Karadeniz Pet

sorun ne yaa :(

sadullah dinç

Meraklı Üye
bi sorum var lütfen cvp verin bn bir çift almıştım hiç yavrulamamış.. erkek 7 ay hiç dişinin üstüne binmiyor diye erkeği değiştirdim salmadan bi erkek aldım 1 yaşında bu kuş çiftleşiyor ama kısa aynı youtubedeki videolardaki gibi kanadını açiyor kuyrugunu sürtürüyor ama dediğim gibi kısa sürüyor 1 dk sürmüyor 30 sn kadar ama dişi yumurtlamıyor mama değilde evde olanları karıştıırp veriyorum sorun nedir acaba
dişide tüğede girdi

Tüğden çıkmasını bekleyin.

Tüğden çıkmasını bekleyin.

tüğden çıktığını nasıl anlarım bide normalmi kuşun yumurtlamamsı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:00 -->-> Daha önceki mesaj 12:44 --

yardımcı olan yokmu bana :(

1 dk zaten benim çiftlerin de hiç biri çiftleşmiyor normal süre Erkeğin kaldığı süre dişi tüydeyse geçirmesini bekleyeceksin ve ilk çiftleşmeden sonra 12 -15 gün arası yumurtlama gerçekleşir

işşalah dediğiniz gibidir :(

çok acele ediyorsun yani serbest bırak kuşları sessiz yere koy rahatsız etme günlük bakımlarını yap yeterli yani acele ile olmaz bu işler

çok acele ediyorsun yani serbest bırak kuşları sessiz yere koy rahatsız etme günlük bakımlarını yap yeterli yani acele ile olmaz bu işler

1 yıl oldu be abi kuş yaşı geçip gitçek ilk adımı atsam 1 çift daha alcanm ama güvenemiyorum şimdi sessiz ışık alan bi odada yukaya koydum kafesi arada evde olanları karıştırıp veriyorum havuz peynir vs arada teyipte müzikte açıyorum

Son düzenleme:
1 yıl oldu be abi kuş yaşı geçip gitçek ilk adımı atsam 1 çift daha alcanm ama güvenemiyorum şimdi sessiz ışık alan bi odada yukaya koydum kafesi arada evde olanları karıştırıp veriyorum havuz peynir vs arada teyipte müzikte açıyorum
1 çiftin varsa normal beklemen üretim düşünüyorsan 1 çiftden fazla çift olması lazım 1 çift daha alsaydın üretim daha hızlı olurdu

1 çiftin varsa normal beklemen üretim düşünüyorsan 1 çiftden fazla çift olması lazım 1 çift daha alsaydın üretim daha hızlı olurdu

tmm ozmn ben kafes bakmaya başladım bile 2 katlı alıcam 1 çift daha alıcam bakalım

Geri