petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sorun Cevaplayalım ( BİLAL ERDEM ) CANLI DESTEK HATTI

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 7 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11

Değerli üyelerimiz öncelikle hepinize merhabalar,

Sitemiz adına çok güzel bir gelişme olduğunu düşünerekten sizlere 7/24 Canlı Destek verebilmek adına bu uygulamayı hayata geçirmiş bulunmaktayız :) Umarım sizlerde bu yeni uygulamamızdan memnun kalırsınız.

Muhabbet Kuşu Üreticisi olan Sayın BİLAL ERDEM abimiz bundan böyle sitemizde sizlere her türlü konuda 7/24 yardımcı olabilmek adına elinden geleni yapacaktır. Kendisine Muhabbet Kuşları hakkında her türlü soru veya sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Saygılarımızla.

2. Muhammed Ali AKTAY

3. Kemal ÇETİN

Nasıl yani müşteri temsilcileri gibi mi :D Hayırlı olsun güzel fikir.

4. Bilal ERDEM

Öncelikle teşekkürlerimi sunmayı borç bilirim Muhammed'im...
    Elimizden geldiğince her türlü soru ve sorunlarınız için her zaman yardıma hazırım.

5. Tunç ÇAĞATAY

İlk soru benden ozaman

Kız olan kuşumun burnu kahverengi oldu

Yuvalıktan korkuyorlar o tarafa gitmiyorlar bile

8 Aylıklar

Nijer tohumu ve murekkep balıgı kemiği aldım bugun taktım faydası olurmu

6. Tuğrul KAYA

Bir soru da benden
    Kuşum 4 yumurta yaptı. İkisi dolu çıktı ikinci çıkan yavru(öldü) küçük bir delik açmıştı kendine yumurtayı kırmadan 1 gün önce, ertesi gün kontrolümde aynı delik duruyor ve hiç büyüme yoktu , kuş ölmesin diye elimle biraz büyüttüm ve tam kafasının üstüne denk gelen kısmı deldiğini farkettim( halen canlıydı) akşama geldiğimde yarısına kadar kabuğun olmadığını ve kuşun kafası dahi belli olmayacak şekilde ezildiğini gördüm
    Kuşların yumurtadan çıkmadan 1 gün önce delik açması normalmi?
    Ben ellemeseydim (kabuğu soymasaydım azıcık) bu kuş yine ölürmüydü?

7. Fethi Uzun

Merhabalar bugün kanadı yaralı bir muhabbet kuşu buldum ve petshop dan kafes yem filan aldım şimdi nasıl bakmalıyım ?

8. Tolga SEZER

Bilal Bey merhaba. Öncelikle hayırlı olsun.
    Bilmiş olduğunuz gibi dişi muhabbet kuşları, erkek muhabbet kuşlarına göre eğitimi daha zor oluyor. Şu an 4 aylık olan kuşum, ne bir kelime konuştu, ne de elime geliyor. Kendisi çok ürkek ve hırçın. Kafesi açtığımızda direk mutfak dolaplarının üstüne gidiyor. Biz aldığımızda erkek diye aldık. Meğerse dişiymiş. Şimdi bu kuşu tekrar geri verip, yerine erkek bir yavru almamız doğru olur mu? Veya şu an beslediğim kuş hakkında yapabileceğim birşey var mı? Teşekkürler.

9. Bilal ERDEM

Dişi olan kuşunuzun ceresinin Kahverengi olması tonlarına göre anlam kazanır.
    Yuvadan korkma diye bir şey söz konusu olmayıp hayvanın hazır olup olmamasıyla alakalı bir durum söz konusudur.Ancak siz yuva ile çok fazla ilgilendiyseniz bu onu o yuvadan uzak durmaya itebilir.
    8 aylık olmaları üreme için uygun oldukları zamandır
    Nijer kızıştırma için , mürekkep balığı kemiği ise kalsiyum için önemlidir.

10. Hakan GÖLGE

Bayağı güzel fikir site için bayağı olumlu olucak hayırlı olsn

11. Bilal ERDEM

İlk eşleşmelerde bazı yumurtaların boş olması kabul edilebilir...
    Ancak daha sonra ki aşama için bir daha lütfen siz müdahale etmeyin, Doğaya Müdahale Her Zaman Zarar Verir...
    Ve siz elleyin yada ellemeyin o kuş öldüyse nefesi o kadarmış bunu unutmayın.

12. Bilal ERDEM

??? İnan görmeden muayne yapmayı yada yorum yapmayı doktorlar bile bıraktı... :)
    Size tavsiyem en yakın veteriner hekime başvurmanız,

13. Bilal ERDEM

Tolga bey benim bilmiş olduğum durum öyle değil lakın dişilerde çok güzel konuşur ki benim tam 14 yaşında ölen ve tam 38 kelime konuşan kuşum da gayet güzel bir dişiydi...
    İlgilenirseniz konuşur aslında ancak şu da unutmamalıyız ki konuşacak diyede bir garanti yoktur bu kuşlarda ister erkek olsun ister dişi...

14. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    hoşgeldiniz bilal bey hayırlı uğurlu olsun.

15. Umutcan AĞLAR

Bilal Abi hoşgeldin. Şimdiden kolay gelsin :)

16. 01 seMiH

01 seMiH Guest

Benim de bir sorum var erkek muahbbet kuşum çiftleşmesini bilmiyor 9 aylıklar şuan dişinin kızıştığı zaman erkek kur yapıyor dişi pozüsyonu veriyor ama erkekte tık yok ne yapabilirim?

17. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Semih Bey eğer erkek pasifse dişinin yanına kendi seçebileceği bir erkek alıp koymanız daha iyi olacaktır.

18. Bulutinci

Bulutinci Guest

bide ben sorayım Muhabbet kuşu aynı anne babadan olan kardeşler veya babası ile yavrusu çiftleşebilirmi.Çiftleşirse yavrularda sakatlık durumu olurmu

19. 01 seMiH

01 seMiH Guest

Semih Bey eğer erkek pasifse dişinin yanına kendi seçebileceği bir erkek alıp koymanız daha iyi olacaktır.

Erkek pasif değil dişiye bol bol kur yapıyor çok hareketli çok sık öpüşüyorlar çok güzel bir çift ancak ben erkeğin neden çiftleşmediğini çözemedim benden korkuyo ondamı çiftleşmiyor diye odaya kamera yerleştirdim bir gün çekim yaptım yine sonuç vermedi

20. MuhammetKüçük

Bende buradan sorayım : Kuşların yemliklerini çıkarttıp 1 kaba rendelenmiş hıyar,ince kesilmiş çilek kiraz karışımı yapıp koydum üstünede yem serptim biraz sizce nasıl olur ?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş