Karadeniz Pet

Sorun erkekte mi?

• Konbuyu başlatan M.Halik Kara
  • Başlangıç tarihi
M

M.Halik Kara

Guest
Arkadaşlar bugün yeni çiftimin yanındaki dişiyi değiştirdim erkek kur yapıyordu dişi hiç aldırmıyordu kendi halindeydi sanki ye iç uyu modunda bir dişiydi öpüşmediler bile 2 hafta boyunca dişi yanına bile yaklaştırmadı aynı tünekte dahi durmadılar.

Bugün değişimden aldığı dişi pek yaman çıktı erkek ona kur yaptı öpüştüler dişi daha kafese gireli 5 dk olduğu halde çiftleşme pozisyonu aldı.Ama erkek hiç bişey yapmadı.Akşamleyin aynısı tekrar oldu.Erkek yine hiç bir şey yapmadı

Biraz sabredip beklesem mi acaba?Yoksa daha atak hareketli bir erkekle değiş mi etsem.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum

http://i.hizliresim.com/PvYkXb.jpg

http://i.hizliresim.com/aPy3Vd.jpg

http://i.hizliresim.com/72Vglr.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence degiştirmeyinn hemen çiftleşecek diye bişi yok

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Benim erkekte yapıyordu bazen. Daha önce aynı eşten yavrusu olmuş olsa bile dişi çiftleşmek istediğinde yanaşmıyordu. Sanırım kur yapmayı daha çok seviyo bazı erkekler :)

Arkadaşlar bugün yeni çiftimin yanındaki dişiyi değiştirdim erkek kur yapıyordu dişi hiç aldırmıyordu kendi halindeydi sanki ye iç uyu modunda bir dişiydi öpüşmediler bile 2 hafta boyunca dişi yanına bile yaklaştırmadı aynı tünekte dahi durmadılar.

Bugün değişimden aldığı dişi pek yaman çıktı erkek ona kur yaptı öpüştüler dişi daha kafese gireli 5 dk olduğu halde çiftleşme pozisyonu aldı.Ama erkek hiç bişey yapmadı.Akşamleyin aynısı tekrar oldu.Erkek yine hiç bir şey yapmadı

Biraz sabredip beklesem mi acaba?Yoksa daha atak hareketli bir erkekle değiş mi etsem.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum

arkadaşım kuşunda hiç bir şey yok canını sıkma yerleriyle oynama bende bi zamamnlar aynısı olduydu 1 hafta tatile çıktım evde yalnız kadılar geldimde 3 yumurta vardı hepsi boş cıktı ama sonraki kuşuçkalarda alahın izniyle dolu cıktı sen kuşşlara zaman tanı cok bakma kuşlara 1 aya gör bak yumurtalar elinde olcak ama boş ola bilir ilk oldundon snra dolu yumurtlar erkek kuşa zaman tanı ve haftada ben 2-3 kere çiftleşme video su açtım izletim bilmiyrum amam o işe yaracımı diye saygılarımla....

Son düzenleme:
Beklemedeyim arkadaşlar erkek kuş tüye girmiş sanırım bundan durgun ve ilgisiz

yuvalıklatı takılı olsun kafeslerinin yerini değiştirme dışarıyada çıkartma kafeslerinden ilgilenme. bir kaç haftaya erkek tüydende çıkar bırbırlerıne ıyıce alısırlarda çiftleşme olur. bol saglıklı yavrular

erkeği degiştime sakına bunlar yavruları olacak benim erkek tüydeyken bile çiftleşiyor doluda oluyor :))

Geçtiğimiz ay aşırı kızgın bir çifti eşe attım. En fazla 2 hafta içinde eşleşlirler diye düşünmüştüm. Aynen [MENTION=8717]M.Halik Kara[/MENTION]'nın dediği gibi dişi yanına yanaştırmıyor. Hani internette gezen bir video var "vermiycem de vermiycem" Ancak erkek o kadar çetin ceviz hiç durmadan deniyor.. Ayak atmalar, yanaşmalar, hamleler.. Normal zamanda yem de kusuyor, 3 kağıtçı dişi o yemleri bir güzel yiyior. Yuvaya giriyor duruyor, saklanıyor, çıkıyor.. Ben ümidi kestim.. Ama ayırmadım çifti. Dün baktım follukta bir yumurta var. Sanırıım eşe attığım üzerinden 40 gün kadar geçmiştir.
Ana fikir ==> Çabuk pes etmemek gerek.
Hayırlı üretimler olsun..

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için napalım sabredeceğiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:01 -->-> Daha önceki mesaj 12:59 --

Merhaba acaba kuşların renkleri nelerdir ?

Resim koydum bakabilirsiniz

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için napalım sabredeceğiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:01 -->-> Daha önceki mesaj 12:59 --

Resim koydum bakabilirsiniz

Kuşlarınızın türleri farklı bu yüzden çiftleşmiyor olabilirler. Biri albino (beyaz) diğeri ise ingiliz kırması sanırım bu yüzden zorluk çekiyor olabilirler ikisini de aynı cins almanı öneririm. Mesela mavi - yeşil bir sorun yoksa kesinlikle çifleşir. Ya da ikisini de aynı renk al.

Ben ondan dolayı bir sorun olacağını düşünmüyorum jumbo-yerli karması olsa neyse.Ama kuşların iriliği vs birbirine yakın ayrıca erkek ya yerli ya çekoslavak forumda sormuştum çoğunluk bu şekilde söyledi

Renk Fark Etmez Ama insandan biIe daha seçiciIerdir eş Konusunda her eşi begenmezIER .) Dişi Baya kızısmış erkekte guzeI bu iş OIur iIk Gunden önemIi Oıan kAVGA EtmemeIeri OpüştüIerde Diyosun iş tamamdir .) azdırıcı takviyesi yap turp tohumu aI yemIerine koy erkek yerinde duramicak bak gör .)

Arkadaşlar kuşlarım çiftleşti şuan 2 yumurtası var iyi ki erkeği değiştirmemişim :)

Hadi gözün aydın ve darısı benim tatlılara inşallah :)

Çok teşekkür ederim inş bol sağlıklı yavruların olur kardeşim

haydin gözün aydın benimkilein yavruları dün cıktı darısı senini başına

Teşekkürler darısı tüm yumurta bekleyenlerin başına :)

Geri