Karadeniz Pet

soru

• Konbuyu başlatan reddie11
  • Başlangıç tarihi
R

reddie11

Guest
arkadaşlar kuşuma ne yaptıysam banyoya alıştıramadım...domates yedi heryeri kızmızı ama banyo yapmıyo...marol koydum yazıldığı gibi ama banamısın demiyor:)zorla yaptırsamda kaçar benden dıye korkuyom arada kaldım ne yapmam lazım...
birde kağıt kemiriyor ya ısırma huyundan vaz geçmiyor:((

Son düzenleme:
Valla kardeş ele geliyorsa sana alısmıssa bilegine koy kusu suyu ac 2 avcunu birden suya tut yanlız dikkat et su cok tazyikli olmasın ve kuşu muslugun altına sokma avcunda biriken suda banyo yaptırmaya calısabilirsin.Domatesi seviyorsa banyolugun icine domates at belki işe yarayabilir.

önce arkadaşın yaptığı çay tabağını dene bence eğer yine olmazsa geniş derin olmayan bir tabağa çok az su koy yüksek olmasın ortasınada domatesi koy yada havuç seviyorsa biraz etrafında dolanıp girer bence suya sonrada zaten yıkanır

Zaten olayı suya girene kadar suya girdikten sonrasını kendisi hallediyor.

avucumda denedim su içiyor ama girmiyor bi turlu:(inş alışır...
gazete yeme huyundan vaz geçermi zamanlar birde

gazete yemekten vazgeçmiyorlar :) banyo içinse sevdiği bir yiyeceği su kabına koyabilirsiniz örneğin bolca yeşillik koyabilirsiniz kaba

yazık ya hasta olmasından korkuyom gazete yiyerek yoksa hiç karışmıcam yemden çok gazete yıyor:((yarın denicem banyo yontemi bakım inş yapar bu sefer:)

gazete kullanmayın bence A4 kağıdı kullanabilirsiniz en azından boyalı olmadığı için o kadar zararlı olmaz

zaten kafesine koymuyorum serbestken nerde bulursa kemiriyor:)

Benim kuşda suya girmekten korkuyordu sebze yardımıyla alıştırdım ıslak marul maydanozların içine girip yıkanıyor, gazete ısırma huyundan da vazgeçmesi zor mecburen zeolit aldım.

kuşum 2,5 aylık...banyo yüzünden biraz soğuk bana o yüzden deneme alıştırmalarına ara verdim barışalım bi sonra kendı alışır ama çok kaşınıyor:(

Geri