Karadeniz Pet

Sorun Cevaplayalım ( BİLAL ERDEM ) CANLI DESTEK HATTI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Selamlar;
Evet kuşlarınız dişi erkek.
Ancak erkek henüz çiftleşme aşamasında değil.

cvp için teşekkürler. hocam erkek ne zaman çiftleşmeye uygun olur . ve sizce çiftleşme gerçekleşir mi ?

ayrıca tebrik ederim böyle bi hizmetten dolayı. Teşekkürler emeklerinize.

Ever arkadaşlar muhabbet kuşu çiftim ilk defa 1 haftadır çiftleşmeye başladılar ve dişi yuvalığa giriyor yalnız dişi kuş yuvalığın yandaki kapağını sürekli kaldırıyor ve kaçıyor buna bi anlam veremedim üstüne bikaç ağırlık koydum bu seferde korkudan yuvalığa girmiyorlar hiç o tarafa yaklaşmıyorlar biri yardım etsin lütfen sürekli firar ediyor kuş nasıl engelleyebilirim ? birde kuşlarım genelde çok uyuyorlar uyandıklarındada bir anlık azgınlıkta hemen çiftleşiyorlar fakat erkek olan kuş dişinin üzerinde en fazla 20 sn durabiliyor ve hiç kanadını yanlara doğru açmıyor acaba sorun acemi olduğundanmıdır ?
Birde çok fazla uyumaları hangi hastalıkların belirtisidir birkere soğuk algınlığı olamaz oda gayet normal ısıda ve hava akımı çok şiddetli değil peki başka nedenler nedir ?

Abi yumurtalı kuşların dışkısı büyük olurmu acaba benim kuş yumurtalıda ondan çiftleşmiyorlar

4 yumurta yaptı kuşlarım. 19. Gün oldu. Hâlâ çıkmadılar. Ne yapmalıyım?

Benim kuşun tüyleri her gün dökülüyor . çekemiyoruz artık . bu kadar tüy dökümü neyden olabilir acaba ? :?

iyi akşamlar. Kuşlarım 4 yumurta yaptı bugün 19. gün bitti. Yumurtalar döllenmiş fenerle baktım. Yumurtadan çıkmadı yavrular. Ne yapmam gerekiyor?

Benim kuşun tüyleri her gün dökülüyor . çekemiyoruz artık . bu kadar tüy dökümü neyden olabilir acaba ? :?

Hasta olmuştur belki onu gözlemledinizmi ?

Az annemizden azar işitmedik bizde tüy dökümünde uzun kuyruk küçük kalmıştı

Ever arkadaşlar muhabbet kuşu çiftim ilk defa 1 haftadır çiftleşmeye başladılar ve dişi yuvalığa giriyor yalnız dişi kuş yuvalığın yandaki kapağını sürekli kaldırıyor ve kaçıyor buna bi anlam veremedim üstüne bikaç ağırlık koydum bu seferde korkudan yuvalığa girmiyorlar hiç o tarafa yaklaşmıyorlar biri yardım etsin lütfen sürekli firar ediyor kuş nasıl engelleyebilirim ? birde kuşlarım genelde çok uyuyorlar uyandıklarındada bir anlık azgınlıkta hemen çiftleşiyorlar fakat erkek olan kuş dişinin üzerinde en fazla 20 sn durabiliyor ve hiç kanadını yanlara doğru açmıyor acaba sorun acemi olduğundanmıdır ?
Birde çok fazla uyumaları hangi hastalıkların belirtisidir birkere soğuk algınlığı olamaz oda gayet normal ısıda ve hava akımı çok şiddetli değil peki başka nedenler nedir ?

Yuvaligin kapağını bantlayabilirsin.
Diger sorun içinse lutfen resim...

Abi yumurtalı kuşların dışkısı büyük olurmu acaba benim kuş yumurtalıda ondan çiftleşmiyorlar

Evet yumurtalı disilerde dışkı miktarı çok olur çünkü çok sık yapmazlar.
Yumurtası olan kuşlar da çiftleşme olmaması normaldir

Sürekli tüy döküyor ise B vitamini kompleks vermelisiniz.
Siz çekmiyorsunuz ama inanın o da cok sıkıntılı bir süreçte. ..

Kuşunuz veya Kuşlarınız hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu bu başlık altından BİLAL ERDEM abimize iletebilirsiniz. Kendisi tüm mesajlara elinden geldiğince en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

Konuların yükünü alıyor vallahi :)

Merhabalar, üretici bir arkadaştan eş olan çiftleşmiş 1 çift kuş satın aldım. Kafese yuvalık taktım ; ama kuş kafesin tabanına 1 adet yumurta yaptı. Yuvalığa hiç girmedi. 1 çift daha muhabbet kuşu satın aldım, kafese koyduktan yarım saat sonra bu dişide kafesin tabanına yumurta yaptı.

Ortam değişikliğinden ötürü yuvalığa girmemelerini yadırgamıyorum ; fakat 2 dişi de de aynı durumu yaşamam az da olsa hayal kırıklığına uğrattı beni.

Eş olarak satılan kuşlar için yeni bir kafes handikap mı oluyor? Bu 2 çiftin ortama alışıp yuvalığı benimsemesi tahminen kaç günü bulur? Ayrıca dişi kuşların yumurtlaması için tekrardan erkekle çiftleşmesi gerekiyor mu?

öncelikle hoşgeldiniz...hayırlı uğurlu olsun...

kuşlarımın resimlerini paylaştım bakabilirmisiniz kızışmışlar mı acaba

Selamun Aleykum Bilal Bey,

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun demek isterim. Bilgilerinizi ve desteğinizi sıkılmadan ve sabırla bizlere aktardığınız için bende kendime adıma teşekkür ederim. Eksik olmayın.

Bende sizden bir tavsiye almak isterim,
Hollanda cinsi 1 adet kuşum var. Şimdi yine hobi amaçlı farklı bir ırka yönelmek istiyorum. Aklımdan gecen ırk show yada cek. Sizin tavisiyeniz nedir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dişi kuşu değiştireyim mi?

Bilal bey hoş geldiniz bence forum için çok büyük bir kazanç sizin burada olmanız.

Ben öncelikle kısaca kuşlarımdan bahsedeyim erkek bir yaşını aşkın ve insana alışkın hareketli bir kuş dişi ise alalı 4 ay oldu yabani korkak ve çok durgun yaşını tam bilmiyorum.

Benim sormak istediğim bu kuşlar çiftleşir mi? Yaklaşık bir aydır çiftleşmeleri için ortamı oluşturdum iyide anlaşıyorlar ama sonuç yok özellikle dişi bir türlü hareketlenip kızışmadı?

Dişiyi değiştirsem erkek için sorun olur mu yani yeni alacağım dişiye alışır mı?

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/yuvalik-taksam-mi-3322.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri