petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Şopar kafesinde mutlu mesut buyuyor:))

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve Bahattin GENÇ tarafından 29 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Bahattin GENÇ
    Gizli

Merhaba arkadaslar.su anda 28 gunluk olan mubisimiz Allaha cok sukur mutlu mesut buyuyor.Sanirim erkek olma yolunda ilerliyor:))kafes hakkinda,yavrumuzun irki ve cinsiyeti yakkinda yardimlarinizi ve masAllah'larinizi eksik etmeyin lutfen:))

2. Mustafa YİĞİT
    Gizli

bu kafes muhabbet kuşlarına uygun değil.Kuşunuz çok yorulur.Acil olarak değiştirin

3. Bahattin GENÇ
    Gizli

Nedir peki uygun olculer?Arastirmalarimda kusun fiziksel yapisinin en az 6 kat ve ustu olmalidir diye sonuclara ulastim ayrica uretimhaneler (buradaki) koskoca odalardan ibaret en az 30 m² yukseklikleride 2mt yada daha fazla ve iceride 5 yillik kuslar dahi gordum bir sorunlari yok gibiydi cok yorulur derken?

4. kusu kafeste gormek bile zor oldu kafes baya bir buyuk :) ama yorulma konusunda arkdasa pek katılmıorum kafesin buyuklugu mubişin rahatlıgını saglar yarın oburgun yanına birde es alırsanız cok rahat bir hayat surerler bence.. bu benim sahsi fikrim tabiki..

5. Bahattin GENÇ
    Gizli

Tesekkur ederim Mahmut bey bu kafesi almadan once gercekten detayli bir arastirma yapip oyle aldim cunku muhabbet kusu konusunda tecrubeleri yeni ediniyorum.Bu arada cinsiyet ve irki hakkinda yardimci olabilirseniz sevinirim.

6. Mustafa YİĞİT
    Gizli

ideal ölçüler kuşun kafes içerisinde uçabileceği kadar alanlardır.Sizinki papağan kafesi olduğu için 1 tane mubiş için bir hayli büyük.Kuşunuz devamlı ordan oraya atlamak isteyeceği için yorulacaktır.Kuşun yeme ulaşması bile zor..

7. Bahattin GENÇ
    Gizli

Papagan kafesi degil bundan eminim papagan kafeslerinin bu kadar kucuk yem bolumleri olmaz ayrica bir kirmizi kuyruk ve senegal besliyorum ve 15 yildir 4 tane papaganim oldu bu yuzden papagan kafesi olmadigina eminim.

8. Mustafa YİĞİT
    Gizli

ok siz sıkıntı yok diyorsanız allah uzun ömür versin

9. Bahattin GENÇ
    Gizli

tesekkur ederim rahatsiz olacagi bir durumda kesinlikle gerekli degisiklikleri yaparim.Dedigim gibi net bir arastirma yapipta aldim mubisin irki ve cinsiyeti hakkinda bir bilginiz varsa esirgemeyin lutfen.

10. Bahattin GENÇ
    Gizli

cinsiyeti ve irki ne olabilir?

11. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    maytapmı geçion sen ne yorulması bu kuşların doğal ortamı ne kadar büyük bilionmu :)

12. Bahattin GENÇ
    Gizli

Estagfurullah Dogus tabiki kimse maytap gecmiyor herkes nacizane fikrini belirtiyor;)ben hala irk ve cinsiyet meselesinde takilip kaldim:)

13. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    Kafes ne kadar büyük olması önemli değil ki, kuş daha rahat eder, kafesi ne kadar yaptırdınız?

Cinsine birşey diyememde burunun altında pembelikler felan var dişiye benziyor, ustadlarımız daha iyi anlarlar onları bekle derim.

14. Mustafa YİĞİT
    Gizli

muhtemelen baban yaşındayım.Biraz daha kibar ol ufaklık

15. Mehmet ŞEKER
    Gizli

cinsiyeti erkek gibi ve ırkı da ingiliz kırması gibi duruyo ama uzmanların yorumunu beklemelisin..

16. Bahattin GENÇ
    Gizli

Tesekkur ederim ne kadar yaptirdiniz derken olcu olarakmi soruyorsunuz?

17. Bahattin GENÇ
    Gizli

Yorumunuz icin tesekkur ederim Mehmet bey.

18. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    bende kafes değiştirdim ama sanırım sizi biraz büyük. altın sarısı çok güzel kafesler var onlara bakın yaklaşık 40cm eninde

19. Bahattin GENÇ
    Gizli

Anliyorum tesekkur ederim fakat simdilik ucma provalari yapiyor cirpinmalarda kanatlari hic bir yere temas etmiyor ileride bir sorun yasanirsa tabiki onlem alirim.t

Sayfayı Paylaş