petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sorun olur mu sizce ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ferhan Celik tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Ferhan Celik

Merhaba arkadaşlar
    bir tanıdığım bana kendi çiftinin yavrularından 2 tane verecek. ama biliyorsunuz ki cinsiyetleri ilk bir iki ay kolay anlaşılmıyor.
    eğer biri erkek biri dişi olursa , onlardan yavru almadığım müddetçe birbirlerini eş tutmalarının bi sakıncası olur mu? daha doğrusu eş tutarlar mı birbirlerini?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:56 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

lütfeen cevaap :)

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    onlar 9aylık olana kadar arada kavga eder sonra birbirlerini temizlerler

3. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    yavrular aynı anne ve babanın yavrusuysa çok ahlaksız bir eşleme olur.bence eş yapma git bir tanesini değiştir

4. Ferhan Celik

değiştiremem en fazla ayrı tutarım :)

5. Selahattin GÖKTAŞ

yavrularda problem olur onun dışında eş tutabilirler tutarlarsada sorun olmaz. yalnız sakat yavrular olma ihtimalini göze almayın derim...

6. Ferhan Celik

yok zaten yavrulatmam , ama cinsiyetleri tam olarak kesinleştiğinde birkaç ay geçecek ve bana alışmış olacaklar ben de onlara alışmış olacağım, gidip de başka bi kuşla değiştirmem istemem.. ayrı ayrı eş alsam ona da ailem izin vermiyor. en kötü ihtimalle ayrı tutarım mecburen

7. Selahattin GÖKTAŞ

bir tanesini arkadaşınızdan alsanız onun cinsiyeti kesinleşsin alışsın size burdan yardımcı olalım eşini alırsınız başka yerden.hem yavruda olur o zaman.benim ailem hayvan hiç istemiyor ama ben şu an 4 tane kuş bakıyorum. :) siz aldıktan sonra bişey diyemezler bence sokağa atacak halleri yok ya. yinede siz bilirsiniz tabi...

8. Ferhan Celik

o da olabilir aslında. teşekkür ederim.. :)

9. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kardes kusların eslesmesi sakat yavru olma olasılıgını arttırır. cinsiyetlerini tam anlamıyla ögrendiginiz zaman istediginiz birisini degistirmenizi tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş