Karadeniz Pet

stres

emrharsln

Yeni Üye
Arkadaslar sormak istedigim bi kac soru var
1 stres kusu oldururmu
2 stresten kurtarmak icin neler yapabilirim
Hayvan gık demiyor cok uzuluyorum erkek kusuma disi atmistim acemiligimize denk geldi disi kus biraz buyuktu sonradan ogrendimki disi çek'miş hayvani strese sokmusuz farkinda olmadan disiyi cikardik ama olan oldu disi kafesten ciktiktan sonra 1 hafta iyiydi kus. yine eskisi gibi hareketliydi fakat sonradan bi duruldu sesini duymuyoruz hayvanin. Yalnizliktanmi strese girdi disinin dayak atmasindanmi girdi onuda kestiremiyoruz. disi alalim diyoruz bu seferde daha kotu olmasindan endiseleniyoruz. Suanlik ilk hedef hayvani stresten kurtatmak napmaliyiz degerli bilgilerinizi paylasirmisiniz. Tesekkurler.

Stresten kuşların intihar ettiğini okudum duydum ama ne denli doğru orası meçhul. Kuşuna ilk donemler ki kadar ilgi göstermen gerekir yada yanına kuş almalısın ilgilenemiyosan

Eskisinden daha fazla ustune dusuyoruz ama hic pas vermiyor tesekkurler

Sosyal canlılar ve bence yine iyi gelecek olan kendi türünden bir canlı. Yanına bir kuş alabilir kendisine seçtirebilirsin.Ne istediğini biliyorsun uysal olmasına dikkat edersin diye düşünüyorum. Bu mümkün olmazsa da başta birkaç hafta ayrı kafeslerde durup alışma süresi verip azar azar dışarıda bir araya getirerek alışma durumlarını gözlemleyebilirsin.

Geri