Karadeniz Pet

Sorularınızı Cevaplıyorum

ermann

Paylaşımcı Üye
Yaklaşık 1,5 sene önce muhabbet kuşu beslemeye başladım bu süre içerisinde gerek araştırma yaparak gerek bilgili kişilerden öğrenerek bilgiler topladım ve uyguladım.1 kuş ile başlayıp 9 kuş a kadar çoğalttım bunların içinde 4 yavru veren 1 çiftim de vardı ve birçok önemli deneyimler elde ettim.Sizlere yardımcı olmak istiyorum fakat heryerde cevabı bulunabilen sorular sormayın rica ediyorum bunun harici çözemediğiniz problemlerinizde yardımcı olabilirim.

Yaklaşık 1,5 sene önce muhabbet kuşu beslemeye başladım bu süre içerisinde gerek araştırma yaparak gerek bilgili kişilerden öğrenerek bilgiler topladım ve uyguladım.1 kuş ile başlayıp 9 kuş a kadar çoğalttım bunların içinde 4 yavru veren 1 çiftim de vardı ve birçok önemli deneyimler elde ettim.Sizlere yardımcı olmak istiyorum fakat heryerde cevabı bulunabilen sorular sormayın rica ediyorum bunun harici çözemediğiniz problemlerinizde yardımcı olabilirim.

Benim dişi bir yıldır kuyruğu kaldırıyor ama erkek binmiyor kuşçuya söyledim aynısını kuşçu erkeği değiştirelim dedi ve erkeğin rengi ne dedi aynısından getiiriyim dedi ben şimdi mavi renk istiyorum ama bnm erkek yeşil illa yeşilmi olcak ve eşi değiştirirken nelere dikkat etmeliyim ve dişi etkilenirmi bundan

Benim dişi bir yıldır kuyruğu kaldırıyor ama erkek binmiyor kuşçuya söyledim aynısını kuşçu erkeği değiştirelim dedi ve erkeğin rengi ne dedi aynısından getiiriyim dedi ben şimdi mavi renk istiyorum ama bnm erkek yeşil illa yeşilmi olcak ve eşi değiştirirken nelere dikkat etmeliyim ve dişi etkilenirmi bundan
Erkek kuş kaç yaşında?Kuşların resimleri var mı?

Merhaba hocam.Tombiş ırkı ne oluyor çok merak ettim ? ilanlarda gördümde ?

Merhaba benim 2 çiftim var
1. Sorum bu 2 çift aynı kafeste yaşayıp çoğalabilirler mi damızlık olarak aldım kuşları?[kafes 60-40-40 cm 60cm uzunluğu]
kuşlarımın ilk çiftini 1 hafta önce aldım dişi erkekten daha iri ve biraz daha uzun
2. Sorum bu olay çiftleşmede soruna yol açar mı?
Teşekkürler :)

öyle bir ırk yok satan kişi bilmediği için öyle yazmış
Merhaba benim 2 çiftim var
1. Sorum bu 2 çift aynı kafeste yaşayıp çoğalabilirler mi damızlık olarak aldım kuşları?[kafes 60-40-40 cm 60cm uzunluğu]
kuşlarımın ilk çiftini 1 hafta önce aldım dişi erkekten daha iri ve biraz daha uzun
2. Sorum bu olay çiftleşmede soruna yol açar mı?
Teşekkürler :)

Aynı kafeste arada mutlaka bölme olmalı.Farklı kafeslerde daha iyidir fakat farklı olacaksa da ikiside geniş kafes olmalı.

Peki hocam iri yerliye benziyor ? sanırım iri diye öyle demiş...

Ben pek anlayamadım da dişi kuşum daha büyük erkekten uzunluk olarak bu çiftleşmelerinde sorun olurmu

kuşumun altında iki tane yavru var biri 3 diğeri bir günlük. kuşum yuvalığa girmiyor kafes dibinde bakıyor yavrularına besliyor temizliyor. yavruların bu şekilde kafesin zemininde bakılması yavrular için bir sıkıntı teşkil eder mi? cevabınız için şimdiden teşekkurler...

kuşumun altında iki tane yavru var biri 3 diğeri bir günlük. kuşum yuvalığa girmiyor kafes dibinde bakıyor yavrularına besliyor temizliyor. yavruların bu şekilde kafesin zemininde bakılması yavrular için bir sıkıntı teşkil eder mi? cevabınız için şimdiden teşekkurler...
yuvalığa hiç girmedimi dişi?yuvalık nezaman takıldı?
Arkadaşlar muhabbet kuşumun bir ayağı tekliyor faha doğrusu neredeyse hiç kullanamıyor gagada guçsuzluk ve kuyruk altında tuy dokumu var ne yapmalıyım acil

veterinere götürmen lazım daha kötü olmadan

Son düzenleme:
evet yuvalığa hiç girmedi yuvalık yaklaşık 3 aydır kafese taklılı...

evet yuvalığa hiç girmedi yuvalık yaklaşık 3 aydır kafese taklılı...
yuvalıklar da çeşitli bazı dişiler yuvalık seçiyor girmediğini anladığında farklı yuvalık takabilirdin ilgi gösterdiği yuvalık olunca onu bırakmak daha iyi şuanda yapabileceğin birşey yok yavrulara bakıyorsa fazla rahatsız etmiyeceksin erkek de rahatsız ediyorsa ayırabilirsin

Son düzenleme:
yuvalıklar da çeşitli bazı dişiler yuvalık seçiyor girmediğini anladığında farklı yuvalık takabilirdin ilgi gösterdiği yuvalık olunca onu bırakmak daha iyi şuanda yapabileceğin birşey yok yavrulara bakıyorsa fazla rahatsız etmiyeceksin erkek de rahatsız ediyorsa dişiyi ayırabilirsin

erkek rahatsız etmiyor yanına yaklaştırmıyor zaten dişi erkeği. verdiğiniz cevaplar için teşekkürler iyi akşamlar..

Geri