Karadeniz Pet

Sularına ne eklemeliyim ?

mavilim98

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ben kuşların sularını bildiğimiz çeşmeden dolduruyorum ve bi vitamin felan eklemiyorum elma sirkesi,limon vb. birşeyler eklenebiliyormuş sanırım bu suya ekleniyorsa kaç damla kaç günde bir değişmeliyim nasıl olucak bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

Çeşme suyu içiliyorsa kuşlara vermekte mahsur yoktur. Her gün tazelemekte fayda var. Aminosol veya aminovit alırsan.. 30ml ufak ambalaj yeterlidir. Haftada 1 suyuna 2-3 damla eklersin. ayda bir suyuna %3-5 elma sirkesi eklersen iç parazit için koruyucu olur. Limona pek gerek yok yağlanma problemi yoksa..

Çeşme suyu derken terkos değil dimi? Terkos zararlıdır. Ama doğal su akan çeşmeden alıyorsan sıkıntı yok.

Edit: İstanbul'da musluk suyu içildiği dönemlerde, musluk suyu anlamına gelirdi bu özel isim, selpak'in kağıt mendil anlamına geldiği gibi..

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ben kuşların sularını bildiğimiz çeşmeden dolduruyorum ve bi vitamin felan eklemiyorum elma sirkesi,limon vb. birşeyler eklenebiliyormuş sanırım bu suya ekleniyorsa kaç damla kaç günde bir değişmeliyim nasıl olucak bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

bence içme suyu kullan daha iyi olur

Arkadaşım ben arıtılmış su yada çay suyunun kalanından dinlendirilmiş olarak kullanıyorum.Çeşme suyu direk vermiyorum.

Son düzenleme:
Bence çeşme suyu verilmemeli. İster istemez klorlu olmasa bile kireç oranı fazla oluyor. Uzun vadede sorun olabilir diye düşünüyorum içme suyu vermek daha garanti.

Yorumlarınız için saolun arkadaşlar burada sular kireçli deniyor o yüzden sormuştum

Terkos dediğim klorlu su. Osmaniye veya başka ilçe farketmez büyük kısmında klor atıyorlar sulara. Kireçli olması sakıncalı değil ancak klor ölümcül olabilirç

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:44 -->-> Daha önceki mesaj 09:39 --

Terkostan Osmniyeye su mu yolluyorlar?

İstanbul'da musluk suyu içildiği dönemlerde, musluk suyu anlamına gelirdi bu özel isim, selpak'in kağıt mendil anlamına geldiği gibi...

Klorlu su demem gerekirdi sanırım. Kendimi bi an ekşi sözlükteyim sandım.

Dediğim gibi en güzeli arıtılmış su yada benim gibi kaynamış suyu dinlendirdikten sonra verebilirsin.Benim hatun saolsun suyu ayırıyor ve dinlendiriyor.Bende veriyorum.Bence satın alınan sudan daha sağlıklı.Onların içinde de neler olduğunu bilmiyoruz.

Son düzenleme:
Dediğim gibi en güzeli arıtılmış su yada benim gibi kaynamış suyu dinlendirdikten sonra verebilirsin.Benim hatun saolsun suyu ayırıyor ve dinlendiriyor.Bende veriyorum.Bence satın alınan sudan daha sağlıklı.Onların içinde de neler olduğunu bilmiyoruz.

Aslında en iyisi doğal kaynak suyu bulup vereceksin. İçinde bir sürü mineral mevcut. Kaynatınca da o mineraller ölüyor.

Geri