petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sularına ne eklemeliyim ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mavilim98 tarafından 14 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. mavilim98

mavilim98 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben kuşların sularını bildiğimiz çeşmeden dolduruyorum ve bi vitamin felan eklemiyorum elma sirkesi,limon vb. birşeyler eklenebiliyormuş sanırım bu suya ekleniyorsa kaç damla kaç günde bir değişmeliyim nasıl olucak bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Çeşme suyu içiliyorsa kuşlara vermekte mahsur yoktur. Her gün tazelemekte fayda var. Aminosol veya aminovit alırsan.. 30ml ufak ambalaj yeterlidir. Haftada 1 suyuna 2-3 damla eklersin. ayda bir suyuna %3-5 elma sirkesi eklersen iç parazit için koruyucu olur. Limona pek gerek yok yağlanma problemi yoksa..

3. Oktay BOZACI

Beğenileri:
    0
    Çeşme suyu derken terkos değil dimi? Terkos zararlıdır. Ama doğal su akan çeşmeden alıyorsan sıkıntı yok.

Edit: İstanbul'da musluk suyu içildiği dönemlerde, musluk suyu anlamına gelirdi bu özel isim, selpak'in kağıt mendil anlamına geldiği gibi..

#3 Oktay BOZACI, 18 Ekim 2015
    Son düzenleme: 19 Ekim 2015
  4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  5. Fehmi Erdoğan

Fehmi Erdoğan New Member

Beğenileri:
    0
    bence içme suyu kullan daha iyi olur

6. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Arkadaşım ben arıtılmış su yada çay suyunun kalanından dinlendirilmiş olarak kullanıyorum.Çeşme suyu direk vermiyorum.

#6 Hüseyin Can, 18 Ekim 2015
    Son düzenleme: 18 Ekim 2015
  7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Bazi yerlerde cesme suyuna terkos diyorlar Levent Abi. Arkadasi onu demek istemis herhalde.

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  9. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Bence çeşme suyu verilmemeli. İster istemez klorlu olmasa bile kireç oranı fazla oluyor. Uzun vadede sorun olabilir diye düşünüyorum içme suyu vermek daha garanti.

10. mavilim98

mavilim98 New Member

Beğenileri:
    0
    Yorumlarınız için saolun arkadaşlar burada sular kireçli deniyor o yüzden sormuştum

11. Oktay BOZACI

Beğenileri:
    0
    Terkos dediğim klorlu su. Osmaniye veya başka ilçe farketmez büyük kısmında klor atıyorlar sulara. Kireçli olması sakıncalı değil ancak klor ölümcül olabilirç

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:44 -->-> Daha önceki mesaj 09:39 --

İstanbul'da musluk suyu içildiği dönemlerde, musluk suyu anlamına gelirdi bu özel isim, selpak'in kağıt mendil anlamına geldiği gibi...

Klorlu su demem gerekirdi sanırım. Kendimi bi an ekşi sözlükteyim sandım.

12. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Dediğim gibi en güzeli arıtılmış su yada benim gibi kaynamış suyu dinlendirdikten sonra verebilirsin.Benim hatun saolsun suyu ayırıyor ve dinlendiriyor.Bende veriyorum.Bence satın alınan sudan daha sağlıklı.Onların içinde de neler olduğunu bilmiyoruz.

#12 Hüseyin Can, 19 Ekim 2015
    Son düzenleme: 19 Ekim 2015
  13. Oktay BOZACI

Beğenileri:
    0
    Aslında en iyisi doğal kaynak suyu bulup vereceksin. İçinde bir sürü mineral mevcut. Kaynatınca da o mineraller ölüyor.

Sayfayı Paylaş