Karadeniz Pet

Sorularınızı Cevaplıyorum

okudum yemdendir yemini değiştirin birde öyle gözlemleyin.kuşda aşırı enerji var sürekli de uçurmak lazım onu

Az once ucurdum daha yeni oldugu icin konacagi yerleri bilmiyor carpip dusebiliyor korkuyorum o yuzden.Yeminde cok keten tohumu var onlardan yiyor mu bilmiyorum dari kabuklari oluyor hep.Yavru yemi mi almam lazim normal yem mi?

http://www.muhabbetkusu.com.tr/dige...gim-yavru-disi-kusun-saglik-durumu-25605.html

Sizinde bilginizi almak isterim bu konuda. Arkadaşlar yorum yapıyorlar sağolsunlar. Ne kadar çok kaynak o kadar iyidir.
kuşta bir sorun var belli bir arkadaşın dediği gibi urda olabilir başka bir sorunuda olabilir.en doğrusu onu veterinere götürmek ve ne sorunu olduğunu tam tespit etmek tahminlere göre hareket etmeyin derim.

Az once ucurdum daha yeni oldugu icin konacagi yerleri bilmiyor carpip dusebiliyor korkuyorum o yuzden.Yeminde cok keten tohumu var onlardan yiyor mu bilmiyorum dari kabuklari oluyor hep.Yavru yemi mi almam lazim normal yem mi?
normal yem alın yavru yemine gerek yok alırken kapalı yemlerden almanızı tavsiye ederim açık yemler bozuk olabiliyor

uzayabilir uzamasada bir sorun olmaz

Tesekkurler oyle yapicam.

Ağzına yem kusma nasıl olur ?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni aldığım kuşumla ilgili bazı sorularım var ve hiçbir yerde içimi rahatlatacak bir yanıt bulamadım.

Öncelikle kuşum 25-40 günlük daha gagasında koyuluklar var. Ancak kanadının uzun tüyü ve kuruk tüyü yok ve kanadının altındaki tüylerde yok.Kaşındığı zamanlar kepek gibi şeyler dökülüyor.

Durumu nedir ne yapmak lazım?

kuşta bir sorun var belli bir arkadaşın dediği gibi urda olabilir başka bir sorunuda olabilir.en doğrusu onu veterinere götürmek ve ne sorunu olduğunu tam tespit etmek tahminlere göre hareket etmeyin derim.

normal yem alın yavru yemine gerek yok alırken kapalı yemlerden almanızı tavsiye ederim açık yemler bozuk olabiliyor

uzayabilir uzamasada bir sorun olmaz

Peki kesin uzar diyebilir misiniz

Yeni aldığım kuşumla ilgili bazı sorularım var ve hiçbir yerde içimi rahatlatacak bir yanıt bulamadım.

Öncelikle kuşum 25-40 günlük daha gagasında koyuluklar var. Ancak kanadının uzun tüyü ve kuruk tüyü yok ve kanadının altındaki tüylerde yok.Kaşındığı zamanlar kepek gibi şeyler dökülüyor.

Durumu nedir ne yapmak lazım?
fotoğrafları var mı?

Peki kesin uzar diyebilir misiniz
kesin uzar diyemem

fotoğrafları var mı?

kesin uzar diyemem

REqZnY.jpg

Kanatlarının altında bu şekilde tüy yok ve orayı sık sık gagasıyla kaşıyor
kZlzOJ.jpg

NY7BZg.jpg

pvL36o.jpg

BİR DE BACAĞINI ARA ARA BÖYLE GERDİRİYOR.
aP6Qz2.jpg

şu an böyle olmasının nedeni nedir? Bir de o kepek gibişeyler var tabi onları ne yapmak gerek

şu an böyle olmasının nedeni nedir? Bir de o kepek gibişeyler var tabi onları ne yapmak gerek
tüy dökümünde çıkar o kepek türü şeyler kuşda tüy döküyor.en doğrusu veterinere götürmek ona göre ilaç verir.Sebebine gelince anne babasından kalıntı bir hastalık olabilir.size mesaj gönderdim orada daha detaylı bilgiler mevcut

Kusumu besleyeli 5 gun oldu bazen agzini acip kapiyor surekli bazen ise deli gibi kafesin icinde hareketli anlamadim
2.sorum ise kusumu ilk 2 gun saldim uctu ama asla yuvasinin yanina yaklasmadi hep ben ayagina goturdum sabahtan aksama beklwdi yinede gitmedi yuvaya ben yuvayi ayagina goturdum. Bu son 3 gun hic salmadim acaba artik alismismidir salmalimiyim

Kuşumun bizimle 4. günü bugün bi baktım göğsü baya şiş neden olabilir? Ciddi bir şey mi??

wol_error.gif
Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır.Tam boyutta görmek için bu çubuğa tıklayınız.Orijinal resim boyutlandırılır. 648x526.
Y3AXX2.jpg

bir gün önce gayet normaldi işte önceki fotoğrafı:

onRv3b.jpg

Geri