Karadeniz Pet

Sorularıma cvp arıyorum !!!

Emre Ünaldı

Meraklı Üye
sa değerli forum üyeleri

ben kuşlarıma bir mdf kafes yaptım el yapımı 55*42* birde yuvalık yaptım muhabbet kuşu yuvalığından küçük ve kuşları yarın eski kafesinde oraya taşıyacağım fakat (bu arada kuşlar hint bülbülü)kuşumun eski yuvalığında 6 tane yumurta var hasır yuvada yuvalığı değiştiriyımmı yeni yaptığımla yoksa direk hasır yuvayı mı koyuyum

bir de tünek olarak etraftaki bi ağactan düz bir dal kesip yapıcam ağaç önerisi (kavak,iğde,dut vs.)

fazla oluyo ama birde bu benim kuşların ikinci kez yumurtaya yatışı neden yavru cıkmıyo ilk kuluckada yumurtalarla uğraşmıştım rahatsız etmiştim acaba ondan mı kafesin yerinden mi anlamadım şimdi kafesi kapalı balkonumuza koydum direk güneş alan bi yer ve hiç uğraşmıyom boş mu dolu mu diye zaten pek anlamıyomda gecen iki yumurtayı kırdım doluymuş bidaha ellemiyom doğru mudur öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum HİNT BÜLBÜLÜ BESLEYENLERİN TAVSİYESİ DE LAZM LÜTFEN

ilginiz için teşekkürler
:eek::):D:D[/FONT]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşlar kendilerini güvende hissettiği yerde yavru yapmaya istekli olurlar, sürekli yerini değiştirirken, kurcalarsan yavru alamazsin,ciftlesmezler. Kafes değişikliği yapacaksanız yavrular çıksın en az 1 haftalık olsun öyle değiştir. Yoksa i yumurtalardan yavru çıkmaz büyük ihtimal, kuşlar balkonda rahat ederler senden uzakta ama direk gelen güneş ışığı kuslari rahatsız eder, OZELLİKLE yuvaligin giriş deliğinden güneş ışığı girecek şekilde konumlandirmayin kafesi. Dal için arama butonunu kullanarak bilgi alabilirsiniz, fırınlanmış ysa kurumuş dut dali olabilir yeni kopardigini z ıslak dal haticindekilerde sıkıntı olmaz bnce

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlar kendilerini güvende hissettiği yerde yavru yapmaya istekli olurlar, sürekli yerini değiştirirken, kurcalarsan yavru alamazsin,ciftlesmezler. Kafes değişikliği yapacaksanız yavrular çıksın en az 1 haftalık olsun öyle değiştir. Yoksa i yumurtalardan yavru çıkmaz büyük ihtimal, kuşlar balkonda rahat ederler senden uzakta ama direk gelen güneş ışığı kuslari rahatsız eder, OZELLİKLE yuvaligin giriş deliğinden güneş ışığı girecek şekilde konumlandirmayin kafesi. Dal için arama butonunu kullanarak bilgi alabilirsiniz, fırınlanmış ysa kurumuş dut dali olabilir yeni kopardigini z ıslak dal haticindekilerde sıkıntı olmaz bnce

kuşumun kafesini değiştirmem lazm yarın kafesi yarın foto atarım karanlıkta değiştirip yuvalığın ağzını direk güneş almayacak şekilde yani arkasını cevirsem taksam direk nası olur kuşları da el değmeden zaten eski kafes yeni kafesin içine sığıyo koyup kendileri cıksa yine sıkıntı olur mu

hmm bide kafeste bazı yerlerde tutkal var sıkıntı olur mu hint bülbülü kemirir mi tutkalı

ilginiz için teşekkürler :)

Ne kafesi ne de yerini degistirmesen en iyisi eğer mecbursan yapacak bisey yok deneyecek ve göreceksin belirttigin şekilde taşıma işlemini yapıp sonucu göreceksin. Kafesi diğer kafesin içine koymana gerek yok. Tutkal konusunu bende merak ediyordum ama arastiramadim, mutlaka zararlıdır fazla tasma yapmadiysan sorun olmaz bence, sadece diplerde olduğu için.

Salma kafesimi yaparken kuşların hepsi yumurtadaydı.Salma kafes içindeki kafesleride yeni almıştım.Bir hevesle yaptığım tüm işi elime yüzüme bulaştırdım.2 çiftimin altındaki toplamda 15 yumurtanın hepsini tek tek kırdılar ve iki ay çiftleşmediler.Yani taşıma yer değiştirme çok tehlikeli işler.
Sonuçta hazırda alıştığı bir yeri yadırgayacaktır.Sakın ola kuluçka bitmeden değiştirmeyin.Hazırki eşlerden yavrulardan olmayın.

arkadaşlar komşu kafes getirdi tam kafesi bitirdiğimde kafes bu
XknvYk.jpg

d365qX.jpg

0nPq2B.jpg

A7omYL.jpg

bu kafeste cift muhabbet bakılabilir mi yavru alınabilir mi
hint bülbüllerinin kafesi de bu
bDO54b.jpg

QBkAgZ.jpg

burdaydılar hep yumurtalar da burda o zaman kulucka bitene kadar yerlerini değiştirmiyecem

arkadaşlar komşu kafes getirdi tam kafesi bitirdiğimde kafes bu
XknvYk.jpg

d365qX.jpg

0nPq2B.jpg

A7omYL.jpg

bu kafeste cift muhabbet bakılabilir mi yavru alınabilir mi
hint bülbüllerinin kafesi de bu
bDO54b.jpg

QBkAgZ.jpg

burdaydılar hep yumurtalar da burda o zaman kulucka bitene kadar yerlerini değiştirmiyecem

AS İlk Önce Kafe Şeçimizi Dikdörtgen Yada Kare Olarak Şeçerseniz Kuşunuz İçin Daha İyi Olacaktır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

Yuvalık Küçük Değilmi? Yavrular Filan Ne Bileyim Sağlıklı Olacaklarmı Orada?

AS İlk Önce Kafe Şeçimizi Dikdörtgen Yada Kare Olarak Şeçerseniz Kuşunuz İçin Daha İyi Olacaktır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

Yuvalık Küçük Değilmi? Yavrular Filan Ne Bileyim Sağlıklı Olacaklarmı Orada?
öncelikle pembe kafesi kendim almadım komşu verdi sarı kafeste kuşla geldi yaptığım pvc kafes dikdörtgen foto ekliycem su konuya http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/el-yapimi-pvc-kafes-ve-yuvalik-d-49362.html :D
aldığımda kuş bu yuvalıktaydı ve gayet iyi sığıyolar yavru gelince bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum :D
ilginiz için teşekkürler:)

Geri