Karadeniz Pet

Sorun kimde

Mustafa Şen

Meraklı Üye
Bir kus kadar olamadik. Kafesimde 3 disi 2 erkek var. Erkeklerden biri ilk resimdeki ingiliz. İkincisi de daha 2,5-3 aylik olan yesil kus iknci resimde. Ama ne hikmettir ki tum disiler bicirik yavru erkekle ilgileniyor. Bizim ingiliz de oyle mal mal bakiyor ancak :)
Simdi arkadaslar ne yapmak gerekir tavsiyeniz var mi? Tabi ingilizin kafese geldigi 1 hafta yerli erkek yavrunun geldigi 15 gun oluyor bunu da belirteyim. İngiliz duruma el koyar mi sizce?
7VaNgP.jpg

PY1rk6.jpg

Bir kus kadar olamadik. Kafesimde 3 disi 2 erkek var. Erkeklerden biri ilk resimdeki ingiliz. İkincisi de daha 2,5-3 aylik olan yesil kus iknci resimde. Ama ne hikmettir ki tum disiler bicirik yavru erkekle ilgileniyor. Bizim ingiliz de oyle mal mal bakiyor ancak :)
Simdi arkadaslar ne yapmak gerekir tavsiyeniz var mi? Tabi ingilizin kafese geldigi 1 hafta yerli erkek yavrunun geldigi 15 gun oluyor bunu da belirteyim. İngiliz duruma el koyar mi sizce?
7VaNgP.jpg

PY1rk6.jpg
İngiliz Duruma da el koyar, Bıcırığa da hocam :) Bıcırığa dikkat et derim ;)

İnşallah oyle olur. Henuz bir hareket goremedik ingilizden bir şakıma olsun dişiye bir kur olsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:43 -->-> Daha önceki mesaj 17:42 --

Sanırım sorunu anladım bizim ingiliz henüz tüy değişim dönemini bitirmemiş. 1,5 yaşındaki bir ingilizin bu mevsimde tüy değiştirmesi normal midir ve ne kadar sürer ustalar?

Bu 2,5-3 aylık dediğin kuşun daha net bir fotoğrafını görebilir miyiz? gözler iyi gözüksün lütfen. O da kızışmış duruyor sanki.

Eğer ingilizle eş tutsunlar istiyorsan biraz sabretmelisin, kuş tüye girmiş. Yeşili ayırırsın ingiliz tüyden çıkınca.

Ingiliz tüyde ve daha yeniymis,
1 hafta olmuş alalı. Biraz zaman ister.
Yeşil erkek formda demekki.
1. Fotodaki ciftten güzel yavru çıkar, disinin rengi güzel.

Bu 2,5-3 aylık dediğin kuşun daha net bir fotoğrafını görebilir miyiz? gözler iyi gözüksün lütfen. O da kızışmış duruyor sanki.

Eğer ingilizle eş tutsunlar istiyorsan biraz sabretmelisin, kuş tüye girmiş. Yeşili ayırırsın ingiliz tüyden çıkınca.

2YOQ7v.jpg

BRO9X9.jpg

ZA51NA.jpg

Bu kusun gozunde gri halka olusmaya baslamis.
Kizistiysa ayirmak mi gerekir acaba bunu. Erken sayilmaz mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:04 --

Ingiliz tüyde ve daha yeniymis,
1 hafta olmuş alalı. Biraz zaman ister.
Yeşil erkek formda demekki.
1. Fotodaki ciftten güzel yavru çıkar, disinin rengi güzel.

Ben de öyle planlıyordum ama dişi genç kuşa kur yapıyor aksi gibi gözü gençlerde :)

O zaman çapkın i ayırın sorun kalmasın :) maşallah kuşlarınız çok güzel

Yani elinde ki o ingiliz i değerlendir bence.
ikisini aynı kafese koy bakalım.(1. Fotodaki cifti)
Şuanda hepsi aynı Kafeste galiba.

4-5 aylık bu kuş. Diğerinin eş tutması için bunu ayır istersen.

Kafa tuyleri olmadığından 3'ayı geçmez diye dusunuyorum hemen ayırıyorum abi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:23 -->-> Daha önceki mesaj 22:22 --

O zaman çapkın i ayırın sorun kalmasın :) maşallah kuşlarınız çok güzel

Teşekkürler. Sizinkiler gibi yavru alırsak daha bir bağlanıcam üçkağıtçılara :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:25 -->-> Daha önceki mesaj 22:23 --

Yani elinde ki o ingiliz i değerlendir bence.
ikisini aynı kafese koy bakalım.(1. Fotodaki cifti)
Şuanda hepsi aynı Kafeste galiba.

Evet alışmaları için aynı kafese almıştım. İngiliz tuyden çıkar çıkmaz onu da ayırıcam inş

Hayırlısı inşaallah alırsınız çok güzel kuşlarınız maşallah

Tüyde ki kus ciftlesmez diye bişey yok.
tabi form birax düşüyor. Bence ilk çifti
aynı Kafeste beslemeye başlamalısin.

Geri