Karadeniz Pet

Su içme sorunu ve mama

enderundepderun

Meraklı Üye
Değerli dostlar öncelikle belirmek istediğim birşey var buradaki yardımlaşma, ilgi ve alaka birde mükemmel derecede titiz ve sevgi ile yetiştirilen muhabbet kuşlarını gördükce şahsım adına çok mutlu oluyorum bu nedenle burada bulunan cevap yazan, konu açan açmayan tüm değerli dostlara istisnasız ve içten teşekkürlerimi sunuyorum. İyiki buradayım ve buradasınız.

Geçen gün cinsiyetini sorduğum ve sanırım yeme düşmemiş muhabbet kuşumu haşlanmış havuç ve yumurta bisküvi ve mısır unu karışımı ile besliyorum günlük olarak bu arada satıcının verdiği küçük yemleride yemeye çalışıyor yiyemiyor ama gayretli:) Sorularım şunlar.

1- Mamayı önüne koyduğumda bir müddet mamasını yerken durmadan kapı zili gibi sesler çıkartarak mamasını yiyor sanki heyecanlanıyor:) sonra sessizce yemeye başlıyor bu sesler normalmidir.ne için çıkartır bu sesi?

2- Su içirme işini nasıl alıştıracağım, suluğu kullanamıyor, şırınga ile su versem zararı olurmu yada nasıl bir yol izleyeyim?

3-Yem olarak pet shoptan ne isteyeyim sürekli mama yerse yem yemeye alışmamazlık yapabilirmi?Gerci yere döktüğüm yemleri yemeye çalışıyor ama beceremiyor.

4-Kaç ay yada hafta sonra uçma becerisi kazanır?

Sorularımla bunaltmadım umarım cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
İmzamda soruların cevabı mevcut. [bir kısmı]

Son düzenleme:
Yem olarak ilk etapta sade kanarya yemi isteyin onu kırması kolay çabuk alışıyor. Birkaç denemeden sonra kendisi işi çözer. Su için de aynı şey geçerli uzanabileceği bir yere koyun kendisi içer

Yem olarak ilk etapta sade kanarya yemi isteyin onu kırması kolay çabuk alışıyor. Birkaç denemeden sonra kendisi işi çözer. Su için de aynı şey geçerli uzanabileceği bir yere koyun kendisi içer

Anladım üstad çok teşekkür ederim kanarya yemini deneyeceğim kabuksuz yem de alsam olurmui? Su işinide dediğiniz gibi yapayım.

Son düzenleme:
Dal darıda verebilirsiniz. Hem kolay kırıp yiyebileceği bir yemdir hemde severek yerler. Suyu az içerler zaten. Erişebildiği yerde olup günlük değiştirirseniz yeterli.

mamayı yerken çıkardığı sesler çok doğal annesi besleyince de aynı sesleri çıkartırlar. Uçma becerisi gelişme süreci ve onun yaptığı pratiklere bağlı olduğunu düşünüyorum. Diğer soruların cevaplarını da abilerim ablalarım vermiş zaten.

Kanarya yemi ve dal dari verin suyu kendi icsin denemeyin bogulur mama çok vermeyin yavruyu ishal eder saglikla bu dönemi atlatir inşaallah

Kanarya yemini aldım,akşama bakalım sevecekmi. Öneri ve yardımlariniz icin hepinize cok teşekkür ederim. Hayırlı ve bereketli Kandiller dilerimn

Son düzenleme:
Maşallah kuşunuza,inşallah sağlıkla büyütürsünüz,ben yavruların yuvalarına 20-25 günlükken dal darı koymaya başlıyorum,yuvadayken tırtıklaya gagalaya yemeyi öğreniyorlar,yuvadan atlayıncada kafesin tavanından tünediği yerden ulaşabileceği mesafeden dal darı sarkıtıyorum,önceleri sürekli dal darı yiyor sonra kafesteki diğer yemliklerdeki yemleride merak edip ufak ufak onlarıda yemeye alışıyor,susadığında da kafesteki suluktan suyunu içiyor.

"haşlanmış havuç ve yumurta bisküvi ve mısır unu karışımı " veriyorum yazmışsınız havucu haşlamak şartmı bilemiyorum fakat bisküvi de süt olduğu için bisküvi yerine tuzsuz etimek önerilmişti bana mantıklı geldi artık mamada bebe bisküvisi yerine tuzsuz etimek kullanıyorum.

Merhaba,
siz muhtemelen kuşun su içtiğini zaten pek göremeyeceksiniz, özellikle kış aylarında daha da az muhatap oluyorlar sulukla. eğer içiniz rahat edecekse daha geniş ağızlıklı bir suluk alıp, eğer durabiliyorsa tünekte, duramıyorsa tabanda kullanabilirsiniz. yem kırma meselesi için de bir kap içerisinde tabana da kanarya yemi koyun. o onu kırmayı öğrendiği anda diğerlerine de başlayacaktır. dal darı zaten kafesten eksik etmemeniz gereken bir besin, hep besleyici hem de çok severek tüketecektir.

Maşallah kuşunuza,inşallah sağlıkla büyütürsünüz,ben yavruların yuvalarına 20-25 günlükken dal darı koymaya başlıyorum,yuvadayken tırtıklaya gagalaya yemeyi öğreniyorlar,yuvadan atlayıncada kafesin tavanından tünediği yerden ulaşabileceği mesafeden dal darı sarkıtıyorum,önceleri sürekli dal darı yiyor sonra kafesteki diğer yemliklerdeki yemleride merak edip ufak ufak onlarıda yemeye alışıyor,susadığında da kafesteki suluktan suyunu içiyor.

"haşlanmış havuç ve yumurta bisküvi ve mısır unu karışımı " veriyorum yazmışsınız havucu haşlamak şartmı bilemiyorum fakat bisküvi de süt olduğu için bisküvi yerine tuzsuz etimek önerilmişti bana mantıklı geldi artık mamada bebe bisküvisi yerine tuzsuz etimek kullanıyorum.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Kanarya yemini verdim baya yedi dal darı henüz almadım onuda yarın alıp kafese koyacağım seveceğine eminim.Güzel dilek ve temennileriniz için tekrar teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:27 --

Merhaba,
siz muhtemelen kuşun su içtiğini zaten pek göremeyeceksiniz, özellikle kış aylarında daha da az muhatap oluyorlar sulukla. eğer içiniz rahat edecekse daha geniş ağızlıklı bir suluk alıp, eğer durabiliyorsa tünekte, duramıyorsa tabanda kullanabilirsiniz. yem kırma meselesi için de bir kap içerisinde tabana da kanarya yemi koyun. o onu kırmayı öğrendiği anda diğerlerine de başlayacaktır. dal darı zaten kafesten eksik etmemeniz gereken bir besin, hep besleyici hem de çok severek tüketecektir.

Su işini hallettim dediğiniz gibi, kanarya yemini de tabana serdim baya yedi keyfi yerine geldi cıvıldıyor şıu an. Dal darıyıda yarın halledeceğim inşallah çok teşekkür ederim desteğiniz için.

Geri