petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Spirulina nedir? Ne işe yarar? Kuşlarımıza faydası nedir?

Konusu 'MYBESTPETSHOP TANITIM BÖLÜMÜ' forumundadır ve mybestpetshop tarafından 5 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. mybestpetshop

Beğenileri:
    7
    İyi akşamlar

Çoğu üretici,hobici kuşlarına ne versem daha iyi olur?Kuşlarımı nasıl formda tutabilirim?Hastalıklardan nasıl uzak tutarım?Gibi düşünceler içerisinde olabiliyor ki;bu çok doğal bir durumdur.

Bu yazımızda spirulinanın önemine değineceğiz:Tıpkı insanlarda olduğu gibi spirulinanın önemi kuşlarda da çoktur.Mavi-yeşil algler grubuna ait mikroskobik bir yosun türü olan spirulina fotosentetik canlıların torunu olarak kabul edilir.Spirulina’nın içerdiği besleyici elementler, vitaminler ve mineraller doğal olduklarından, sentetik yolla elde edilenlerden farklı olarak canlı vücudunda birikime neden olmaz. Spirulina, içerdiği % 65 protein oranıyla en iyi bitkisel protein kaynağıdır. Günde 3-5 gr. Spirulina günlük beta karoten, vitamin B12, vitamin B kompleks, demir, esansiyel mineraller ve gama-linolenik asit ihtiyacının tamamına yakınını karşılar.Vitamin B 12 ve B kompleks vitaminleri de bünyesinde barındırır.

Spirulina, doğadaki en zengin bitkisel B 12 vitamin kaynağıdır. 10 gr. Spirulina, 20 mg B 12 vitamini içerir. B12 vitamini, kırmızı kan hücrelerinin yapımında ve sinir sistemi fonksiyonları için gereklidir. Ayrıca enerji anlamına da gelir.
    Doğadaki en zengin E vitamini içeren besindir. En yakınındaki buğday filizinden yaklaşık 3 kat daha fazla E vitamini içerir.

Spirulina kanaryalar muhabbet kuşları için tarif edilmez bir takviye ve besin kaynağıdır.Saglıklı ve pırıl pırıl tüy oluşumunu sağlar.Sağlıklı bağırsak florası oluşumunu destekler.1Kg mama için 20-30 gram kullanımı uygundur.

Başlıca spirulina markaları ve kaliteleri;

Greenvet spirulina;Bilinen spirulinalardan farkı mikrokapsüller şeklinde oluşudur.Bunun yararı ise toz olan spirulinalara oranla mamada çok daha az koku yaparak kuşların mama iştahını kaçırmayışıdır.

Quiko Spirulina:Almanya'nın en önde gelen kuş katkıları üreten firmalarından birisidir.Kalitesi tartışılmaz bir firmanın ürünüdür.Saf ve katkısız spirulina kullanır.

Backs Spirulina:Almanya'da en çok tercih edilen kuş katkıları üreten firmalardan bir tanesidir.Ürünleri çok kalitelidir.Saf spirulina kullanır.

Wunder Vogel Chemopharma Spirulina:Türkiye'nin en iyi kuş katkıları üreten firmasıdır.Ürünleri dünya standartlarına yakındır.Güvenle kullanılabilir.

Saygılarımla

Mybestpetshop'tan EKREM SOYCAKLI

#1 mybestpetshop, 5 Aralık 2014
    Son düzenleme: 5 Aralık 2014
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Selamlar,
    Ben bu spirulinayı yaklaşık 100gr kuru hazır mama içine çay kaşığının ucu ile atıyorum. Daha fazla attığımda mama komple yeşile dönüyor ve kuşlar yemiyor. yazıda belirtilen ölçü oldukça yüksek geldi bana.

Başka kullanan var mı? Kullandığınız ölçü nedir acaba?

3. mybestpetshop

Beğenileri:
    7
    Sayın;Levent Acar

Yazdığım ölçü;açıklamasını yazdığım ürünlerin firmalarının belirlemiş olduğu ölçüdür.Kullanan kişiler bunları kuşlarının mama yeme durumlarına göre fazlalaştırablir veya eksiltebilir.
    Ben greenvet spirulina kullandığım için nemli mamanın rengini değiştirme,kokusunu değiştirme gibi problemlerle karşılaşmıyorum.Çünkü Greenvet spirulina mikrokapsül şeklindedir.Herkese de tavsiye ederim.Kullandığım ölçü de 1kg nemli mama için 25 gramdır.

Ekrem SOYCAKLI

#3 mybestpetshop, 5 Aralık 2014
    Son düzenleme: 5 Aralık 2014
  4. artst34

artst34 New Member

Beğenileri:
    0
    bende toz halinde var ancak nasıl kullanacagım hakkında bı fıkrım yok kuru mama dedıgınız yem mı ? yoksa kendımızın hazırladıgı bırsey mı bılgı verırmısınız ?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş