Karadeniz Pet

Sorunumu çözebilecek var mı?

• Konbuyu başlatan sinantolu
  • Başlangıç tarihi
S

sinantolu

Guest
Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 2 ay önce aldım muhabbet kuşumu, yaklaşık bir aydır tamam alıştı artık diyordum kafesin kapısını açayım diye taklalar atıyordu,kapıyı açar açmaz dışarı fırlıyordu, odanın her yerinde gezip duruyordu yemek yerken gelip yemeğimizden yiyordu vs. fakat 2 gün önce ne olduysa bilmiyorum hafif bir ishal vardır, kafesinden dışarı çıkmak istemiyordu ben de zorlamıyordum dinlensin diye.İshali ilk günden kesildi,sanıyorum iyileşti fakat şimdi kafesin kapısını açık bırakıyorum dönüp bakmıyor bile, elimi uzatıyorum çıkarayım diye elimi ısırıyor,ishali falan geçti ilk günden ama şimdi de böle huy değiştirdik.bir fikir verebilecek ne olduğunu çözebilecek bir arkadaşım var mı?

Bu hayvanlar için ishal geçse bile dinlenme ihtiyacı gerektiren bir durum. Aynı şekilde arkadaşın dediği gibi bu sıralar kuşlar tüye girebiliyorlar. Bu da halsizlik yapar.

Bunların dışında kuş evde bir şeyden korkmuş vs. gibi duygusal durumlar yaşamış olabilir. Aklıma gelenler bunlar...

Teşekkür ederim. Umarım uzun sürmez bu durum

Siz ilgiyi bırakmayın kuş kendini topladığında yine size cevap verecektir arkadaşlarında dediği gibi tüye girmiş olabilir vitamin ile destek verebilirsiniz