Karadeniz Pet

Sorun Cevaplayalım ( BİLAL ERDEM ) CANLI DESTEK HATTI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
444 lü telefonunuzu alabilirmiyiz :D Hayırlı olsun

hayırlı olsun öncelikle bugün çift diye aldıgım ama çiftliğini göremediğim kuşlarıma nijer tohumu aldım vitaminlerini verdim yuvalık taktım sonrada arka balkona koydum rüzgar almayan bi yer her taraflarını gazeteyle kapattım çiftleşsinler diye sizce doğru mu bu hareketim?

Selam arkadaslar kuşumun altında tek bır yumurta var devamlı ustunde yatıyor hıc yem yerken gormedım neden hıc yem yemıyor ayrıca 27 mayısta yumurta yapmıstı 11 gun oldu ne zaman cıkkar yumurtası boş olup olmadıgını nasıl anlarım ?

Fotografı var kahverengi burnunun kızımış o yuzden dediler bu forumda yine

Nijer tohumunu yemine katmalıyımım yoksa ayrı bir kapta vermelimiyim

bide ben sorayım Muhabbet kuşu aynı anne babadan olan kardeşler veya babası ile yavrusu çiftleşebilirmi.Çiftleşirse yavrularda sakatlık durumu olurmu

Yavrularda sakatlık gözlemlenebilir. Ayrıca kardeşleri birbiriyle eşleştirmek veya anne baba ile eşleştirmeyi doğru bulmuyoruz.

Bilal abimizin eklemeleri olursa size yardımcı olacaktır bu konuda.

Bende buradan sorayım : Kuşların yemliklerini çıkarttıp 1 kaba rendelenmiş hıyar,ince kesilmiş çilek kiraz karışımı yapıp koydum üstünede yem serptim biraz sizce nasıl olur ?

Resimli mama tarifimize buradan ulaşabilirsiniz. Kuşlarınız için daha sağlıklı olacaktır. http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...e-size-firsat-resimli-mama-anlatimi-1636.html

hayırlı olsun öncelikle bugün çift diye aldıgım ama çiftliğini göremediğim kuşlarıma nijer tohumu aldım vitaminlerini verdim yuvalık taktım sonrada arka balkona koydum rüzgar almayan bi yer her taraflarını gazeteyle kapattım çiftleşsinler diye sizce doğru mu bu hareketim?

Kafesin etrafını gazete ile kapatmanızı hoş karşılamıyoruz. Ayrıca ev içerisinde bakamayacak durumdaysanız dışarıda beslemenizi tavsiye etmiyoruz. Sağlıklı olmaz.

Selam arkadaslar kuşumun altında tek bır yumurta var devamlı ustunde yatıyor hıc yem yerken gormedım neden hıc yem yemıyor ayrıca 27 mayısta yumurta yapmıstı 11 gun oldu ne zaman cıkkar yumurtası boş olup olmadıgını nasıl anlarım ?

Resimli Anlatım : http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...mesi/muhabbet-kusu-yumurta-kontrolu-1409.html

Videolu anlatım : http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...nnetdiginiz-yumurtalari-atmadan-once-135.html

Fotografı var kahverengi burnunun kızımış o yuzden dediler bu forumda yine

Nijer tohumunu yemine katmalıyımım yoksa ayrı bir kapta vermelimiyim

Yemine çok az miktarda katmanız yeterli olacaktır.

ıyı aksamlar bır sorum olucaktı cekoslavak dişi kuşumun yanına Jumbo erkek muhabbet kusu aldım 1 gun once dişi kus sureklı erkegın altına ve ustune çıkıyor dısi suan 5 aylık erkek 1 yasında merakla beklıyorum

Bilal bey ben kuşu alalı bir hafta oldu kuş çok hareketli elimiz varmadan kaçacak yer arıyor (ürkek) insana yaklaşmıyor satıcı konuşuyor erkek dedi
kuşu kendimize alıştırabilirmiyiz (ilgimizi sevgimizi gösteriyoruz) ne kadar bir zamana ihtiyacımız vardır ve bir öneriniz varmı
cinsiyeti konusunda 2 farklı görüş var (http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/irki-ve-yasi-ne-olabilir-3704.html) birde siz baksanız nasıldır ırkı nedir cinsiyeti nedir
saygılar sevgiler kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun :) usta benim muhabbet kuşu beyaz renkli kanatların uç kısımları kirli bunu nasıl temizlerim de bembeyaz olur :)

Erkek kuşum birkaç saattir yuvanın içinde. Sanki birşeyler yapıyor gibi. Dişi dışarda çiftleşecekler mi acaba ?

Bir soruda benden Bilal abi sen hiç yorulmaz mısın :)

Bilal Abi camiamızın en değerlisi

aramıza hoş geldin abi bu site için gurur verici ve çok güzel bir gelişme şeref duydum

Teşekkürler. ..
O şekilde yapmamanız daha iyi olur bence. ..

Şimdi kusunuz yeme de sorun yasamaz da tek yumurta garip geldi bana.
Ayrıca 3 gun icinde belli olur dolu olup olmadığı yarın resim atarım sana.

Benim de bir sorum var erkek muahbbet kuşum çiftleşmesini bilmiyor 9 aylıklar şuan dişinin kızıştığı zaman erkek kur yapıyor dişi pozüsyonu veriyor ama erkekte tık yok ne yapabilirim?

Çiftleşmesini bilmiyor diye bir durum yok onlar yaratılıştan donanımlı bu konuda:)
Ancak üreme döneminde olmaya bilir.

bide ben sorayım Muhabbet kuşu aynı anne babadan olan kardeşler veya babası ile yavrusu çiftleşebilirmi.Çiftleşirse yavrularda sakatlık durumu olurmu

Şimdi ileri üretim tekniklerinde bu tarz eşleştirmeler yapılıyor ki yapılmalıdır da...
Sakatlık konusu yada etik olup olmadığı tartışılan bir konu.
Ama kardes kardese değil de dede torun çalışın bence

Bende buradan sorayım : Kuşların yemliklerini çıkarttıp 1 kaba rendelenmiş hıyar,ince kesilmiş çilek kiraz karışımı yapıp koydum üstünede yem serptim biraz sizce nasıl olur ?

Yanlış kısımları var
1 yemlikleri çıkarmayın ki yemde yesinler bunların yanında
2 salatalık ishal yapabilir ayrıca sindirim sisteminde gaz oluşumu yapabilir
3 çilek bunlar için ph seviyesi fazla dengesiz bir üründür

Selamun Aleyküm abi
Kuşlarımız da ki yağlanmaları önlemek için ne yapmamız lazım(Tedbiri alalım taktiri YÜCE ALLAH A bırakalım)
Hobici olarak salma gibi büyük mekan da üretim yapamıyorum bu yüzden kuşlar yağlanmasın ve sürekli kafes içinde kalarak kanatların tutmayıp uçamamasından korkuyorum önerilerinizi bekliyorum.
Bir de sürekli kafes içinde kalan kuşların kanatlarının tutmayıp uçamaması gibi bir hadise başınıza geldi mi veya duydunuz mu ?
Ustayı bulunca sormak lazım :) SAYGILAR AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM

Bir soruda benden Bilal abi sen hiç yorulmaz mısın :)

Bilal Abi camiamızın en değerlisi

aramıza hoş geldin abi bu site için gurur verici ve çok güzel bir gelişme şeref duydum

Hoş buldum Cihan'ım...
Aranızda olmaktan mutluluk duyarım, ayrica insan sevdiği işle ugrasinca inan yorulmuyor.
Ama camianın en değerlisi yazmışsın bak bunu kabul etmiyorum. ..
Nice ustalar üstadlar varken bizden değerli, biz onlarin yaninda çırak bile değiliz daha, yine de teşekkür ederim sana canım kardeşim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri