Karadeniz Pet

Sözün bittiği yerdeyim. Anaç yavruyu dövüyor

muselman

Meraklı Üye
Arkadaşlar, dişi kuş yuvadan çıkan yavruları dövüyor. Ben geri yuvaya koyuyorum ama ben evde yokken yavru çıkmış, yavruyu mahvetmiş. Bende bugün baba ile bıraktım ama hiç yem yemedi ve baba kuş beslemedi. Bende çaresiz geri yuvaya koydum. Aradan 1 saat sonra yavru yuvadan çıktı. Dişi kuş üzerine çıkıp kafasına saldırmaya başladı. Yuvada iken besliyor ama Kafeste dövüyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Ne diyorsunuz allah aşkına bir şey ler söyleyin

kaç gunluk kuş? elle besleyebılırsınız, kabuksuz yem verebılırsınız, bakıcı baska kusunuz varsa kusları kaydırabılırsınız.

Son düzenleme:
kaç gunluk kuş? elle besleyebılırsınız, kabuksuz yem verebılırsınız, bakıcı baska kusunuz varsa kusları kaydırabılırsınız.
En çok dayak yiyen 33 ve 32 günlük yavrular. Diğerleri çıkmadığı için şimdilik sorun yok. Baba kuş sadece dişiyi besliyor yavruları hiç beslemedi. Elimle/şırınga ile beslemeyi denedim ama beceremedim. Bulunduğum yerde kabuk suz yem bulunmuyor. Hazır yumurta maması ve dal darı koydum az yediler ama su içmiyorlar :/

İyice şaşırdım

zaten zamanları gelmıs. ayrı kafeste tabana ınce yem ve dal darı dokun. gozlem altında tutun.

yuvalığınız derin olsaydı eğer yavrular kolay tırmanağamayğı için böyle bir sorunla karşılaşmazdınız

yuvalığınız derin olsaydı eğer yavrular kolay tırmanağamayğı için böyle bir sorunla karşılaşmazdınız
Tmm ama eninde sonunda yuvadan çıkacaklar. 33 günlük olan yavru evde ucuyor yukarda bir tur atıyor. Tünek te duruyor. Salingaca çıkıp üzerinde tünüyor. Tek sorun çok az yem yiyip hiç şu içmemesi. Şimdilik son çare 3 yavru ile erkeği bi kafese aldım. Yarın sabaha kadar böyle bırakacağım artık.

Geri