besliyorum ve 15 yildir 4 tane papaganim oldu bu yuzden papagan kafesi olmadigina eminim.

ok siz sıkıntı yok diyorsanız allah uzun ömür versin

Kafes ne kadar büyük olması önemli değil ki, kuş daha rahat eder, kafesi ne kadar yaptırdınız?

Cinsine birşey diyememde burunun altında pembelikler felan var dişiye benziyor, ustadlarımız daha iyi anlarlar onları bekle derim.

cinsiyeti erkek gibi ve ırkı da ingiliz kırması gibi duruyo ama uzmanların yorumunu beklemelisin..

Kafes ne kadar büyük olması önemli değil ki, kuş daha rahat eder, kafesi ne kadar yaptırdınız?

Cinsine birşey diyememde burunun altında pembelikler felan var dişiye benziyor, ustadlarımız daha iyi anlarlar onları bekle derim.

Tesekkur ederim ne kadar yaptirdiniz derken olcu olarakmi soruyorsunuz?

bende kafes değiştirdim ama sanırım sizi biraz büyük. altın sarısı çok güzel kafesler var onlara bakın yaklaşık 40cm eninde

bende kafes değiştirdim ama sanırım sizi biraz büyük. altın sarısı çok güzel kafesler var onlara bakın yaklaşık 40cm eninde

Anliyorum tesekkur ederim fakat simdilik ucma provalari yapiyor cirpinmalarda kanatlari hic bir yere temas etmiyor ileride bir sorun yasanirsa tabiki onlem alirim.t