Karadeniz Pet

Sorun nerede ?

sometimes

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Fındık 8 haftalık muhabbet kuşu. 11 mart tarihinde ailemize katıldı. Şu 2-3 gündür çok tuhaf hareketleri var. Kafesinden devamlı çıkmak istiyor. Kafesteyken hiç durmuyor. Kafes demirlerini kemirmeye çalışıyor, devamlı ses çıkartıyor, ayaklarıyla yemliğini boşaltıyor. Daha önce bunlar yaşanmıyordu. Kafesinin içi de aynı şeylerle dolu. Ekstra bir şey eklenmedi. 2 tünek, gaga taşı, 1 asılı kraker, salıncak, yemlik ve suluk. Başka bir şey yok. Hiç durmuyor. Artık ele de çok nadir geliyor. Avizeden aşağı hiç inmiyor. Ne elimize geliyor ne de aşağı iniyor. Onu avuçlayıp almıyorum. Parmağımla alıyorum tekrar uçuyor avizeye konuyor. Hiç gelmedi 3 gündür. Elimden yem yiyordu, şimdi onu da yemek istemiyor. Yuvasından çıkartmayınca hiç durmuyor elimi de kafese sokunca bazen ısırıyor. Önceden bunların hiçbiri yoktu.

Sorun nerede acaba ?
Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:32 --

Hala devam ediyor arkadaşlar, yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

kafeste devamlı hareket etmesi dikkat cekmek için yapar dışarıya alışkın kuş kafesi sevmez beni çıkar diye kafesin içinde bir o yana bir bu yana gider durur :)

kafeste devamlı hareket etmesi dikkat cekmek için yapar dışarıya alışkın kuş kafesi sevmez beni çıkar diye kafesin içinde bir o yana bir bu yana gider durur :)

Aynı Benim Kuş Aldıkdan 2 Gün Sonra Çıkartırsam Öyle Olur İşte :(

Öncelikle cevap veren herkese teşekkürler.

Aklıma gelen tek soru acaba cok mu yalnız kalıyor??
Başka bişey diyemedim:(

Sağ olun önemli olan düşünmeniz. Ben akşam geldiğimde devamlı ilgileniyorum ama ben gelene kadar da zaten annem ilgilenmeye çalışıyor. Ancak konuşarak oluyor bu. Çünkü kuşum sadece ben elimi uzatınca geliyor, o da ara sıra. Bu ara hiç gelmiyor tabi.

Benim kuşumda öyle yapıyor bir sağa bir sola gidiyor, demirleri ısırıyor, taklalar atıyor. Onu kafese nasıl alışkın hale getirebilirim ? Sadece geç saatlerde yatmak için sokabiliyorum. O zaman zorlamadan giriyor.

Aynı Benim Kuş Aldıkdan 2 Gün Sonra Çıkartırsam Öyle Olur İşte :(

Bizimkilerde 2. gün çıkartmış. Nedeni bu mu acaba. Peki nasıl alıştırabiliriz tekrar kafese bilginiz var mı acaba ?

Öncelikle cevap veren herkese teşekkürler.

Sağ olun önemli olan düşünmeniz. Ben akşam geldiğimde devamlı ilgileniyorum ama ben gelene kadar da zaten annem ilgilenmeye çalışıyor. Ancak konuşarak oluyor bu. Çünkü kuşum sadece ben elimi uzatınca geliyor, o da ara sıra. Bu ara hiç gelmiyor tabi.

Benim kuşumda öyle yapıyor bir sağa bir sola gidiyor, demirleri ısırıyor, taklalar atıyor. Onu kafese nasıl alışkın hale getirebilirim ? Sadece geç saatlerde yatmak için sokabiliyorum. O zaman zorlamadan giriyor.

Bizimkilerde 2. gün çıkartmış. Nedeni bu mu acaba. Peki nasıl alıştırabiliriz tekrar kafese bilginiz var mı acaba ?

Valla Ben Gidip Değiştirecektim Daha Küçükken Elinle Yakalasan Bile Kaçmiyordu Çok Yakındı Fakat Kafesin İçine Oyuncak Bişey Koyarsan Dikkatını Çektiğinde Çıkmasını Az Daha Olsa Kesebilirsin Yada Kimse Önermez Ama Ayna Koy Belirli Bir Süre Sonra Çıkart Aynayi Alşir Diye Umut Edelim Büyüyüncede Düzelir Ama Çok Ses Yapıyor Kendini Yırtıyor Hayvan Yatarken Başucuma Koyardım Sabahın Köründe Sesden Uyandırırdı Beni Sıpa Şükür Kestik

Valla Ben Gidip Değiştirecektim Daha Küçükken Elinle Yakalasan Bile Kaçmiyordu Çok Yakındı Fakat Kafesin İçine Oyuncak Bişey Koyarsan Dikkatını Çektiğinde Çıkmasını Az Daha Olsa Kesebilirsin Yada Kimse Önermez Ama Ayna Koy Belirli Bir Süre Sonra Çıkart Aynayi Alşir Diye Umut Edelim Büyüyüncede Düzelir Ama Çok Ses Yapıyor Kendini Yırtıyor Hayvan Yatarken Başucuma Koyardım Sabahın Köründe Sesden Uyandırırdı Beni Sıpa Şükür Kestik

Neyi kestiniz anlamadim ben?

Dellii Gİbi Dişari Çıkmak İstemesini

Ben de kusu mu kestiler noluyo dedim siz aciklayinca rahatladim:)
Baska bi konuda arkadasin biri kusu hastalaninca kesmis de onun etkisiyle oyle anladim

Ama bir kusu ekstradan mutlu etmek daha guzel birseydir diye dusunuyorum iyi ki degistirmemissiniz yazik esya gibi:(

Ben de kusu mu kestiler noluyo dedim siz aciklayinca rahatladim:)
Baska bi konuda arkadasin biri kusu hastalaninca kesmis de onun etkisiyle oyle anladim

Ama bir kusu ekstradan mutlu etmek daha guzel birseydir diye dusunuyorum iyi ki degistirmemissiniz yazik esya gibi:(

Kesinlikle. Eşya muamelesi görmemeli. Onunda canı var nasılsa

Hiç ele gelmiyor ve yukarılardan aşağı inmiyor. Ele sadece kafesinde yem veriyorken geliyor. Zamanla alışır mı acaba aşağıya inip elimize gelir mi ?

Arkadasim sen kusla disarda olsun ya da icerde olsun farketmez surekli sohbet halinde olursan o sana yakinlik kurmaya baslar ama sabirli ol nasilsa alisir

Merhaba, bu durumu bende yaşadım ve anladım ki bu kuşlar o yavruluk zamanının bir bölümünde bu gibi davranışlarda bulunuyorlar. Ben bu durumu sabrederek aştım ve şuan kuşu kendimden uzaklaştırmak istesem de gitmiyor. Kendi haline bırakın kuşu bu aralar, nereye istiyorsa oraya gitsin ama bol bol konuşun. Bir hafta içerisinde eski haline dönecektir.

Merhaba, bu durumu bende yaşadım ve anladım ki bu kuşlar o yavruluk zamanının bir bölümünde bu gibi davranışlarda bulunuyorlar. Ben bu durumu sabrederek aştım ve şuan kuşu kendimden uzaklaştırmak istesem de gitmiyor. Kendi haline bırakın kuşu bu aralar, nereye istiyorsa oraya gitsin ama bol bol konuşun. Bir hafta içerisinde eski haline dönecektir.

Teşekkürler.

Geri