Karadeniz Pet

Sorularınızı Cevaplıyorum

Bu gün bir muhabbet kuşu aldık, bize alışması için neler yapılabilir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşumun bizimle 4. günü bugün bi baktım göğsü baya şiş neden olabilir? Ciddi bir şey mi??

wol_error.gif
Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır.Tam boyutta görmek için bu çubuğa tıklayınız.Orijinal resim boyutlandırılır. 648x526.
Y3AXX2.jpg

bir gün önce gayet normaldi işte önceki fotoğrafı:

onRv3b.jpg
fazla yem yemiş kursağı şişmiş normal bir durum
Bu gün bir muhabbet kuşu aldık, bize alışması için neler yapılabilir?
butür soruların cevapları forumda var

kuşların resimlerini bulunduğu ortamı kafesi vs. resim eklersen net birşeyler söyleyim görmeden nedesek boş

2vAVpd.jpg

http://i.hizliresim.com/Y307AE.jpg

bu pazar değil bidaki pazara erkeği değiştircem dişi kuyruğunu kaldırıyor binmiyor eş değişirirken nelere dikkat etmeliyim illa erkek aynı renkmi olmak zorunda bide dişiniin kanadı kırırk yavru yaaparsa erkeği değişirdikten sonra kanadı etkilermi yavrulara bakmasına

2vAVpd.jpg

http://i.hizliresim.com/Y307AE.jpg

bu pazar değil bidaki pazara erkeği değiştircem dişi kuyruğunu kaldırıyor binmiyor eş değişirirken nelere dikkat etmeliyim illa erkek aynı renkmi olmak zorunda bide dişiniin kanadı kırırk yavru yaaparsa erkeği değişirdikten sonra kanadı etkilermi yavrulara bakmasına

aynı renk olması önemli değil dişi hazır sa erkek de hazır olması lazım denk yaşlarda ceresi koyu mavi olmuş bir erkek alırsan uygun olur.dişinin yavru yapmasında büyütmesinde sorun olmaz

Merhaba,
daha önce şu konuda belirttiğim kuşları alalı 3 hafta oldu
http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/yeni-basladim-yardim-25351.html

ama dışınının yem boşaltma huyu var. çözemedim.

birde kızışmadan yeni çıkmış.

tekrar ne zaman kızışır ?

bu huydan dolayı ve kızışmayı beklememek için dışıyı değiştirsem mi?

evet konuyu okudum bu çiftden yavru alırsınız.dişinin yem dökme huyunu ilk olarak şunu deneyin şu tarz bir suluğun içine yemleri koyun kuş kumunuda farklı bir suluğa koyarsınız dökecekmi gözlemleyin.Hala dökerse ben olsam kuşları odada sürekli salık bırakırdım madem kendilerine özel odaları var salık dursunlar kafesin kapısı hep açık olur acıkınca girer yer böylece sürekli uçtukları için stresde olmazlar benim o şekilde ayrı odada salık oluyor kuşlarım hiç bir sorunda olmuyor yavru da aldım.
Mamayı hergün vermeyin haftada 1 yeterli olur vitamin vs. de herzaman vermeyin mümkün olduğunca doğal olarak vitamin almaları daha önemli.

Son düzenleme:
evet konuyu okudum bu çiftden yavru alırsınız.dişinin yem dökme huyunu ilk olarak şunu deneyin şu tarz bir suluğun içine yemleri koyun kuş kumunuda farklı bir suluğa koyarsınız dökecekmi gözlemleyin.Hala dökerse ben olsam kuşları odada sürekli salık bırakırdım madem kendilerine özel odaları var salık dursunlar kafesin kapısı hep açık olur acıkınca girer yer böylece sürekli uçtukları için stresde olmazlar benim o şekilde ayrı odada salık oluyor kuşlarım hiç bir sorunda olmuyor yavru da aldım.

teşekkür ederim cevap için,

kızışma için yaklaşık bekleme süresi nedir?
ortalama bir süre var mı?

teşekkür ederim cevap için,

kızışma için yaklaşık bekleme süresi nedir?
ortalama bir süre var mı?
dişi bulunduğu ortamı benimser ve güvenli olduğuna karar verirse hazır olur fazla rahatsız etmiyeceksiniz bakımlarını yapacaksınız ve tabi aslında önemli bir noktada tek çift oldukları için dişi hazır olmak için uzun süre bekleyebilir.1 çift daha yanlarında olsa daha hızlı üretim için ideal ortam oluyor.

Son düzenleme:
dişi bulunduğu ortamı benimser ve güvenli olduğuna karar verirse hazır olur fazla rahatsız etmiyeceksiniz bakımlarını yapacaksınız ve tabi aslında önemli bir noktada tek çift oldukları için dişi hazır olmak için uzun süre bekleyebilir.1 çift daha yanlarında olsa daha hızlı üretim için ideal ortam oluyor.

bazı yorumlarda
kuş sesleri, veya youtube dan kuş çiftleşme sesleri dinlettirildiği yazıyor
işe yarar mı acaba?

Geri