Karadeniz Pet

Sorun Cevaplayalım ( BİLAL ERDEM ) CANLI DESTEK HATTI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yorumunuza ihtiyacım var

bilal bey birde sizden yorum alsak rica etsem çelişkide kaldık

selam.kuşum 2 haftadır ishal.dışkısında yeşil ve siyahlık var. avidiare ilacını veriyorum şuan.ilaçtan sonra biraz tepki vermeye başladı ve dışkısı az da olsa kurumaya başladı ama sürekli uyuyor.iyileştiğini nasıl anlarım?önerdiğiniz birşey var mı?

İshal ilacını size tarif edildiği gibi kullanınız.
Yem olarak sadece aspur verin, ak darı ve yeşillik vermeyin.
Sıvı elektrolit verin mutlaka, veterinerlik ilaçları satan yerlerde yada güvercin malzemeleri satan yerlerde bulabilirsin.
Uyku hali vücudun dirençsiz olmasından ve sıvı kaybından kaynaklanır.
İyileştiğini ise kuş normal haline döndüğünde zaten kendini belli edecektir size...

Bilal bey ben kuşu alalı bir hafta oldu kuş çok hareketli elimiz varmadan kaçacak yer arıyor (ürkek) insana yaklaşmıyor satıcı konuşuyor erkek dedi
kuşu kendimize alıştırabilirmiyiz (ilgimizi sevgimizi gösteriyoruz) ne kadar bir zamana ihtiyacımız vardır ve bir öneriniz varmı
cinsiyeti konusunda 2 farklı görüş var (http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/irki-ve-yasi-ne-olabilir-3704.html) birde siz baksanız nasıldır ırkı nedir cinsiyeti nedir
saygılar sevgiler kolay gelsin

Selamlar;
Öncelikle kuşunuz da karaciğer rahatsızlığı olduğunu söylemeliyim!!!
Bunun için en basitinden balık yağı kullanabilirsiniz toparlama da yardımcı olacaktır.Ayrıca keten tohumu da veriniz.
Kuşunuz belli ki insana alışkın bir kuş ve size tam olarak alışması aranızda bir bağ kurması elbet bir zaman alacaktır,ancak konuşup konuşmadığını zaman gösterecektir size.
Cinsiyeti ise erkek, bu ırklarda ayaklar pembe olur ve cerenin ise masmavi olması beklenmez.
Selam ve Dua ile, sevgiler saygılar bizden size :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar;
Öncelikle kuşunuz da karaciğer rahatsızlığı olduğunu söylemeliyim!!!
Bunun için en basitinden balık yağı kullanabilirsiniz toparlama da yardımcı olacaktır.Ayrıca keten tohumu da veriniz.
Kuşunuz belli ki insana alışkın bir kuş ve size tam olarak alışması aranızda bir bağ kurması elbet bir zaman alacaktır,ancak konuşup konuşmadığını zaman gösterecektir size.
Cinsiyeti ise erkek, bu ırklarda ayaklar pembe olur ve cerenin ise masmavi olması beklenmez.
Selam ve Dua ile, sevgiler saygılar bizden size :)

Allah razı olsun beklediğim çözüm bu bilgi kirliği içersin de kalmıştım hasta olduğunu söyleyince kuşumu iade etmekten vazgeçtim çünkü eski kuşum öldü onun yerine tanıdık kuşçudan Ankara ulustan aldım bana bir iki hafta evde kalsın konuşmaz alışmazsa sana konuşan kuş elime geldiğinde veririm dedi (para sıkıntısı yok dedim konuşursa ona göre ücret ödeyeceğim anlaşmamız böyle) ama karaciğer hatalığı değince akan sular duruldu tedavi etmek gerekir her ne masraf olursa olsun hayvan iyileşsin yeter

şimdi ricam arzım şu ki balık yağını nasıl kullanırım bir tarifi nasıldır
keten tohumu aktarlarda olur mu ? sanırım balık yağıda aktarlarda vardır
dişi olsa idi ayakları pembemi olurdu
yaşı konusunda bilginiz varmı ?
karaciğer rahatsızlığı olduğunu nasıl anladınız, iyileşir mi iyileştiğini nerden anlarız kuş çok hareketli maşallah şimdi Allah razı olsun sizin gibi hayvan severe rastladığım için

Allah razı olsun beklediğim çözüm bu bilgi kirliği içersin de kalmıştım hasta olduğunu söyleyince kuşumu iade etmekten vazgeçtim çünkü eski kuşum öldü onun yerine tanıdık kuşçudan Ankara ulustan aldım bana bir iki hafta evde kalsın konuşmaz alışmazsa sana konuşan kuş elime geldiğinde veririm dedi (para sıkıntısı yok dedim konuşursa ona göre ücret ödeyeceğim anlaşmamız böyle) ama karaciğer hatalığı değince akan sular duruldu tedavi etmek gerekir her ne masraf olursa olsun hayvan iyileşsin yeter

şimdi ricam arzım şu ki balık yağını nasıl kullanırım bir tarifi nasıldır
keten tohumu aktarlarda olur mu ? sanırım balık yağıda aktarlarda vardır
dişi olsa idi ayakları pembemi olurdu
yaşı konusunda bilginiz varmı ?
karaciğer rahatsızlığı olduğunu nasıl anladınız, iyileşir mi iyileştiğini nerden anlarız kuş çok hareketli maşallah şimdi Allah razı olsun sizin gibi hayvan severe rastladığım için

