petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sorun erkekte mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve M.Halik Kara tarafından 9 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. M.Halik Kara

Arkadaşlar bugün yeni çiftimin yanındaki dişiyi değiştirdim erkek kur yapıyordu dişi hiç aldırmıyordu kendi halindeydi sanki ye iç uyu modunda bir dişiydi öpüşmediler bile 2 hafta boyunca dişi yanına bile yaklaştırmadı aynı tünekte dahi durmadılar.

Bugün değişimden aldığı dişi pek yaman çıktı erkek ona kur yaptı öpüştüler dişi daha kafese gireli 5 dk olduğu halde çiftleşme pozisyonu aldı.Ama erkek hiç bişey yapmadı.Akşamleyin aynısı tekrar oldu.Erkek yine hiç bir şey yapmadı

Biraz sabredip beklesem mi acaba?Yoksa daha atak hareketli bir erkekle değiş mi etsem.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum

http://i.hizliresim.com/PvYkXb.jpg

http://i.hizliresim.com/aPy3Vd.jpg

http://i.hizliresim.com/72Vglr.jpg

#1 M.Halik Kara, 9 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Temmuz 2014
  2. ahmetfatih

ahmetfatih Member

Beğenileri:
    0
    bence degiştirmeyinn hemen çiftleşecek diye bişi yok

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. llua66yzgtll

Benim erkekte yapıyordu bazen. Daha önce aynı eşten yavrusu olmuş olsa bile dişi çiftleşmek istediğinde yanaşmıyordu. Sanırım kur yapmayı daha çok seviyo bazı erkekler :)

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3

arkadaşım kuşunda hiç bir şey yok canını sıkma yerleriyle oynama bende bi zamamnlar aynısı olduydu 1 hafta tatile çıktım evde yalnız kadılar geldimde 3 yumurta vardı hepsi boş cıktı ama sonraki kuşuçkalarda alahın izniyle dolu cıktı sen kuşşlara zaman tanı cok bakma kuşlara 1 aya gör bak yumurtalar elinde olcak ama boş ola bilir ilk oldundon snra dolu yumurtlar erkek kuşa zaman tanı ve haftada ben 2-3 kere çiftleşme video su açtım izletim bilmiyrum amam o işe yaracımı diye saygılarımla....

#4 yusufkral, 13 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 13 Temmuz 2014
  5. M.Halik Kara

Beklemedeyim arkadaşlar erkek kuş tüye girmiş sanırım bundan durgun ve ilgisiz

6. nazım yiğit karaoğlu

yuvalıklatı takılı olsun kafeslerinin yerini değiştirme dışarıyada çıkartma kafeslerinden ilgilenme. bir kaç haftaya erkek tüydende çıkar bırbırlerıne ıyıce alısırlarda çiftleşme olur. bol saglıklı yavrular

7. ClassKing77

Merhaba acaba kuşların renkleri nelerdir ?

8. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    erkeği degiştime sakına bunlar yavruları olacak benim erkek tüydeyken bile çiftleşiyor doluda oluyor :))

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Geçtiğimiz ay aşırı kızgın bir çifti eşe attım. En fazla 2 hafta içinde eşleşlirler diye düşünmüştüm. Aynen [MENTION=8717]M.Halik Kara[/MENTION]'nın dediği gibi dişi yanına yanaştırmıyor. Hani internette gezen bir video var "vermiycem de vermiycem" Ancak erkek o kadar çetin ceviz hiç durmadan deniyor.. Ayak atmalar, yanaşmalar, hamleler.. Normal zamanda yem de kusuyor, 3 kağıtçı dişi o yemleri bir güzel yiyior. Yuvaya giriyor duruyor, saklanıyor, çıkıyor.. Ben ümidi kestim.. Ama ayırmadım çifti. Dün baktım follukta bir yumurta var. Sanırıım eşe attığım üzerinden 40 gün kadar geçmiştir.
    Ana fikir ==> Çabuk pes etmemek gerek.
    Hayırlı üretimler olsun..

10. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    benım bı cıftım oyle tam 1 sene kurlastı hey yavrum hey :D

11. M.Halik Kara

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için napalım sabredeceğiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:01 -->-> Daha önceki mesaj 12:59 --

Resim koydum bakabilirsiniz

12. ClassKing77

Kuşlarınızın türleri farklı bu yüzden çiftleşmiyor olabilirler. Biri albino (beyaz) diğeri ise ingiliz kırması sanırım bu yüzden zorluk çekiyor olabilirler ikisini de aynı cins almanı öneririm. Mesela mavi - yeşil bir sorun yoksa kesinlikle çifleşir. Ya da ikisini de aynı renk al.

13. M.Halik Kara

Ben ondan dolayı bir sorun olacağını düşünmüyorum jumbo-yerli karması olsa neyse.Ama kuşların iriliği vs birbirine yakın ayrıca erkek ya yerli ya çekoslavak forumda sormuştum çoğunluk bu şekilde söyledi

14. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    Renk Fark Etmez Ama insandan biIe daha seçiciIerdir eş Konusunda her eşi begenmezIER .) Dişi Baya kızısmış erkekte guzeI bu iş OIur iIk Gunden önemIi Oıan kAVGA EtmemeIeri OpüştüIerde Diyosun iş tamamdir .) azdırıcı takviyesi yap turp tohumu aI yemIerine koy erkek yerinde duramicak bak gör .)

15. M.Halik Kara

Arkadaşlar kuşlarım çiftleşti şuan 2 yumurtası var iyi ki erkeği değiştirmemişim :)

16. erha1907

erha1907 New Member

Beğenileri:
    0
    Hadi gözün aydın ve darısı benim tatlılara inşallah :)

17. M.Halik Kara

Çok teşekkür ederim inş bol sağlıklı yavruların olur kardeşim

18. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    haydin gözün aydın benimkilein yavruları dün cıktı darısı senini başına

19. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yumurtalarınız hayırlı uğurlu olsun :).

20. M.Halik Kara

Teşekkürler darısı tüm yumurta bekleyenlerin başına :)

Sayfayı Paylaş