Karadeniz Pet

Sorun nedir

Alidgn23

Meraklı Üye
S.a arkadaşlar üretimhanede bir arkadaşimla daha önceden çok yumurta aldığımız jumbo ciftimizi eve getirdim yumurtlayacakti Ordayken sürekli yuvaliktaydi. eve getirdigimden bu yana hic bise yemiyorlar sadece mama onuda erkek yiyor dişiye kusuyor fakat dişi çok hantal . Yumurtlamasi için yuvaya alışması için ne yapmam gerekiyor acaba. Eksiksiz vitamin kalamar yem mana tskviyesi yapiyorum

Ekli dosyalar

• IMG-20190613-WA0000.jpeg
    IMG-20190613-WA0000.jpeg
    978.2 KB · Görüntüleme: 25
Dişinin diskisida bir ceviz buyuklugunde

Muhtemelen eve alışamadığı ve yabancılık çektiği için yapıyor, üretimhane de kalabalık kuş seslerinin içinden sakin bir ortama gelince yadırgamıştır, yani kısacası yerine alışamamış, alışması için zaman tanıyacaksın. Birde yanlış görmediysem sanki kafesiniz kuşlar için küçük gibi.

Anladim teşekkür ederim. Peki şuan yumurta var poposunda onu yapar mı yoksa sonlandirir mi

Anladim teşekkür ederim. Peki şuan yumurta var poposunda onu yapar mı yoksa sonlandirir mi
Yumurta oluşmuşsa çıkaracaktır, tutabileceğini sanmıyorum illaki dışarı atacaktır, ama nasıl atacak onu bekleyip görmek lazım, sizde ara ara takip edin.

Bence yuvalık varsa yuvalık takın belli olmaz belki bakar yumurtasına

Yuvalık takılı ama hic girdiğini görmedim erkek çok iyi atliyor besliyor seviyor ama dişi erkek ağzına kusmadan hic bir şey yemiyor su bile içmiyor hastada değil sadece erkekten besleniyor yumurta olduğu kesin ama

Kuşta yağlanma mı var diye düşündüm. Yumurta olduğundan eminsiniz değil mi? Kuş ne zamandır uçmuyor?

Kuştan daha önce 20 e yakin yavru aldık yağlanma yok eminim kuyruk sallamasindan kanat düşmesinden diskisindan yuvadan cikmayisindan. Kus uretimdeydi damizlikti orda sadece dinlenme olunca salmaya alirdik baskada uçması olmadi ilk defa eve getirdik işte ama ne öter ne yuvaya girer ne bise yer herdeyini erkek yapiyor

Yumurtladi ama kafese ve hic yumurtanin yanina gitmiyor ne yapmam lazım ?