Allah c.c. hepimizden razı olsun İnşAllah...
Bilgi kirliliği konusu malesef her zaman olacaktır!!!
Karaciğer rahatsızlığı konusunda ise çok çok da kafanıza takılan bir nokta olmasın, daha öncesinde kuşa verilen ilaç v.b. maddelerle alakalı bir durum söz konusu.
Evet genetiğe bağlı olarak dişide olsaydı bu cins ayaklar yine pembe olacaktı.
Balık yağını 3 gün üst üste her gün bir damla şeklinde ağız yoluyla verebilirseniz çok daha etkili olacaktır.Bunu 1 ay boyunca her hafta yapın.
Keten tohumunu aktardan alıp yemine karıştırın veya az az vermek şartı ile rondodan çekip küçük parçalar halinde mamasına katın.
Balık yağını alırken çok büyük gramajlarda almanıza gerek yok,tek dikkat etmeniz gereken şey insan sağlında da yemelik olarak kullanılabilir olmasıdır,masaj için olanlardan almayın :)
Yaş konusun da ise tahminin en zor olduğu türlerdendir ancak 2 yaş ve üzeri olduğunu söyleyebilirim ki kesin olmamakla beraber...
Nereden anladığım konusu bende kalsa sanırım buna bir şey demezsiniz.:)

Aldığınız balık yağını daha sonra da mamasına katabilirsiniz 2 haftada bir bu şekilde verilebilir.

Allah c.c. hepimizden razı olsun İnşAllah...
Bilgi kirliliği konusu malesef her zaman olacaktır!!!
Karaciğer rahatsızlığı konusunda ise çok çok da kafanıza takılan bir nokta olmasın, daha öncesinde kuşa verilen ilaç v.b. maddelerle alakalı bir durum söz konusu.
Evet genetiğe bağlı olarak dişide olsaydı bu cins ayaklar yine pembe olacaktı.
Balık yağını 3 gün üst üste her gün bir damla şeklinde ağız yoluyla verebilirseniz çok daha etkili olacaktır.Bunu 1 ay boyunca her hafta yapın.
Keten tohumunu aktardan alıp yemine karıştırın veya az az vermek şartı ile rondodan çekip küçük parçalar halinde mamasına katın.
Balık yağını alırken çok büyük gramajlarda almanıza gerek yok,tek dikkat etmeniz gereken şey insan sağlında da yemelik olarak kullanılabilir olmasıdır,masaj için olanlardan almayın :)
Yaş konusun da ise tahminin en zor olduğu türlerdendir ancak 2 yaş ve üzeri olduğunu söyleyebilirim ki kesin olmamakla beraber...
Nereden anladığım konusu bende kalsa sanırım buna bir şey demezsiniz.:)

Aldığınız balık yağını daha sonra da mamasına katabilirsiniz 2 haftada bir bu şekilde verilebilir.

mama dediğiniz nasıl yapacağım hiç yapmadım hep yemle besledim iyileşirse ceresi normale mi gelecek (tek renk)
2 yaşında ise konuşması sanırım zor veya hiç olmayacak siz daha iyi bilirsiniz
yanına bir sağlıklı erkek kuş alsa mı konuşması için yetiştirmek evdekilerden konuşan kuş için muazzam talep var

mama dediğiniz nasıl yapacağım hiç yapmadım hep yemle besledim iyileşirse ceresi normale mi gelecek (tek renk)
2 yaşında ise konuşması sanırım zor veya hiç olmayacak siz daha iyi bilirsiniz
yanına bir sağlıklı erkek kuş alsa mı konuşması için yetiştirmek evdekilerden konuşan kuş için muazzam talep var

Mamadan kasıt hazır kuş mamasıdır.
İyileştiğinde cere normale döner elbette.
Konuşma ise en iyi yavru oldukları dönemde oluyor malesef.
Ve en iyi konuşmada tek olduklarında olur.

Güzel bir uygulama konularına cevap gelmeyen üyeler için iyi birşey :) Bilal abime allah yardım etsin :)

ankarada kuş maması nerden alınır bilen varmı

Bilal bey ilk olarak böyle bir imkan sunduğunuz için size ve site yönetimine teşekkürlerimi iletiyorum.

Sorularıma gelecek olursam,

2 çift kuşum çifthanede duruyor aralarında birbirlerini görmesini engelleyecek bir ayıraç var. İki çiftin birbirini görmesi iyi mi olur yoksa böyle iyimi ?

Diğer sorum ise bu 2 çift dediğim kuşlardan bir çifti yumurtlayıp,yavru büyüttüler ama diğer çift ise 9 aydır beraberler anlaşma,kaşıma,yem kusma vs var ama çiftleşme vs denk gelmedim.Bu çift için bir öneriniz varmı ?Dişi yaklaşık 4 aydır kızgın şekilde. Erkek 2,5 yaşında Dişi 1,5 yaşında.

merhaba acil yardım ıstıyorum.. 2 tane muhabbet kusum var 4 gun önce dişi olan yumurtladı dun gecede 2.yi yumrutladı sanırım 2 gun arayla 4 5 yumurta yabacak. yumurtalara bakıyor ama kafam karıstı. kuslar bos yumurtlayabılırmıs. erkegın gagası mavı olurmus benım erkek sandıgım kusun gagası mavı deıl kahverengı gıbı. öpüştüklerını cok gördum hatta öpüşüyolar erkek sandıgım ucuyo hemen gerı gelıyo bı daha öpuyo trıplere grıo. çiftleşirken görmedım. erkekmı bu kus ya yumurtlar bos olmasın:S

muhabetimin ayağında bir sorun var sürekli tek ayakta duruyo bazen indiriyor sonra geri kaldırıyo basamıyor zorda kalmadıkça ne yapabilirim

muhabbet kuşumun gagasını keserken kan geldi sebebi ne olabilir dili acımışmıdır evde yapabileceğim herhangi bir şey varmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri